Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Zvedavosť, kľúčová zručnosť pre digitálnych profesionálov

Dosiahnuť výsledky v meniacom sa prostredí

Digitál má veľa zvláštností. Je to vzrušujúci sektor vďaka svojmu pohybu: jedna novinka vytláča druhú, pravda dňa nie je pravdou dňa nasledujúceho. Platformy odhaľujú nové funkcie s veľmi vysokou frekvenciou, ohlasujú sa integrácie, prezentujú sa nové techniky… Toľko pák, ktoré môžu aktivovať digitálni profesionáli.

Na rozpoznanie týchto príležitostí musia byť špecialisti pozornými hubami. Musia sa informovať, konzultovať novinky, čítať presný, úplný, zdokumentovaný obsah, analyzovať spätnú väzbu od svojich kolegov. Stáť na mieste je zbytočné a nebezpečné, pretože zastarávanie zručností je rýchle. To je zjavná výhoda pre zvedavých zamestnancov, ktorí budú môcť objavovať nové možnosti rýchlejšie ako ich kolegovia na počkanie. Táto zručnosť je istou zárukou úspechu, vďaka čomu je možné robiť zmeny na dennej báze.

Samozrejme, samotná zvedavosť nestačí. Technické schopnosti, obchodné znalosti a iné mäkké zručnosti tvoria celok umožňujúci odborníkovi dosahovať výsledky. Ale zvedavosť je nevyhnutná, pretože vám umožňuje získať ďalšie zručnosti, ktoré sú užitočné v každodennom živote. Digitálny expert sa bude musieť jednoducho postarať o to, aby sa neutopil v nekonečnom toku informácií, využiť svoje analytické schopnosti na zníženie šumu a identifikáciu užitočných údajov a pochopiť, ako možno aktivovať tú a tú novoobjavenú páku. jeho odborný kontext.

Ak chcete efektívne spolupracovať s inými obchodmi

V digitálnom sektore sú startupy často výsledkom dvoch či troch partnerov z rôznych špecializácií. A aby uspeli, spoločnosti vo všeobecnosti vytvárajú multidisciplinárne technologické tímy, v ktorých spolupracuje niekoľko profesií. Kombinácia rôznych technických schopností, ktoré využívajú ľudia, ktorí sú rovnako uznávaní pre svoje mäkké zručnosti, vytvára veľkú hodnotu.

V tímoch sa každý odborník ocitne konfrontovaný s technickými zručnosťami, ktoré neovláda. Nežiadame od dizajnéra, aby mohol kódovať na svojom obľúbenom IDE. Nežiadame od vývojára, aby bol schopný navrhovať rozhrania v Adobe XD. Špecialisti však stále musia:

Zdieľanie spoločnej webovej kultúry: sledovať digitálny vývoj, spoznávať aktérov a nástroje. Každý odborník musí pochopiť úlohu každej odbornosti v reťazci výroby a vystavenia webového projektu.
Pochopte problémy najbližších rovesníkov: ak je zbytočné vyžadovať od dizajnéra kapacity vo vývoji, musí s určitou presnosťou rozumieť problémom front-end developera.

Tento spoločný základ a znalosť obmedzení najbližších kolegov sú nevyhnutné na vykonanie relevantnej práce. Zvedavosť musí každého odborníka postrčiť k tomu, aby sa zaujímal o svoj sektor a o problematiku tretích strán, globálne aj v rámci firmy či projektov. Úroveň granularity závisí od blízkosti jeho profesie: vývojár bude mať záujem jasne pochopiť potreby vyjadrené produktovým vlastníkom svojho tímu, ale bude mať a priori voľnejšie väzby s rastovými hackermi z marketingového oddelenia.

Rozvíjať sa a robiť kariéru v digitálnych profesiách

Zvedavosť je zručnosť, ktorá vám umožňuje dostať sa zo škatuľky. Nepôjdeme tak ďaleko, aby sme vytiahli staré klišé, ale je to jednoznačne tento stav mysle, ktorý umožňuje profesionálom dosahovať výsledky a vyvíjať sa. Otvorenosť voči ostatným, novým veciam, nevyužitým pákam, testom, nápadom je základným prvkom pre všetkých digitálnych expertov. Žiadna hranica by nemala obmedzovať túto zvedavosť: výmeny názorov s vaším susedom v otvorenom priestore, zamestnancom z inej spoločnosti alebo odborníkom na technologický ekosystém vám umožňujú zhromažďovať ďalšie znalosti a lepšie porozumieť svojim každodenným výzvam.

Zvedavosť je tiež zručnosťou, ktorá robí rozdiel na trhu práce. Keďže umožňuje odborníkom dosahovať výsledky a vyvíjať sa v meniacom sa prostredí, predstavuje pre kandidátov zjavnú pridanú hodnotu. Pre firmy je nevyhnutné získať odborníkov schopných a predovšetkým závidiacich výskum, výzvy, nepohodlie, otázky, pozorovanie konkurencie a experimenty kolegov. Túto zručnosť je potrebné posúdiť analýzou životopisov, pohľadom na realizované projekty a použité nástroje (v spoločnosti, ale aj a predovšetkým mimo nej); a samozrejme pri rozhovoroch, pri výmene názorov a pri otázkach, ktoré treba posúdiť, aj keď to nie je vždy ľahké, túto túžbu ísť vždy ďalej.

Zvedavosť je konečne zručnosť, ktorá vám umožňuje vyvíjať sa a robiť kariéru. Hranice medzi digitálnymi profesiami sú extrémne priepustné. Profesie sa vyvíjajú, niektoré zanikajú, iné vznikajú. Môžete začať svoj profesionálny život ako komunitný manažér v startupe, pokračovať ako projektový manažér v agentúre a potom prejsť na ďalšie špeciality, s ktorými ste sa stretli počas svojich skúseností, ako napríklad UX dizajnér alebo integrátor. Je zrejmé, že na získanie technických zručností potrebných na výkon týchto povolaní bude potrebné vykonať príslušné školenie. Nedá nám povedať, že môžete „zmeniť špecialitu“ tak, že si prečítate len dva alebo tri články na internete – samozvaných odborníkov, ktorí nič nedokázali, je už na LinkedIn a na webe priveľa. Zvedavosť je však určite základným prvkom pre každého, kto sa chce vo svojej spoločnosti alebo mimo nej rozvíjať, vo svojej profesii alebo smerom k inej disciplíne, v neustálom pohybe digitálneho sektora.