Zrýchlite prácu svojho mobilu so systémom Android pomocou týchto 10…

triky, ako zrýchliť android mobily

Všimli ste si, že váš mobil s Androidom je v poslednom čase pomalší ako normálne? Neboj sa, je to niečo, čo sa stáva mnohým mobilom, od low-endu po high-end, po niekoľkých mesiacoch používania. Príčin tohto problému je viacero, a preto je ťažké ich identifikovať. Najbežnejšie je však to smartphones stanú sa pomalými tým, že ich neustále tlačíte na limit, využívajúc všetky ich funkcie naraz.

Môže to byť tiež spôsobené hromadením nevyžiadaných súborov a aplikácií, ktoré majú tendenciu spomaľovať zariadenie. Vychádzajúc z týchto možných pôvodov, tu je 10 jednoduchých trikov vďaka nim bude váš mobil so systémom Android pracovať rýchlejšie, čistenie úložiska a optimalizácia batérie. Si pripravený? Poďme tam…

Je váš mobilný ukladací priestor takmer plný? Vyčistite to pomocou Google Files

ako odstrániť stiahnuté súbory android google súbory

Zariadenia so systémom Android s 8, 16 alebo dokonca 32 GB Úložný priestor sa často minie veľmi rýchlo. To vám nielen zabráni v sťahovaní nových súborov alebo inštalácii nových aplikácií, ale aj tiež to spomalí váš mobil. Na vyriešenie tohto problému odporúčame odinštalovať aplikácie, ktoré nepoužívate, vymazať súbory (fotografie, videá, zvuky, dokumenty atď.), ktoré už nepotrebujete, a vymazať vyrovnávaciu pamäť aplikácií.

To všetko môžete urobiť sami manuálne alebo nechať aplikáciu páčiť sa Súbory Google to urobia za vás takmer automaticky. A je to, že táto aplikácia Google má kartu s názvom Vyčistiť kde inteligentne rozpozná všetky súbory vo vašom Androide, ktoré už možno nepotrebujete, ako aj aplikácie, ktoré používate málo, aby ste ich mohli naraz odstrániť. Umožňuje tiež vymazať vyrovnávaciu pamäť aplikácií, preto ho odporúčame používať, aby sa vám aj naďalej nestávalo miesto na vašom Androide.

súbory Google

Zakážte (alebo odinštalujte) aplikácie výrobcu, ktoré sú zbytočné

zakázať aplikácie android bloatware maker

Dobrá vec na zariadeniach Google Pixel a Android One je, že sú to jediné telefóny s Androidom, ktoré nemajú bloatware. V prípade, že ste nevedeli, bloatware je výplňové aplikácie, ktoré sú predinštalované na mobiloch a nedajú sa vymazať. Výrobcovia ako Xiaomi, Huawei, Oppo či dokonca Samsung sú známi tým, že svoje telefóny plnia bloatwarom, ktorý ich v konečnom dôsledku spomaľuje.

Ak máte veľa aplikácií tohto typu, ktoré nepoužívate, ale bežne bežať na pozadí bez toho, aby ste o tom vedeli, najlepšie je, že si ich deaktivujete (alebo ak je to možné odinštalujete), aby vám mobil išiel rýchlejšie. ako? Nasledovne:

 • Choďte na Nastavenie alebo nastavenie z vášho Androidu.
 • Vyberte si Aplikácie.
 • Odtiaľ sa pozrite na všetky aplikácie v mobile a stlačte tie, ktoré nepoužívate, jeden za druhým.
 • Ďalej klepnite na Deaktivovať alebo Odinštalovať. Tento postup zopakujte pre všetky aplikácie, ktoré už nechcete mať vo svojom mobile.

Ak niektorá z aplikácií, ktoré ste nepoužívali, bežala na pozadí a spomaľovala váš mobil, váš smartfón bude týmto spôsobom fungovať o niečo rýchlejšie.

Skontrolujte, či nie je k dispozícii nová aktualizácia pre váš mobil

aktualizácia systému z Google Play

Je tiež možné, že váš Android je pomalý chyba aktualizácie systému, ktorá priniesla problémy. Zvyčajne, keď sa to stane, výrobca rýchlo znova vydá ďalšiu aktualizáciu, aby problém vyriešil. Preto by ste mali skontrolovať, či váš mobil nemá čakajúcu aktualizáciu. Aj keď ste svoj Android v poslednej dobe neaktualizovali, odporúčame vám skontrolovať, či nie je k dispozícii nová aktualizácia, ako to zvyčajne býva opraviť chyby a zlepšiť stabilitu a výkon z vášho mobilu.

Ak chcete zistiť, či má vaše zariadenie Android čakajúcu aktualizáciu, postupujte takto:

 • Otvorte aplikáciu Nastavenie.
 • Vyberte si Aktualizácie systému. Ak túto možnosť nevidíte, prejdite do časti Informácie o telefóne a vyhľadajte ju tam.
 • zatlačte na Skontrolujte aktualizácie systému.

Ak existuje čakajúca aktualizácia, stiahnite si ho a počkajte, kým sa nainštaluje. Potom otestujte mobil a zistite, či je teraz rýchlejší. Podobne vám odporúčame aktualizovať všetky vaše aplikácie z Google Play Store na zlepšenie jeho výkonu, a teda aj výkonu vášho Androidu.

Nainštalujte si verzie Lite aplikácií, ktoré používate

Najlepšie Lite aplikácie pre Android

V prípade, že váš Android je už trochu starý a ide o low-end, potom je určite pomalý kvôli niektorým aplikáciám. A je to tak, že postupom času aplikácie získavajú nové funkcie a vyžadujú viac zdrojov že váš starý mobil už nedokáže ponúknuť. Našťastie si to mnohí vývojári aplikácií uvedomili a už ponúkajú Lite alternatívu k svojim najobľúbenejším aplikáciám. Taký je prípad Facebook ľahké, YouTube Go, Google Go, Twitter Lite atď.

Tieto ľahké aplikácie budú na vašom Androide bežať rýchlejšie ako ich pôvodné verzie. Navyše vám pomáhajú šetriť dáta a priestor, vďaka čomu sú dokonalým riešením. V nasledujúcom odkaze vám predstavujeme 6 Zjednodušené aplikácie, ktoré musíte mať, ak je váš Android pomalý. Pozrite sa a nainštalujte tie, ktoré používate.

Nepoužívajte animované tapety

Stiahnite si živé tapety Google Pixel 4

Táto rada je opäť zameraná len na používateľov, ktorí majú mobil s Androidom nižšej kategórie. Ako všetci vieme, tieto typy zariadení majú obmedzené zdroje, a preto aj jednoduchá animovaná tapeta môže ovplyvniť ich výkon. V skutočnosti, ak používate animovanú tapetu a všimli ste si nejaké pomalosť na vašom mobile pri otváraní aplikácií, pri prepínaní z jednej aplikácie do druhej alebo pri návrate z aplikácie na hlavnú obrazovku, problémom je takmer určite tapeta.

Verte tomu alebo nie, animované tapety sú dosť náročné, pretože vďaka nim je váš mobil neustále aktívny a funkčný. Preto je to najlepšie nahradiť statickou tapetou alebo akýmkoľvek obrázkom, ktorý máte v mobile. Ak nedostanete nové tapety, tu vám necháme dve aplikácie s mnohými skvelými tapetami na stiahnutie zadarmo.

tapety

Minimálne živé tapety

Použite ľahší a jednoduchší spúšťač

odpaľovač hrušiek

S rýchlosťou či pomalosťou vášho mobilu má veľa spoločného aj launcher, teda rozhranie, z ktorého otvárate aplikácie na vašom Androide. Mnoho výrobcov v snahe ponúknuť používateľom viac funkcií, ich mobilné spúšťače sú preplnené funkciami čo ich robí pomalšími, ako by mali byť. Preto vám odporúčame zmeniť predvolený spúšťač, ktorý váš telefón priniesol, na rýchlejšiu a ľahšiu tretiu stranu, ako je napríklad spúšťač Pear.

Každopádne, tu máte výber s 4 najlepšie svetelné spúšťače, aby bol váš Android rýchlejší. Určite sa vám nejaké budú páčiť!

Optimalizujte batériu svojho mobilu so systémom Android

neoptimalizujte batériu whatsapp

V systéme Android optimalizácia batérie pozostáva z obmedziť fungovanie niektorých aplikácií na pozadí aby nespotrebovali toľko zdrojov a následne nevypili batériu. Samozrejme, tým, že niektorým aplikáciám neustále zabránite v náročných zdrojoch, s optimalizáciou batérie tiež trochu zrýchlite svoje Android zariadenie. Ak váš mobil používa Android 9 Koláč alebo neskôr, môžete prejsť do Nastavenia> Batéria a aktivovať adaptívny režim batérie. Váš Android tak automaticky optimalizuje batériu.

