Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Postup: Zistite, ktoré aplikácie bežia s vyššou obnovovacou frekvenciou v systéme Android 11

Postup: Zistite, ktoré aplikácie bežia s vyššou obnovovacou frekvenciou v systéme Android 11 1

Pre Android smartphones„Najnovšou novinkou sú displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou a mnohé obľúbené vlajkové lode ich majú. Doteraz však neexistoval žiadny spôsob, ako potvrdiť, že v skutočnosti beží na vyšších hertzoch okrem možnosti ponuky. Android 11 to mení.

V systéme Android 11 môžete vidieť aktuálnu obnovovaciu frekvenciu obrazovky pomocou prekrytia v štýle Fraps. Vďaka týmto informáciám môžete presne vidieť, ako sa váš telefón sám prispôsobuje. Udržiava vyššiu obnovovaciu frekvenciu vo všetkých aplikáciách alebo znižuje obnovovaciu frekvenciu v prípade aplikácií, ktoré nevyužívajú dodatočné rámce na šetrenie batérie? Teraz, namiesto spoliehania sa na špecifikačný list a očný test, sa môžete presvedčiť sami.

Zobrazenie aktuálnej obnovovacej frekvencie

Na prístup k tejto funkcii musíte povoliť Možnosti vývojára. Máme na to sprievodcu, ale poznámky k útesu vyzerajú takto: Choďte do Nastavení, potom „O telefóne“, potom sedemkrát klepnite na „Zostaviť číslo“ a zadajte prístupový kód na uzamknutej obrazovke.

Akonáhle to urobíte, nájdete Možnosti vývojára pod Nastavenia -> Systém -> Rozšírené. V Možnosti vývojára vyhľadajte a povoľte prepínač „Zobraziť obnovovaciu frekvenciu“. V ľavom hornom rohu sa zobrazí aktuálne číslo.

Ako zistiť, ktoré aplikácie bežia pri vyššej obnovovacej frekvencii v systéme Android 11

Sadzba REFRESH, nie sadzba FRAME

Aby bolo jasné, toto prekrytie zobrazuje aktuálny stav vašej obrazovky obnovovacia frekvencia, nie snímková frekvencia. Termíny sa často používajú zameniteľne, ale nie sú to isté. Snímková frekvencia, zapísaná ako snímky za sekundu (fps), je počet snímok vytvorených GPU. Obnovovacia frekvencia zobrazená v Hz je doba, počas ktorej môže obrazovka zmeniť každý svoj pixel za sekundu.

V perfektnom svete by tieto dve čísla boli vždy rovnaké. Ak aplikácia vykresľuje iba pri 30 snímkach za sekundu, obrazovka by sa mala aktualizovať pri frekvencii 30 Hz, pretože čokoľvek iné by znamenalo plytvanie výdržou batérie. 60 fps by malo dosiahnuť 60 Hz a obrazovka na pixeli 4by napríklad mala dosiahnuť maximum 90 Hz, iba ak sa aplikácia skutočne vykresľuje rýchlosťou 90 snímok za sekundu. Ale operačný systém nemôže zohľadniť potenciálne variabilné rýchlosti snímok každej aplikácie, aby vždy zodpovedal týmto špecifikáciám, takže toto je váš spôsob, ako vidieť, keď dochádza k poruche.

Ako zistiť, ktoré aplikácie bežia s vyššou obnovovacou frekvenciou v systéme Android 11
Ako zistiť, ktoré aplikácie bežia s vyššou obnovovacou frekvenciou v systéme Android 11

Napríklad, Fortnite obmedzuje jeho frekvenciu snímok na 30 fps na Pixeli 4. Keď však na zariadení Pixel povolíte prekrytie obnovovacej frekvencie 4 a otvorené Fortnite, povie 90 Hz. Dôvodom je, že obrazovka sa obnovuje 90 -krát za sekundu, napriek tomu, že hra vykresľuje iba 30 snímok za sekundu, čo znamená, že firmvér spoločnosti Google pri hraní prehráva batériu. Fortnite.

Ako zistiť, ktoré aplikácie bežia s vyššou obnovovacou frekvenciou v systéme Android 11

Pixel 4 Obrazovka XL sa obnovuje pri 90 Hz Fortnite aj keď sa hra vykresľuje iba pri 30 fps.

Niežeby ste s tým mohli veľa urobiť, okrem nahlásenia nezrovnalostí spoločnosti Google vo fóre produktov Pixel. Ak však toto prekrytie necháte zapnuté niekoľko dní, možno pochopíte, že je lepšie šetriť životnosť batérie a vypnúť obrazovku s vysokou obnovovacou frekvenciou (Nastavenia -> Displej -> Rozšírené -> Plynulé zobrazenie).

Nenechajte si ujsť: Zoznam zmien systému Android 11-vždy aktualizovaný zoznam nových funkcií