Zv├Ż┼íte v├Żkonnos┼ą svojej str├ínky WordPress pomocou Hummingbird

Zv├Ż┼íte v├Żkonnos┼ą svojej str├ínky WordPress pomocou Hummingbird 1

Bez oh─żadu na to, na ktorom webe prev├ídzkujete, je d├┤le┼żit├ę udr┼żiava┼ą va┼íe str├ínky v prev├ídzke r├Żchlo. ┼át├║die ukazuj├║, ┼że n├ív┼ítevn├şci m├┤┼żu opusti┼ą web, ak na─Ź├ştanie trv├í dlh┼íie ako tri sekundy. Niektor├ę ├║lohy s├║ v┼íak potrebn├ę na udr┼żanie vysok├Żch r├Żchlost├ş na mieste a m├┤┼że trva┼ą dlho, k├Żm zostan├║ na vrchole v┼íetk├ęho.

Na┼í┼ąastie Hummingbird (bezplatn├Ż doplnok na optimaliz├íciu r├Żchlosti WordPress) poskytuje kompletn├║ sadu n├ístrojov zameran├Żch na v├Żkon v jednom praktickom bal├şku. M├┤┼żete ho pou┼żi┼ą na povolenie funkci├ş, ako je napr├şklad vyrovn├ívacia pam├Ą┼ą a kompresia GZIP, ktor├ę m├┤┼żu v├Żrazne zlep┼íi┼ą v├Żkon v├í┼ího webu WordPress.

V tomto ─Źl├ínku stru─Źne vysvetl├şme d├┤le┼żitos┼ą r├Żchlosti webov├Żch str├ínok. ─Äalej sa pozrieme na ┼ítyri sp├┤soby, ako m├┤┼że Hummingbird zv├Ż┼íi┼ą v├Żkonnos┼ą v├í┼ího webu WordPress. Po─Ć!

D├┤le┼żitos┼ą r├Żchlej webovej str├ínky

Test v├Żkonnosti na─Ź├ştania str├ínky

─îasy na─Ź├ştania str├ínky ovplyv┼łuj├║ takmer v┼íetky aspekty v├Żkonnosti va┼íich webov├Żch str├ínok vr├ítane spokojnosti n├ív┼ítevn├şkov a optimaliz├ície vyh─żad├ívac├şch n├ístrojov (SEO). Ak napr├şklad d├┤jde k oneskoreniu str├ínok, je pravdepodobnej┼íie, ┼że n├ív┼ítevn├şci str├ínky opustia. Plat├ş to najm├Ą pre pou┼ż├şvate─żov mobiln├Żch zariaden├ş, ktor├ş zvy─Źajne o─Źak├ívaj├║ prvotriedne r├Żchlosti.

Vyh─żad├ívacie n├ístroje okrem toho pri rozhodovan├ş o hodnoten├ş webov├Żch str├ínok zoh─żad┼łuj├║ r├Żchlos┼ą webov├Żch str├ínok. Optimaliz├ícia SEO je rozhoduj├║ca, preto┼że v├Żskum ukazuje, ┼że prv├ę tri v├Żsledky vyh─żad├ívania dost├ívaj├║ takmer dve tretiny n├ív┼ítevnosti z organick├ęho vyh─żad├ívania. In├Żmi slovami, ─Ź├şm vy┼í┼íia je str├ínka vo v├Żsledkoch vyh─żad├ívania, t├Żm viac ─żud├ş uvid├ş a klikne na ┼łu.

Faktory, ktor├ę udr┼żuj├║ v├í┼í web v prev├ídzke r├Żchlo

Niet poch├Żb o tom, ┼że mus├şte monitorova┼ą v├Żkonnos┼ą svojho webu WordPress. R├Żchlos┼ą str├ínky m├┤┼żete ─żahko skontrolova┼ą pomocou online rie┼íenia, ako je napr├şklad Pingdom Tools. Ak v┼íak nie je tak├í r├Żchla, ako by mohla by┼ą, mo┼żno v├ís zauj├şma pre─Źo.

