ZRUŠIŤ STAV SPOLOČNOSTI IRP Chyba i Windows 10 [FULL FIX]

Prvými krokmi na opravu chyby CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRP je potrebné skontrolovať, či Windows 10 je aktualizovaný. Podľa používateľov môžu byť často príčinou takýchto problémov ovládače Netgear, takže ak používate zariadenia Netgear, musíte ich čo najskôr aktualizovať. V skutočnosti môžu takmer všetky ovládače spôsobiť chyby BSoD, takže ak chcete problém vyriešiť natrvalo, aktualizujte čo najviac ovládačov. Chyby BSoD môžu byť spôsobené všetkými typmi softvérových a hardvérových problémov, ale ak navštívite naše Centrum na riešenie problémov v BsoD, budete na dno. Ako to môžete napraviť Windows 10 chýb? Píšeme veľa článkov o tomto druhu problému. Všetky naše riešenia nájdete v Windows Hub 10 chýb.

opraviť chybu CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRP v systéme Windows 10

Počítačové chyby sú pomerne časté, a hoci niektoré chyby môžu byť nepríjemné, väčšina z nich je relatívne neškodná. Ale jedna z najzávažnejších chýb v Windows 10 je modrá obrazovka chyby smrti.

Väčšina týchto chýb môže byť spôsobená softvérovým problémom, ale v najhoršom prípade môžu byť tieto typy chýb spôsobené chybným hardvérom.

K dispozícii je široká škála BSoD chýb a keďže tieto chyby môžu byť dosť ťažkopádne, dnes ukazujeme, ako opraviť chyby CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRP.

Ako vyriešim STAV ZRUŠENIA V CHYBE BSoD COMPLETE IRP?

  aktualizovať Windows 10 Aktualizujte ovládače Pravidelne spúšťajte Poradca pri riešení problémov s BSOD Spustite skenovanie SFC Spustite DISM Skontrolujte pevný disk Odinštalujte antivírus Odinštalujte problém Aplikácie Skontrolujte hardvérové ​​chyby

Kroky na opravu STAVU ZRUŠENIA NA PLNOM IRP Windows 10 chýb

riešenie 1 – Aktualizácia Windows 10 pravidelne

Windows 10 sa neustále vylepšuje novými funkciami Windows Aktualizujte a je dôležité aktualizovať Windows 10, pretože mnohé z týchto aktualizácií poskytujú riešenia zabezpečenia a kompatibility.

Ak napríklad hardvér nie je úplne kompatibilný s Windows 10, najnovšia aktualizácia môže vyriešiť problém.

Okrem hardvéru tieto aktualizácie často riešia mnoho problémov so softvérom a pretože problémy s hardvérom a softvérom môžu spôsobiť chybu CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRP, môžete zistiť, prečo je dôležité sťahovať Windows 10 aktualizácií pravidelne.

riešenie 2 – Aktualizujte ovládače

Ovládače sú kritickou súčasťou každého systému Windowsso a ak je určitý ovládač zastaraný alebo nesprávny, môže to byť príčinou chýb BSoD CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRP.

Podľa používateľov môžu byť často príčinou takýchto problémov ovládače Netgear, takže ak používate zariadenia Netgear, musíte ich čo najskôr aktualizovať.

Za zmienku stojí, že takmer všetky ovládače môžu spôsobiť chyby BSoD, takže ak chcete problém natrvalo opraviť, aktualizujte čo najviac ovládačov.

Aktualizácia ovládačov je pomerne jednoduchá a môžete tak urobiť jednoducho tak, že navštívite webovú stránku výrobcu hardvéru a stiahnete príslušné ovládače.

Alternatívne môžete vždy použiť Správcu zariadení na aktualizáciu potrebných ovládačov. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

  tlak Windows Kľúč + X otvorte ponuku Pokročilý používateľ a vyberte položku Správca zariadení.jednotka Po otvorení Správcu zariadení vyhľadajte ovládač, ktorý chcete aktualizovať. Pravým tlačidlom myši kliknite na ovládač a vyberte položku Aktualizujte softvér ovládača,update-driver-software "width =" 239 "height =" 130 vybrať Automaticky vyhľadajte aktualizovaný ovládač,browser-my-for-driver-software "width =" 614 "height =" 290 "src =" https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2016/02/browse-my-for-driver -software.jpg Windows 10 teraz automaticky stiahne najlepší ovládač pre vaše zariadenie. Tieto kroky zopakujte pre všetky zariadenia, ktoré chcete aktualizovať.

Aktualizujte ovládače automaticky

Vyhľadávanie ovládačov samostatne môže byť časovo náročné. Preto vám odporúčame použiť nástroj, ktorý to robí automaticky. Použitie automatickej aktualizácie ovládačov vám ušetrí starosti s ručným vyhľadávaním ovládačov a systém vždy aktualizuje pomocou najnovších ovládačov.

Aplikácia Tweakbit Driver Updater (schválená spoločnosťami Microsoft a Norton Antivirus) vám pomáha automaticky aktualizovať ovládače a predchádzať poškodeniu vášho počítača spôsobenému inštaláciou nesprávnych verzií ovládačov. Po niekoľkých testoch náš tím dospel k záveru, že je to najlepšie automatizované riešenie.

Tu je stručný návod, ako ho používať:

  Stiahnite a nainštalujte Aktualizátor ovládačov TweakBitzačiatočné okno pre aktualizáciu radiča "width =" 510 "height =" 293 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1585958764_728_Como-arreglar-un-icono-de-volume-faltante- a-Windows-10.jpg Po inštalácii program automaticky skontroluje, či počítač neobsahuje zastarané ovládače. Driver Updater skontroluje verzie vašich ovládačov nainštalované v cloudovej databáze na najnovšie verzie a odporučí príslušné aktualizácie. Všetko, čo musíte urobiť, je počkať, kým sa skenovanie neskončí.Proces skenovania aktualizačného ovládača Tweakbit "width =" 685 "height =" 494 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1585958764_403_Como-arreglar-un-icono-de-volumen-faltante- a-Windows-10.jpg Na konci kontroly dostanete správu o všetkých ovládačoch, ktoré sú vo vašom počítači. Skontrolujte zoznam a zistite, či chcete aktualizovať každý radič jednotlivo alebo všetky naraz. Ak chcete aktualizovať jeden ovládač súčasne, kliknite na odkaz „Aktualizovať ovládače“ vedľa názvu ovládača. Alebo jednoducho kliknite na tlačidlo „Aktualizovať všetko“ v dolnej časti a automaticky nainštalujte všetky odporúčané aktualizácie.Plná automatická aktualizácia "width =" 674 "height =" 520 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1585958764_737_Como-arreglar-un-icono-de-volumen-faltante-en -Windows-10.jpgPoznámka: Niektoré ovládače je potrebné nainštalovať vo viacerých krokoch, takže musíte opakovane stláčať tlačidlo „Aktualizovať“, kým sa nenainštalujú všetky ich súčasti.

riešenie 3 – Spustite ladiaci program BSOD

Ak aktualizácia ovládačov túto úlohu nevykonala, vyskúšajte nástroje na riešenie problémov. Prvý nástroj, ktorý vyskúšame, je Windows 10 Integrovaný nástroj na riešenie problémov. Tento nástroj môže byť užitočný pri riešení rôznych problémov vrátane chýb BSOD.

Tu je návod, ako spustiť Windows 10 odstraňovačov problémov:

  otvorený Konfigurationsapp A choďte na Aktualizácia a bezpečnosť oddiel. vybrať riešenie problémov z ponuky doľava. vybrať BSOD na pravej table a kliknite na tlačidlo Spustite nástroj na riešenie problémov,ZRUŠIŤ STAV V PLNEJ IRÁ Windows 10 polí "width =" 696 "height =" 500 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/Guia-completa-para-corregir-el-error-del-PROCESADOR- NO SOPORTADO.png Postupujte podľa pokynov na obrazovke a dokončite riešenie problémov.

riešenie 4 – Spustite skenovanie SFC

SFC skenovanie je nástroj príkazového riadku, ktorý v zásade vyhľadáva chyby vo vašom počítači a ak je k dispozícii riešenie, ich rieši. Ďalšími chybami, s ktorými môže skenovanie SFC pomôcť, sú problémy s BSOD.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

  Pravým tlačidlom myši kliknite na tlačidlo ponuky Štart a otvorte systém (správca). Zadajte nasledujúci riadok a stlačte kláves Enter: sfc / scannowZRUŠIŤ STAV V PLNEJ IRÁ Windows 10 polí "width =" 979 "height =" 512 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1585970104_556_Como-reparar-el-error-de-CACHE-MANAGER-en-Windows-10.png Počkajte na dokončenie procesu (môže to chvíľu trvať). Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky. Teraz zatvorte ikonu systému a reštartujte počítač.

riešenie 5 – Spustite DISM

A tretí nástroj na riešenie problémov, ktorý sa chystáme vyskúšať, je DISM. Nasadenie Image Service and Management je nástroj, ktorý znova implementuje obraz systémov. Preto je možné, aby sa BSOD chyba vyriešila týmto spôsobom.

Prevedieme vás štandardom a postupom pomocou nižšie uvedeného inštalačného média:

  Pravým tlačidlom myši kliknite na Štart a otvorte systém (Správca). Vložte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter: DISM / Online / Čistenie obrazu / RestoreHealthZRUŠIŤ STAV V PLNEJ IRÁ Windows 10 fel "width =" 979 "height =" 512 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1585970104_363_Como-reparar-el-error-de-CACHE-MANAGER-en-Windows-10.png Počkajte na dokončenie skenovania. Reštartujte počítač a skúste aktualizovať znova.

s Windows inštalačné médiá

  Vložte svoje Windows Inštalačné médiá Kliknite pravým tlačidlom myši na ponuku Štart a vyberte symbol pre symbol zo systémovej ponuky (Správca). Na príkazový riadok zadajte nasledujúce príkazy a po každom stlačte kláves Enter: rozobrať / online / náprava / scanhealth demontovať / online / sanácia-image / obnoviť zdravie Teraz zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter: DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth / zdroj: WIM: X: SourcesInstall.wim:1 / Obmedzený prístup Nezabudnite zmeniť a X hodnota s frekvenčným písmenom opatreným Windows 10 inštalácia. Po dokončení postupu reštartujte počítač.

riešenie 6 – Skontrolujte pevný disk

  špecifikovať Pokročilý štart (Reštartujte počítač a držte stlačený kláves Shift.) Vyberte položku Riešenie problémov> Rozšírené možnosti, vybrať Symbol systému zo zoznamu možností. Pri systémoch zadajte nasledujúce riadky a po každom riadku stlačte Enter, aby sa vykonal: bootrec.exe / RebildbcdZRUŠIŤ STAV V PLNEJ IRÁ Windows 10 polí "width =" 960 "height =" 480 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/Se-corrigio-el-error-THREAD-STUCK-IN-DEVICE- DRIVER en.png bootrec.exe / fixmbr bootrec.exe / fixboot Niektorí používatelia tiež naznačujú, že musíte spustiť viac chkdsk príkazy. Na spustenie týchto príkazov musíte poznať písmená jednotiek pre všetky oddiely na pevnom disku. Do systémovej ikony musíte zadať nasledujúce položky (nezabudnite však použiť písmená, ktoré zodpovedajú oddielom na pevnom disku počítača): chkdsk / r c:ZRUŠIŤ STAV V PLNEJ IRÁ Windows 10 fel "width =" 960 "height =" 480 "src =" https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1586004185_480_Se-corrigio-el-error-THREAD-STUCK-IN-DEVICE- DRIVER en.png Chkdsk / rd:

  Toto je len náš príklad, takže nezabudnite, že pre každý oddiel na pevnom disku musíte spustiť príkaz chkdsk.

  Reštartujte počítač a skontrolujte, či sa problém vyriešil.

riešenie 7 – Odinštalujte antivírusový softvér

Antivírusový softvér je jedným zo základných programov na všetkých počítačoch, ale antivírusový softvér je, žiaľ, tiež častou príčinou chýb BSoD. Používatelia potvrdili, že Bitdefender spôsobuje chybu CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRP, preto sa odporúča odstrániť ju.

Za zmienku stojí, že odinštalovanie antivírusového softvéru nestačí vždy, pretože veľa antivírusových nástrojov po ich odstránení ponecháva určité súbory a kľúče databázy Registry.

Aj tieto súbory môžu spôsobiť chyby BSoD, takže je nevyhnutné, aby ste na odstránenie konkrétneho antivírusového programu použili vyhradený nástroj na odstránenie. Mnoho antivírusových spoločností má tieto nástroje k dispozícii na svojich webových stránkach a môžete si ich zadarmo stiahnuť.

Všimnite si, že takmer všetky antivírusové programy môžu spôsobiť chyby BSoD, takže odstráňte všetky nainštalované antivírusové nástroje okrem Windows Defensor.

Ak odinštalovaním antivírusového softvéru problém vyriešite, môžete nainštalovať novšiu verziu toho istého nástroja, ktorý ste použili, alebo môžete prepnúť na iný antivírusový program.

riešenie 8 – Odinštalovať problematické aplikácie

Príčinou chyby CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRP môže byť často inštalácia softvéru, a ak ste nainštalovali akýkoľvek softvér skôr, ako sa táto chyba začala zobrazovať, môžete ju odstrániť.

Používatelia hlásili, že Firefox môže spôsobiť túto chybu, ak používate 3D Vision, takže môžete skúsiť odinštalovať Firefox a použiť iný prehliadač. Môžete tiež odstrániť svoj profil Firefox a pridať Firefox do profilu 3DMark alebo jednoducho pridať StereoNotSupported Flag do profilu Mozilla Firefox.

Je potrebné uviesť, že k tejto chybe môže dôjsť takmer vo všetkých nainštalovaných aplikáciách, takže na vyriešenie problému bude pravdepodobne potrebné odinštalovať všetky aplikácie, ktoré ste nainštalovali alebo aktualizovali v posledných dňoch alebo týždňoch.

riešenie 9 – Skontrolujte zlyhanie hardvéru

Chyby CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRP BSoD sú často spôsobené zlyhaním hardvéru a ak chcete túto chybu napraviť, musíte nájsť a nahradiť nesprávny hardvér. Používatelia nahlásili, že táto chyba môže byť spôsobená nesprávnym zariadením USB, preto odpojte všetky zariadenia USB okrem klávesnice a myši.

Ďalšou príčinou problému môže byť prenosný pevný disk, preto sa uistite, že funguje správne.

Nakoniec musíte skontrolovať svoju pamäť. RAM je často príčinou mnohých chýb BSoD, takže sa uistite, že ste si to overili. Ak chcete skontrolovať svoju pamäť RAM, musíte vykonať nasledujúce kroky:

  Stiahnite si MemTest86 +, Vytvorte bootovaciu jednotku USB Flash alebo CD so zapnutou MemTest86 +. Reštartujte počítač a reštartujte ho zo zariadenia USB alebo CD. Po spustení MemTest86 + nechajte testovať svoju RAM na niekoľko hodín.

Ak sa nenájdu žiadne problémy, vaša RAM nie je príčinou tejto chyby, preto by ste mali skontrolovať základnú dosku a iný hardvér.

Chyba CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRPB a mnoho chýb BSoD môže byť dosť ťažkopádne, pretože neustále reštartujú počítač, aby sa predišli poškodeniu, ale väčšina z týchto chýb sa dá opraviť pomocou jedného z našich riešení.

Často kladené otázky: Prečítajte si viac o ZRUŠIŤ STAV V PLNEJ CHYBE IRPB

Čo je STORNO STAV V PLNEJ IRPB chybe?

Chyba CANCEL_STATE_IN_COMPLETED_IRP je chyba BSoD často spôsobená zlyhaním hardvéru a ak chcete túto chybu napraviť, musíte nájsť a nahradiť nesprávny hardvér. Táto chyba môže byť spôsobená nefunkčným zariadením USB, preto nezabudnite odpojiť všetky zariadenia USB okrem klávesnice a myši.

Ako môžem opraviť STORNO STAV V PLNEJ IRPB chybe?

aktualizovať Windows 10 pravidelne aktualizujte svoje ovládače, spustite nástroj BSOD Troubleshooter, spustite skenovanie SFC a DISM, skontrolujte pevný disk, odinštalujte antivírus, odinštalujte súbory problémov, skontrolujte zlyhanie hardvéru.

IRP je skratka I / O Request Packets (IRP) a je to jadro lokačných štruktúr, ktoré používa Windows Model radiča (WDM) Windows Ovládače zariadení NT na komunikáciu medzi sebou as najnovším operačným systémom.

Z editora Poznámka: Tento príspevok bol pôvodne uverejnený v októbri 2018 a odvtedy bol obnovený a aktualizovaný v apríli 2020, aby poskytoval čerstvosť, presnosť a komplexnosť.