Váš šéf vás môže ŠPYŠTOVAŤ pomocou funkcie Zoom – vrátane sledovania, či nesledujete obrazovku, a čítania súkromných rozhovorov

Váš šéf by vás údajne mohol špehovať, keď používate aplikáciu videochatu Zoom.

Mnoho pracovníkov sa kvôli epidémii koronavírusu musí obrátiť na Zoom kvôli virtuálnym konferenciám, ale nemusia si uvedomiť, že ich akcie sú sledované.

Problém s ochranou osobných údajov zrejme obklopuje funkciu Zoom chat.

Ak niekomu pošlete chat priamo, môžete predpokladať, že ho nikto iný nemôže vidieť.

Profesor s orlím zrakom si však všimol, že funkcia rozhovoru na schôdzi sa môže automaticky ukladať, čo znamená, že každý na konferencii vidí, čo ste povedali.

Antropológ tweetoval: „Pre informáciu: Ak máte schôdzu výboru prostredníctvom programu Zoom a pomocou funkcie rozhovoru súkromne píšete niekomu, vaši kolegovia to nemusia vidieť v reálnom čase, ale zobrazí sa to po stiahnutí a vložení rozhovoru. v priečinku zápisnice “.

Priečinok so záznamami v chate by mohol ovládať váš šéf, ak by zavolal na schôdzu.

Hostiteľ rozhovoru Zoom môže tiež ovládať, kto s kým môže chatovať a či je funkcia rozhovoru počas schôdze úplne vypnutá.

Profesor odporučil ľuďom, aby si neverejne chatovali na Zoom, pokiaľ nechcú, aby ho hostiteľ videl.

Dodal: „Aby som odpovedal na niekoľko otázok: nebol to môj chat, bol to úplne neškodný rozhovor a áno, súhlasím s každým, kto povedal, aby sa s čímkoľvek, čo robíte online, zaobchádzalo tak, ako by to boli verejné informácie.“

Veľa ľudí odpovedalo na odhaľujúci tweet súhlasiaci s objavom.

Jeden Twitter užívateľ odpovedal: „Áno! Rozhovor ukladá všetku verejnú konverzáciu a súkromné ​​rozhovory s osobou, ktorá ju uložila (nie však iné súkromné ​​konverzácie).

„Odporúčame vám, aby ste si uložený text pred uložením do priečinka so zápismi odstránili súkromné ​​čety!“

Hostitelia môžu mať nad účastníkmi hovoru aj ďalšie právomoci, vrátane „sledovania pozornosti účastníkov“.

Na webovej stránke Zoom sa uvádza: „Hostitelia môžu vidieť indikátor na paneli účastníkov schôdze alebo webinára, ak účastník nemá zaostrenú aplikáciu Zoom Desktop Client alebo mobilnú aplikáciu viac ako 30 sekúnd, keď niekto zdieľa obrazovku ..“ Zaostrené “znamená, že používateľ má otvorené a aktívne zobrazenie schôdze Zoom.”

V ďalších správach sa budúci týždeň spustí služba doručovania prvých dronov na svete.

Mapy Google sa chystajú vydať „správy o mobilite“, ktoré budú zobrazovať hotspoty, kam sa ľudia chystajú počas zablokovania.

A teória sprisahania, ktorá tvrdí, že 5G spôsobila, že pandémia Covid-19 prebieha na WhatsAppe.

Používate Zoom počas uzamknutia? Dajte nám vedieť v komentároch …

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu