Zúfalý WhatsApp sa snaží udržať užívateľov s prísľubom Facebook nebude čítať vaše texty, pretože tisíce aplikácií ukončite

WHATSAPP sa objavil v dôsledku rozsiahlej kritiky voči zmenám v službe správ, ktoré sa týkajú spôsobu narábania s užívateľskými údajmi.

Kritici tvrdia, že nové politiky zavedené tento mesiac to umožňujú Facebook, ktorá aplikáciu vlastní, „čítať vaše texty“ – podľa WhatsApp to tak nie je.

V blogovom príspevku v utorok kalifornská spoločnosť zdôraznila, že sa stále zameriava na súkromie, pretože nespokojní používatelia sa hrnú do konkurenčných služieb.

Uvádzalo sa v ňom, že správy zostávajú šifrované medzi koncovými bodmi-to znamená, že ich môže čítať iba odosielateľ a príjemca-a nie je k nim prístup prostredníctvom WhatsApp alebo Facebook.

„Chceme sa zaoberať niektorými fámami a byť si stopercentne jasní, že naďalej chránime vaše súkromné ​​správy šifrovaním typu end-to-end,“ uviedla firma.

„Aktualizácia našich zásad ochrany osobných údajov nemá vplyv na súkromie vašich správ s priateľmi alebo rodinou.“

WhatsApp sa tento mesiac ocitla v centre búrky sociálnych médií kvôli vylepšeniam, ktoré spoločnosť vykonala v súvislosti s podmienkami služby.

Používatelia mimo Európy boli informovaní, že službu spustia od februára 8 pokiaľ zmeny neprijmú.

To viedlo k obavám, že WhatsApp, ktorý sa predáva za svoj záväzok v oblasti ochrany osobných údajov používateľov, sa pokúša zdieľať viac používateľských údajov s Facebook.

Aktualizácia sa týka toho, ako môžu firmy používajúce aplikáciu WhatsApp na rozhovor so zákazníkmi zdieľať údaje Facebook.

Tieto údaje môže sociálna sieť použiť na zacielenie reklám, ale neovplyvňuje osobné správy odoslané medzi blízkymi, uviedol WhatsApp.

„Táto aktualizácia obsahuje zmeny súvisiace so zasielaním správ podnikom na server WhatsApp, ktorý je voliteľný,“ napísala spoločnosť v príspevku na blogu.

„Nemôžeme vidieť vaše súkromné ​​správy ani počuť vaše hovory a ani nie Facebook.

„Neuchovávame denníky o tom, komu kto posiela správy alebo volá. Nevidíme vašu zdieľanú polohu a ani nie Facebook. “

Okrem správ sú údaje o polohe podľa WhatsApp šifrované aj medzi koncovými bodmi.

„Poskytujeme firmám možnosť používať zabezpečené hostiteľské služby od Facebook spravovať rozhovory WhatsApp so svojimi zákazníkmi, odpovedať na otázky a odosielať užitočné informácie, ako sú potvrdenia o nákupe, “uvádza WhatsApp v príspevku.

„Bez ohľadu na to, či s firmou komunikujete prostredníctvom telefónu, e -mailu alebo WhatsApp, dokáže zistiť, čo hovoríte, a môže tieto informácie použiť na vlastné marketingové účely, medzi ktoré môže patriť reklama na Facebook. “

Milióny používateľov WhatsAppu za posledný týždeň skočili do konkurenčných aplikácií Signal a Telegram, pričom ako dôvod uviedli obavy z ich súkromia.

Šifrovaná chatová aplikácia Signal uviedla, že prudký nárast sťahovania spôsobil zlyhanie jej serverov minulý štvrtok. Sťahovanie WhatsApp údajne kleslo o 11 percent v prvom týždni roku 2021 v porovnaní s predchádzajúcim týždňom.

Do akcie sa dostávajú aj špičkové celebrity, pričom popová hviezda KT Tunstall a Elon Musk – najbohatší muž sveta – vyzývajú fanúšikov, aby sa pripojili k Signalu.

Adam Mosseri, ktorý stojí na čele Instagram – ktorý je tiež vo vlastníctve spoločnosti Facebook – v reakcii podporil svojho zamestnávateľa.

V tweete napísal, že o aktualizovaných podmienkach je „veľa dezinformácií“.

Obhajcovia ochrany osobných údajov však tento krok spochybnili a citujú FacebookNejasné záznamy o spracovaní používateľských údajov.

“Zakaždým, keď spoločnosť kombinuje údaje z viacerých zdrojov, z viacerých platforiem, vyvoláva obavy o súkromie, pretože zvyšuje možnosť identifikácie ľudí a toho, že spoločnosť o vás vie viac,” povedal Dr. Anatoliy Gruzd, odborník na digitálne súkromie na Ryerson University. v Kanade.

„Používatelia WhatsApp sú znepokojení zvýšenou integráciou s Facebook. ”

Facebook je žalovaný kvôli tvrdeniam „nezákonného monopolu“ a povedal mu, aby predal Instagram a WhatsApp od americkej vlády

V ďalších správach sa údajne sťahuje veľa ľudí cez WhatsApp pre konkurenčné aplikácie Signal a Telegram.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o spoločnosti Signal, ktorá tento týždeň nahlásila tisíce nových používateľov.

A bizarná chyba hlásená tento mesiac mohla nechať cudzincov čítať vaše súkromné ​​chaty WhatsApp.

Čo si myslíte o zmenách zásad WhatsApp? Dajte nám vedieť v komentároch!

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu