Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Správy: Dobré správy Vývojári AR – Výskum ukazuje, že ľudia sa lepšie učia v 3D

Správy: Dobré správy Vývojári AR - Výskum ukazuje, že ľudia sa lepšie učia v 3D 1

Ak ste niekedy postavili kus nábytku IKEA, poznáte zmätok, ktorý môžu niektoré 2D brožúry s pokynmi vytvoriť. Neuroveda však naznačuje, že kognitívne preťažujú, pretože náš mozog musí svoju základnú plochosť preložiť do fyzickej reality a to je dosť ťažké. Našťastie rozšírená realita prišla na pomoc.

Počkajte – prečo majú 2D pokyny takú moc nad úzkym hrdlom nášho mozgu? Spoločnosť Meta Company vysvetľuje, že ich prílišné zjednodušenie vedie k neefektívnej potrebe preložiť ikonografickú ilustráciu alebo nepresný popis do trochu komplexnej akcie. Napríklad skrutku môžete na plochý kus papiera nakresliť iba toľkými rôznymi spôsobmi. Ak príručka vyžaduje, aby ste rozlíšili 18 rôznych typov skrutiek, niektoré budú vyzerať prakticky identicky.

Dobrá správa, Vývojári AR - Výskum ukazuje, že ľudia sa lepšie učia v 3D

Obrázok cez IKEA

Navyše, pamätanie si každého kroku spolu s jeho súvisiacim diagramom neprichádza prirodzene pre tých z nás bez eidetickej pamäte. Naraz môžeme uložiť len toľko informácií a tieto zdanlivo jednoduché pokyny vyžadujú na preklad dostatočnú mozgovú silu, aby sme mohli preťažiť pracovnú pamäť.

Dobrá správa, Vývojári AR - Výskum ukazuje, že ľudia sa lepšie učia v 3D

Obrázok cez Microsoft

Rozšírená realita poskytuje takmer dokonalé riešenie, pretože trojrozmerné pokyny nie sú spárované s takýmito problémami:

Súčasný výskum účinnosti AR (a širšie 3D vizualizácií) zrejme ukazuje, že v závislosti od úlohy môžu statické 3D inštrukcie pomôcť ľuďom vykonávať úlohy efektívnejšie ako 2D inštrukcie. Statický 3D vizuál na vysokej úrovni predstavuje vjemovú stopu stereofónneho 3D obrazu, čo nášmu mozgu uľahčuje spracovanie a porozumenie kombinácii vizuálnych a textových informácií a akcií, ktoré musíme splniť ako súčasť úlohy.

Z hľadiska neurovedy sa ľudský mozog (konkrétne stredná dočasná oblasť kôry) vyvinul tak, aby bol jemne zladený so stereofónnymi aj pohybovými narážkami, čo naznačuje, prečo ľuďom môže byť jednoduchšie zobrazovať 3D reprezentácie komplexných, viacstupňových úloh a akcií. chápať ako 2D reprezentácie.

– Meta Company

V štúdii Meta nechal jednu skupinu používateľov zostaviť hračku LEGO podľa 2D papierových inštrukcií, inú skupinu pomocou statických 3D inštrukcií (stereo tága) s meta. 2, a tretia skupina používajúca dynamické 3D inštrukcie (stereo + pohybové signály) s meta 2. Výsledky ukázali, že dynamické 3D je určite jednoduchšia cesta, pričom táto skupina dáva dohromady svoje hračky o 20% rýchlejšie ako ostatné.

Okrem toho môže rozšírená realita používať rozpoznávanie obrazu na identifikáciu predmetov na pomoc pri výcviku, na vytváranie nemožných scenárov, na obnovu minulosti a na pitvanie inak nepreniknuteľných predmetov. Možnosti učenia sa v rozšírenej realite nekončia väčším pohodlím nášho mozgu s nimi. Táto technológia rieši problém s našimi súčasnými metódami učenia a súčasne sa rozširuje o toto rozlíšenie. Stále sa máme čo učiť a čoskoro sa to naučíme efektívnejšie.

Nenechajte si ujsť: Exoskeletonové rukavice Dexmo vám umožnia dotknúť sa a cítiť veci, ktoré neexistujú