ZOZNAM KONFIGURÁCIE ZLYHANÝ Windows PC [FULL FIX]


 • Modrá obrazovka chýb smrti môže byť spôsobená chybným hardvérom alebo určitým softvérom, ktorý nie je úplne kompatibilný s Windows Preto niekedy môže byť ťažké nájsť a opraviť príčinu chyby CONFIG LIST FAILED.

 • Aby ste sa vyhli chybám BSoD, je dôležité stiahnuť a nainštalovať najnovšiu verziu. Windows 10 aktualizácií. Použitím Windows Aktualizácia stiahne najnovšie bezpečnostné záplaty a mnoho z týchto záplat tiež vyrieši rôzne problémy s hardvérom a softvérom.
 • Niektoré chyby BSoD je ťažšie identifikovať a opraviť. Nech už je chyba akákoľvek, prejdite do našej sekcie riešenia problémov s BSoD a my vám to trochu uľahčíme.
 • Niektoré chyby sú ľahšie a iné sa ťažšie riešia. Nebojte sa, nájdete riešenie v našom Windows 10 chýb Hub,

Aj keď sú počítačové chyby pomerne časté a neškodné, niektoré chyby, ako napríklad BSoD CONFIG LIST FAILED, môžu byť hlavným problémom pri Windows 10. Tieto typy chýb môžu byť dosť problematické, preto je dôležité, aby ste vedeli, ako ich opraviť.

Ako môžem opraviť chybu BSoD CONFIG LIST FAILED?

 1. udržiavať Windows 10 denne
 2. Aktualizujte ovládače
 3. Spustite nástroj na riešenie problémov s BSOD
 4. Spustite skenovanie SFC
 5. Spustiť DISM
 6. Spustite program chkdsk
 7. Odinštalujte problematický softvér
 8. Zmeňte režim pevného disku z AHCI na ATA
 9. Spustite automatické opravy / resetovanie Windows 10
 10. Skontrolujte hardvér

Kroky na opravu chyby CONFIG LIST FAILED

riešenie 1 – nechaj Windows 10 denne

Modrá obrazovka chýb smrti môže byť spôsobená chybným hardvérom alebo určitým softvérom, ktorý nie je úplne kompatibilný s Windows Preto niekedy môže byť ťažké nájsť a opraviť príčinu chyby CONFIG LIST FAILED.

Aby ste sa vyhli chybám BSoD, je dôležité stiahnuť a nainštalovať najnovšiu verziu Windows 10 aktualizácií. Použitím Windows Aktualizácia stiahne najnovšie bezpečnostné záplaty a mnoho z týchto záplat tiež vyrieši rôzne problémy s hardvérom a softvérom. Inštaláciou najnovších opráv zaistíte, že váš počítač bude stabilný a bezpečný pred chybami BSoD.

riešenie 2 – Aktualizujte ovládače

Ovládače sú neoddeliteľnou súčasťou každého operačného systému, pretože umožňujú počítaču rozpoznať a používať váš hardvér. Ak určitý ovládač nie je kompatibilný s Windows 10, narazíte na chybu BSoD ako CONFIG LIST FAILED a váš počítač zlyhá.

Aktualizácia ovládačov je našťastie pomerne jednoduchá, a preto stačí navštíviť webovú stránku výrobcu hardvéru, vyhľadať zariadenie a stiahnuť najnovšie ovládače. Upozorňujeme, že ak chcete opraviť chybu KONFIGURÁCIE ZOZNAMU ZOZNAMU, musíte aktualizovať všetky hlavné komponenty.

Aktualizujte ovládače automaticky

Vyhľadávanie ovládačov samostatne môže byť časovo náročné. Preto vám odporúčame použiť nástroj, ktorý to robí automaticky. Používanie automatického aktualizátora ovládačov vám ušetrí problémy s ručným vyhľadávaním ovládačov a systém vždy aktualizuje pomocou najnovších ovládačov.