R├Żchlos┼ą v├í┼ího webu WordPress m├┤┼że ovplyvni┼ą mnoho faktorov. Niektor├ę z najd├┤le┼żitej┼í├şch prvkov s├║:

 • V├í┼í poskytovate─ż webhostingu. Nie v┼íetky webov├ę servery s├║ vytvoren├ę rovnak├Żm sp├┤sobom. Rozhoduj├║ci je v├Żber starostlivo a pou┼żitie poskytovate─ża, ktor├Ż berie bezpe─Źnos┼ą a optimaliz├íciu r├Żchlosti v├í┼żne.
 • Pam├Ą┼ą. Pam├Ą┼ą webovej str├ínky zohr├íva ├║lohu pri r├Żchlostiach, ktor├ę m├┤┼że dosiahnu┼ą. ─î├şm viac pam├Ąte a ─Ćal┼í├şch dostupn├Żch zdrojov, t├Żm je pravdepodobnej┼íie, ┼że va┼íe str├ínky bud├║ pre┼ąa┼żen├ę (najm├Ą ak ─Źelia vysokej ├║rovni prenosu).
 • T├ęma v├í┼ího webu. R├Żchlos┼ą v├í┼ího webu m├┤┼że by┼ą tie┼ż obmedzen├í jeho t├ęmou. ─î├şm je t├ęma ┼ąa┼ż┼íia alebo zbyto─Źn├Ż k├│d, t├Żm pomal┼íie sa spust├ş. Pri vytv├íran├ş alebo aktualiz├ícii v├í┼ího webu n├íjdete t├ęmu optimalizovan├║ na v├Żkon.
 • Va┼íe pr├şslu┼íenstvo. Existuje oby─Źajn├Ż m├Żtus, ┼że ak bude ma┼ą pr├şli┼í ve─ża doplnkov, m├┤┼że to fungova┼ą pomaly. To nemus├ş by┼ą nevyhnutne pravda. Zle k├│dovan├ę doplnky alebo tie, ktor├ę jednoducho obsahuj├║ ve─ża funkci├ş, v┼íak m├┤┼żu brzdi┼ą ─Źasy na─Ź├ştania.
 • Presk├║man├şm t├ęm, doplnkov a pl├ínu hostenia m├┤┼żete urobi┼ą ve─ża pre to, aby ste zaistili, ┼że v├Żkon v├í┼ího webu WordPress je najlep┼í├ş. Aj ke─Ć sa v┼íak v┼íetky tieto faktory zoh─żadnia, va┼íe webov├ę str├ínky nemusia fungova┼ą tak, ako chcete. Na┼í┼ąastie existuje mnoho ─Ćal┼í├şch sp├┤sobov, ako zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą na ─żubovo─żnom webe WordPress.

  4 sp├┤soby, ako vylep┼íi┼ą svoje webov├ę str├ínky pomocou doplnku Hummingbird

  Existuje mnoho n├ístrojov, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą na ur├Żchlenie va┼íich webov├Żch str├ínok. V├Ą─Ź┼íina rie┼íen├ş poukazuje na konkr├ętnu optimaliza─Źn├║ strat├ęgiu, ktor├í m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├í, ale tie┼ż vedie k in┼ítal├ícii mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch doplnkov na web, ak chcete dosiahnu┼ą najvy┼í┼íiu mo┼żn├║ r├Żchlos┼ą.

  Namiesto toho si m├┤┼żete zvoli┼ą rie┼íenie, ktor├ę poskytuje sadu n├ístrojov na optimaliz├íciu v├Żkonu, napr├şklad Hummingbird, bezplatn├Ż doplnok na optimaliz├íciu r├Żchlosti.

