„Zverejnite to, nech to uvidí svet,“ hovorí Huawei o amerických dôkazoch o priestupkoch

Logo Huawei MWC

Ministerstvo spravodlivosti USA včera podalo formálne obžalobu proti čínskemu technickému gigantovi Huawei. Obvinenie Huawei obviňuje z niektorých závažných trestných činov vrátane vydierania, krádeže a prekážky. Aj keď sú obvinenia vážne, obvinenie neposkytuje veľa dôkazov na ich podporu.

Teraz Huawei vyzýva USA, aby zverejnili ktorýkoľvek zo svojich dôkazov proti spoločnosti. Huawei tvrdí, že je nevinná pre všetky zločiny.

„Hovoríme iba:„ Neskrývaj to, nehanbite sa. Zverejnite to, nech to vidí svet, “povedal John Suffolk, šéf kybernetickej bezpečnosti spoločnosti Huawei.

Suffolk konkrétne odkazuje na dôkazy súvisiace s tvrdeniami, že spoločnosť používa tzv. „Zadné vrátka“ na špionáž v sieťových komunikáciách vykonávaných inými krajinami. Poukazuje však aj na tvrdenia, že spoločnosť Huawei ukradla obchodné tajomstvá s cieľom posilniť svoju vlastnú značku.

Huawei bičuje na americkú vládu, nazýva obvinenia z backdoor nelogické

Aktualizácia 13. februára 2020 (6: 06:00 ET): Huawei je rozrušená obvineniami amerických úradníkov, že tajne zadné vrátka uzatvára mobilné siete po celom svete. Spoločnosť vydala dôrazne formulované vyhlásenie, v ktorom vyzvala …

Pokiaľ ide o posledne uvedený poplatok, spoločnosť Suffolk zdôraznila, že ak by tieto tvrdenia boli pravdivé, konkurenti spoločnosti Huawei by rástli výrazným tempom. Tvrdí, že ak existujú lukratívne obchodné tajomstvá, ktoré Huawei ukradol konkurentom, tieto ďalšie spoločnosti by mali rásť rovnako ako Huawei.

Pred začiatkom zákazu spoločnosti Huawei bola divízia smartfónov spoločnosti pripravená predbehnúť spoločnosť Samsung a stať sa najväčším výrobcom smartfónov na svete. Dokonca aj teraz spoločnosť stále pohodlne sedí na druhom mieste, dokonca aj nad obľubami Apple,

„Viera našich zákazníkov – a môžete to vidieť vo výsledkoch za posledných 30 rokov – naznačuje, čo si naši zákazníci o týchto obvineniach myslia,“ povedal Suffolk.

Related Articles

Back to top button