Aplikácia Tweakbit Driver Updater (schválená spoločnosťami Microsoft a Norton Antivirus) vám pomôže automaticky aktualizovať ovládače a zabrániť poškodeniu vášho počítača spôsobenému inštaláciou nesprávnych verzií ovládačov. Po niekoľkých testoch náš tím dospel k záveru, že je to najlepšie automatizované riešenie.

Tu je stručný návod, ako ho používať:

 1. Stiahnite a nainštalujte Aktualizátor ovládačov TweakBitštartovacie okno ovládača aktualizácie
 2. Po inštalácii program automaticky začne vyhľadávať zastarané ovládače v počítači. Driver Updater skontroluje verzie vašich ovládačov nainštalované v cloudovej databáze na najnovšie verzie a odporučí príslušné aktualizácie. Všetko, čo musíte urobiť, je čakať na dokončenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete správu o všetkých problémových ovládačoch nájdených na vašom počítači. Skontrolujte zoznam a zistite, či chcete aktualizovať každý radič jednotlivo alebo všetky naraz. Ak chcete aktualizovať jeden radič súčasne, kliknite na odkaz Aktualizovať radič vedľa názvu radiča. Alebo jednoducho kliknite na tlačidlo Aktualizovať všetko dole a automaticky nainštalujte všetky odporúčané aktualizácie.
  Plná automatická aktualizácia
  Poznámka: Niektoré ovládače musia byť nainštalované v niekoľkých krokoch, takže budete musieť niekoľkokrát stlačiť tlačidlo „Aktualizovať“, kým sa nenainštalujú všetky ich súčasti.

riešenie 3 – Spustite nástroj na riešenie problémov s BSOD

Ďalšiu vec, ktorú sa pokúsime, je spustiť Windows Vstavaný nástroj na riešenie problémov 10. Tento nástroj sa dá použiť na riešenie všetkých druhov rôznych problémov vrátane problémov s BSOD. Mohlo by to tiež vyriešiť chybu FAFURE LIST OF CONFIGURATION LIST

Tu je návod, ako spustiť Windows 10 BSOD troubleshooter:

 1. Otvorte Konfiguračná aplikácia a choď na Aktualizácia a bezpečnosť oddiel.
 2. go Riešenie problémov
 3. vybrať BSOD na pravej table a kliknite na tlačidlo Spustite nástroj na riešenie problémov,ZOZNAM NASTAVENÍ FAILOVANÝ Windows 10 chyba
 4. Proces dokončite podľa pokynov na obrazovke.

riešenie 4 – Spustite skenovanie SFC

Ďalším nástrojom na riešenie problémov, ktorý tu vyskúšame, je skenovanie SFC. Kontrola systémových súborov je nástroj príkazového riadku, ktorý v podstate prehľadáva možné problémy vo vašom systéme. Ak je poškodený systémový súbor problémom, tento nástroj ho automaticky opraví a problém sa vyrieši.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Prejdite na Hľadať, zadajte príkaz cmd a otvorte príkazový riadok ako správca.
 2. Zadajte nasledujúci riadok a stlačte kláves Enter: sfc / scannowZOZNAM NASTAVENÍ FAILOVANÝ Windows 10 chyba
 3. Počkajte, kým proces neskončí (je dlhší).
 4. Ak nástroj nájde poškodený systémový súbor, automaticky ho opraví.
 5. Teraz zatvorte príkazový riadok a reštartujte počítač.

riešenie 5 – Spustite DISM

A tretí nástroj na riešenie problémov, ktorý sa chystáme vyskúšať, je DISM. Implementácia Image Management and Service (DISM) je nástroj, ktorý redistribuuje obraz systému a rieši potenciálne problémy. Preto by to mohlo byť užitočné aj pri riešení chyby CONFIG_LIST_FAILED.

Prevedieme vás štandardom a postupom pomocou inštalačného média uvedeného nižšie:

 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na položku Štart a otvorte príkazový riadok (správca).
 2. Vložte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
   • DISM / Online / Čistenie obrazu / RestoreHealthZOZNAM NASTAVENÍ FAILOVANÝ Windows 10 chyba
 3. Počkajte, kým sa skenovanie nedokončí.
 4. Reštartujte počítač a skúste aktualizovať znova.
 • S Windows inštalačné médiá
 1. Vložte svoj Windows inštalačné médiá
 2. Pravým tlačidlom myši kliknite na ponuku Štart az ponuky vyberte príkazový riadok (správca).
 3. Na príkazový riadok zadajte nasledujúce príkazy a po každom stlačte kláves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzený prístup
 5. Nezabudnite zmeniť a X hodnota s písmenom jednotky pripojeným pomocou Windows 10 inštalácia.
 6. Po dokončení postupu reštartujte počítač.

riešenie 6 spustiť chkdsk

Chyby BSoD môžu byť spôsobené poškodenými súbormi na pevnom disku a pre odstránenie tohto problému sa odporúča spustiť kontrolu chkdsk. Ak chcete spustiť analýzu chkdsk, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. lis Windows Kľúč + X otvorí ponuku pokročilých používateľov. Teraz vyberte Príkazový riadok (administrátor) z ponuky
  príkazového riadku-admin
 2. Po spustení príkazového riadka zadajte chkdsk / f / r C: a stlačte Prihláste sa,
  chkdsk-cmd Ak chcete tento problém úspešne vyriešiť, musíte naskenovať všetky oddiely na pevnom disku, takže nezabudnite nahradiť písmeno C zodpovedajúcim písmenom. Stojí za zmienku, že počas skenovania nebudete môcť skenovať jednotku C. Windowspreto budete musieť reštartovať počítač, aby ste ho mohli naskenovať.

Ak nemáte prístup Windows 10 Kvôli chybe CONFIG LIST FAILED môžete spustiť chkdsk podľa týchto krokov:

 1. Keď sa počítač spustí, reštartujte počítač. Opakujte tento krok niekoľkokrát, aby ste spustili automatickú opravu.
 2. zvoliť Riešenie problémov> Rozšírené možnosti> Príkazový riadok.
 3. Po spustení príkazového riadka zadajte chkdsk / f / r C:, Nezabudnite zopakovať kontrolu chkdsk pre všetky oddiely na pevnom disku tak, že písmeno C nahradíte príslušným písmenom.
 4. Po dokončení zatvorte príkazový riadok a reštart počítač.

riešenie 7 – Odinštalovať problematický softvér

Niektorý softvér môže spôsobiť chybu CONFIG_LIST_FAILED a napraviť ho, budete musieť nájsť a odstrániť problémový softvér. Ak ste v poslednom čase nainštalovali alebo aktualizovali nový softvér, musíte ho odstrániť a zistiť, či sa tým problém nevyriešil.

Ďalšou častou príčinou chýb BSoD môže byť váš antivírus, preto sa odporúča odstrániť antivírusové programy tretích strán a ponechať ich iba Windows Defensor. Za zmienku stojí, že pri odinštalovaní antivírusu môže niekedy zanechať určité súbory a položky v registri a je tiež dôležité ich odstrániť.

Mnoho antivírusových spoločností má vyhradených odinštalačných nástrojov pre svoj softvér, takže si určite stiahnite jeden z týchto nástrojov a použite ho na úplné odstránenie antivírusového programu.

riešenie 8 – Zmeňte režim pevného disku z AHCI na ATA

Podľa používateľov sa zoznam FAILED SETUP LIST môže zobraziť, ak je režim pevného disku nastavený na AHCI a ak chcete túto chybu napraviť, musíte vstúpiť do systému BIOS a zmeniť ho. Ak chcete vstúpiť do systému BIOS, postupujte takto:

 1. Po spustení počítača pokračujte v stlačení F2 alebo z, Môže to byť iný kláves F v počítači, takže tento proces budete musieť niekoľkokrát opakovať, kým nenájdete správny kľúč.
 2. Keď vstúpite do systému BIOS, budete musieť nájsť nastavenia pevného disku a zmeniť režim pevného disku z AHCI na ATA, Pretože každá verzia systému BIOS je iná, odporúčame vám prečítať si príručku k základnej doske a zistiť, ako nájsť a zmeniť tieto nastavenia.
 3. Po dokončení uložte zmeny a reštart počítač.

riešenie 9 – Spustiť opravu / automatický reštart Windows 10

Ak problém pretrváva, môžete vykonať automatickú opravu. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Keď sa počítač spustí, niekoľkokrát reštartujte počítač. Tým by sa mal začať proces automatickej opravy.
 2. zvoliť Riešenie problémov> Rozšírené možnosti> Automatické opravy,
 3. Teraz stačí vybrať svoje používateľské meno a zadať svoje heslo a Windows 10 sa pokúsi opraviť sám.

Ak problém nevyrieši automatická oprava, možno budete musieť vykonať problém Windows 10 reštartujte. Tým, že vedie Windows 10 reset, odstráni všetky súbory z vašej jednotky C, takže ich nezabudnite zálohovať. Po vytvorení zálohy postupujte takto:

 1. Spustite automatickú opravu niekoľkokrát reštartovaním počítača.
 2. vybrať Riešenie problémov> Resetujte tento počítač, Možno budete potrebovať Windows 10 inštalačných médií na dokončenie tohto postupu a môžete ich ľahko vytvoriť z ľubovoľnej jednotky USB Flash.
 3. vybrať Odstrániť všetko> Iba disk, kde Windows je nainštalovaný> Stačí odstrániť moje súbory,
 4. Kliknite na ikonu reštart a postupujte podľa pokynov.

Po dokončení procesu resetovania budete mať novo nainštalovanú inštaláciu Windows 10 bez aplikácie, ktorá môže spôsobiť chybu BSoD. Ak problém pretrváva, znamená to, že je spôsobený hardvérom.

Riešenie 10 – Skontrolujte hardvér

Relatívne častou príčinou zlyhania zoznamu nastavení BSoD môže byť váš hardvér, takže sa uistite, že hardvér správne funguje. Bežnejšou príčinou môže byť vaša RAM, ale táto chyba sa môže vyskytnúť takmer na ktorejkoľvek hlavnej súčasti.

Ak ste nedávno nainštalovali nový hardvér, nezabudnite ho odstrániť alebo vymeniť, pretože nemusí byť úplne kompatibilný s počítačom.

CHYBA ZOZNAMU KONFIGURÁCIE Chyba BSoD môže byť problematická, ale používatelia uviedli, že sa im podarilo túto chybu opraviť aktualizáciou ovládačov alebo zmenou režimu pevného disku. Ak tieto riešenia pre vás nefungujú, vyskúšajte iné riešenia v tomto článku.

Často kladené otázky: Prečítajte si viac informácií o chybe KONFIGURÁCIE ZOZNAMU ZOZNAMU

 • Čo je chyba CONFIG LIST FAILED?

Chyba CONFIG LIST FAILED je náročná identifikácia chyby BSoD, pretože môže byť spôsobená mnohými problémami. Najpravdepodobnejšou príčinou však je problém s pevným diskom.

 • Ako môžem opraviť chybu CONFIG LIST FAILED?

Aby ste sa vyhli chybám BSoD, odporúčame vám, aby ste aktualizovali operačný systém a ovládače. Ak však chcete tento problém vyriešiť, začnite spustením Poradcu pri riešení problémov s BSOD, potom spustite skenovanie SFC a DISM. Dôvodom môže byť váš pevný disk, preto skúste zmeniť režim pevného disku z AHCI na ATA v systéme BIOS.

 • Môže chybný pevný disk spôsobiť BSOD?

Áno, pevný disk môže spôsobiť chyby BSoD. Obzvlášť ak máte starší počítač. Ak je však nový, mal by vyzerať niekde inde ako problematický ovládač. Nezabudnite však najprv aktualizovať operačný systém a ovládače.

Z editora Poznámok: Tento príspevok bol pôvodne uverejnený v októbri 2018 a odvtedy bol obnovený a aktualizovaný v apríli 2020, aby poskytoval čerstvosť, presnosť a komplexnosť.