  Optimaliz├ícia r├Żchlosti kolibr├şka

  Tento doplnok v├ím umo┼ż┼łuje zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą webov├Żch str├ínok nieko─żk├Żmi jednoduch├Żmi sp├┤sobmi, bez potreby ─Ćal┼í├şch n├ístrojov alebo mno┼żstva technick├Żch znalost├ş. Pozrime sa na ┼ítyri optimaliz├ície, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą dosiahnu┼ą tento cie─ż.

  1, caching

  Kedyko─żvek niekto nav┼ít├şvi va┼íe str├ínky, v├í┼í prehliada─Ź mus├ş odosla┼ą ┼żiados┼ą na server lokality. Server odo┼íle sp├Ą┼ą v┼íetky inform├ície potrebn├ę na zobrazenie jeho str├ínok. Ak sa jedn├í o ve─żk├ę mno┼żstvo ├║dajov, server dostane ve─ża ┼żiadost├ş alebo je dotknut├Ż n├ív┼ítevn├şk pr├şli┼í ─Ćaleko, tento proces m├┤┼że trva┼ą dlh┼íie, ako by mal.

  Ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte programu WordPress je sp├┤sob, ako tento probl├ęm vyrie┼íi┼ą t├Żm, ┼że niektor├ę ├║daje z va┼íich webov├Żch str├ínok sa uchov├ívaj├║ na vhodnej┼íom mieste. T├Żmto sp├┤sobom je mo┼żn├ę z├şska┼ą a z├şska┼ą r├Żchlej┼íie. Vo v┼íeobecnosti je povolenie ukladania do vyrovn├ívacej pam├Ąte na webovej str├ínke inteligentn├Żm sp├┤sobom, ako zlep┼íi┼ą v├Żkon.

  Doplnok Hummingbird v├ím to umo┼ż┼łuje vyu┼żi┼ą nieko─żko r├┤znych typov vyrovn├ívacej pam├Ąte:

  Hummingbird plugin cache

  M├┤┼żete povoli┼ą ukladanie str├ínok do vyrovn├ívacej pam├Ąte, ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte prehliada─Źa a ─Ćal┼íie polo┼żky prostredn├şctvom pr├şslu┼ínej karty vyrovn├ívacej pam├Ąte n├ízvu na backende WordPress. Viac podrobnost├ş o tom, ─Źo tieto mo┼żnosti s├║ a ako funguj├║, n├íjdete v tejto u┼żito─Źnej pr├şru─Źke, v ktorej n├íjdete inform├ície o tom, ako nakonfigurova┼ą nastavenia vyrovn├ívacej pam├Ąte v doplnku.

  2, GZIP kompresia

  Pravdepodobne pozn├íte roz┼í├şrenie .zip, ─Źo je sp├┤sob, ako komprimova┼ą ve─żk├ę s├║bory pre ─żah┼íie ulo┼żenie a transport. GZIP je podobn├í, ale v├Żkonnej┼íia met├│da kompresie. S├║bory webovej str├ínky m├┤┼żete zmen┼íi┼ą a zr├Żchli┼ą ich na─Ź├ştanie bez straty ├║dajov potrebn├Żch v procese.

  Podrobnosti o fungovan├ş kompresie GZIP s├║ trochu zlo┼żitej┼íie. Na┼í┼ąastie, rovnako ako mnoho techn├şk optimaliz├ície r├Żchlosti, nemus├şte rozumie┼ą v┼íetk├Żm technick├Żm podrobnostiam, aby ste ich mohli pou┼żi┼ą na svojich webov├Żch str├ínkach.

  Pomocou doplnku Hummingbird m├┤┼żete prejs┼ą na Hummingbird> GZIP Compression a aktivova┼ą tri r├┤zne typy:

  Doplnok Hummingbird GZIP

  Sta─Ź├ş si vybra┼ą typ servera, na ktorom s├║ umiestnen├ę va┼íe webov├ę str├ínky, a kliknite na tla─Źidlo Pou┼żi┼ą pravidl├í. Doplnok sa postar├í o zvy┼íok. V pr├şpade potreby m├┤┼żete vykona┼ą aj nieko─żko manu├ílnych ├║prav.

  3, Minification

  Svoj├şm sp├┤sobom je minifik├ícia podobn├í kompresii GZIP. Je to ─Ćal┼í├ş sp├┤sob, ako pom├┤c┼ą v├í┼ímu webov├ęmu serveru r├Żchlej┼íie pracova┼ą odstr├ínen├şm nepotrebn├Żch ├║dajov z k├│du. ─î├şm menej inform├íci├ş sa mus├ş pren├í┼ía┼ą medzi serverom a prehliada─Źom, t├Żm menej ─Źasu trv├í na─Ź├ştanie str├ínok.

  V aplik├ícii Hummingbird m├┤┼żete pristupova┼ą k modulu minifik├ície prostredn├şctvom karty Optimaliz├ícia akt├şv v programe WordPress:

  Optimaliz├ícia kolibr├şka

  Doplnok bude analyzova┼ą s├║bory webov├Żch str├ínok a umo┼żn├ş v├ím optimalizova┼ą tie, ktor├ę chcete. Ak ste obozn├ímen├ş s CSS, m├┤┼żete dokonca presun├║┼ą ur─Źit├ę k├│dov├ę s├║bory ÔÇ×za sc├ęnamiÔÇť do p├Ąty svojich webov├Żch str├ínok. To m├┤┼że e┼íte viac ur├Żchli┼ą str├ínky WordPress.

  4, Anal├Żza v├Żkonnosti

  Bez oh─żadu na implementovan├ę techniky optimaliz├ície v├Żkonu by ste mali na webe d├íva┼ą pozor a v priebehu ─Źasu ho na─Ćalej upravova┼ą. Jedn├Żm zo sp├┤sobov, ako to urobi┼ą, je spusti┼ą pravideln├ę kontroly v├Żkonu, ktor├ę m├┤┼żete urobi┼ą na pr├şstrojovom paneli Hummingbird:

  Anal├Żza v├Żkonu kolibr├şka

  V├Żsledky t├Żchto kontrol v├ím pom├┤┼żu identifikova┼ą s├║bory, ktor├ę m├┤┼żu spomali┼ą va┼íe str├ínky. Okrem toho m├┤┼żete klikn├║┼ą na polo┼żku Vylep┼íi┼ą ved─ża ka┼żdej polo┼żky klasifikovanej ako ┼żlt├í alebo ─Źerven├í a z├şska┼ą nieko─żko tipov, ako zv├Ż┼íi┼ą sk├│re.

  Z├ívere─Źn├ę ├║vahy o v├Żkonnosti str├ínok WordPress

  Aj ke─Ć je d├┤le┼żit├ę udr┼żiava┼ą web v prev├ídzke r├Żchlo, m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żk├ę zvl├ídnu┼ą ka┼żd├║ z mnoh├Żch techn├şk potrebn├Żch na dosiahnutie tohto cie─ża. Pou┼żitie bezplatn├ęho doplnku na optimaliz├íciu r├Żchlosti typu v┼íetko v jednom v├ím pom├┤┼że r├Żchlo a ─żahko implementova┼ą najd├┤le┼żitej┼íie kroky.

  Hummingbird v├ím napr├şklad umo┼ż┼łuje optimalizova┼ą v├Żkonnos┼ą va┼íich webov├Żch str├ínok prostredn├şctvom:

  1. Ukladanie do vyrovn├ívacej pam├Ąte.
  2. GZIP kompresia.
  3. Minification
  4. Skenovanie v├Żkonu.

  M├íte nejak├ę ot├ízky o tom, ako udr┼żiava┼ą maxim├ílnu r├Żchlos┼ą na svojom webe WordPress? Dajte n├ím vedie┼ą v sekcii koment├írov!