Ale ak máte mobil s verziou Androidu staršou ako Android 9 Koláč, potom už len zapnite šetrič batériealebo sa pozrite do časti Batéria, ktorá aplikácia spotrebúva najviac batérie, a zatvorte ju z možnosti Vynútiť zastavenie. Myslite na to, že v závislosti od značky vášho mobilu nájdete možnosti s rôznymi názvami na optimalizáciu batérie, ktoré by však mali fungovať rovnako.

Zakážte okolitý režim obrazovky Android

Okolitý režim Google Assistant je celkom užitočný na rýchly pohľad na upozornenia, ktoré prichádzajú na váš mobil bez toho, aby ste ho museli odomykať. Bohužiaľ tiež spotrebuje veľa batérie a výrazne znižuje autonómiu z vášho Androidu. Možno to nie je funkcia, ktorá najviac spomaľuje váš mobil, no pamätajte, že čím viac funkcií máte aktivovaných, tým pomalší bude váš Android. Vypnite ho, aby ste ušetrili výdrž batérie a pomohli zrýchliť váš telefón.

Neviete ako na to? V niektorých mobiloch je deaktivovaná z nastavenia obrazovky a v iných z aplikácie Google podľa týchto krokov:

 • Otvor aplikácia google.
 • Z karty Inovovať, klepnite na ikonu svojho profilu v pravom hornom rohu.
 • Prejdite do sekcie Účastník.
 • V časti Zariadenia s asistentom vyberte Telefón.
 • Hľadajte možnosť Ambientný režim o Režim miestnosti a deaktivujte ho.

Mnoho zariadení so systémom Android nemá túto možnosť k dispozícii, takže sa nemusíte obávať, ak ju nevidíte.

Vypnite konektivitu (Bluetooth, NFC, GPS atď.), ktorú nepoužívate

Zakázať polohu v mobile s Androidom

The smartphones Dnes majú veľké množstvo antén a čipov, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pripojenia, ako je Bluetooth, WiFi, mobilné siete, NFC a GPS. Všetky tieto prepojenia sú veľmi užitočné a dôležité, ale zriedka ich budete musieť použiť všetky naraz. Chybou mnohých ľudí je, že ich nechávajú stále aktivované, čím sa rýchlejšie vybíja batéria a dokonca aj výkon mobilu klesá v dôsledku zahrievania generovaného sieťami.

Najjednoduchší spôsob, ako vypnúť pripojenia, ktoré nepoužívate, je posuňte nadol oznamovaciu lištu a stlačte siete Čo chcete vypnúť? Jediné, čo by ste mali mať vždy zapnuté, sú mobilné siete a WiFi (ak je to možné). Možno budete tiež musieť ponechať aktívnu polohu (GPS), hoci to vyžaduje veľa batérie a spôsobuje, že niektoré aplikácie vás sledujú a bežia na pozadí, keď by nemali.

Je váš mobil stále veľmi pomalý? Obnovenie továrenských nastavení

Tvrdý reset alebo reštart Galaxy S20

Ak je v tomto momente váš mobil stále taký pomalý, potom nezostáva iné riešenie, ako ho resetovať alebo, čo je to isté, reštartovať ho z výroby. Týmto spôsobom váš mobil bude fungovať znova tak rýchlo ako prvýkrát že si to použil. Samozrejme, nezabudnite, že pred vykonaním resetovania musíte urobiť zálohu alebo zálohu vášho Androidu, pretože všetko, čo na ňom máte, sa počas procesu vymaže.

Mnoho telefónov s Androidom je možné resetovať z Nastavenia> O telefóne> Zálohovať a reštartovať. Odtiaľ musíte vybrať možnosť Vymazať všetky údaje a obnoviť výrobné nastavenia. V závislosti od značky vášho mobilu sa tieto možnosti zobrazia s inými názvami a na iných miestach. Pre svoj mobil musíte postupovať podľa konkrétnych krokov, ktoré vám umožnia obnoviť továrenské nastavenia.

Každopádne dúfame, že sa vám aspoň jeden z týchto trikov osvedčil a váš mobil je rýchlejší ako doteraz.