Zostavte si Sony PXW-FX9 pomocou klietky pre fotoaparáty Tilta

Zostavte si Sony PXW-FX9 pomocou klietky pre fotoaparáty Tilta 1

Tilta, ─Ź├şnsky v├Żrobca pr├şslu┼íenstva tret├şch str├ín, pr├íve vydala svoje riggingov├ę rie┼íenie pre celoobrazovkov├Ż fotoapar├ít Sony PXW-FX9: klietku pre fotoapar├íty Tilta. Za t├Żmto menom je na prednom konci horn├í doska, bat├ęriov├í doska, z├íkladn├í doska, bo─Źn├í doska a adapt├ęry ty─Ź├ş 15 mm LWS. To je ve─ża tanierov, o ktor├Żch sa d├í hovori┼ą, po─Ćme sa na to bli┼ż┼íie pozrie┼ą!

Fotoaparát Tilta pre fotoaparát Sony PXW-FX9

Sony PXW-FX9 – najnov┼íia vlajkov├í lo─Ć s kinos├ílou od spolo─Źnosti Sony – bola v ter├ęne u┼ż nieko─żko mesiacov. Ke─Ć vyjde nov├Ż fotoapar├ít, je to teraz n├ívyk, ale na trh je uveden├Ż p├ír doplnkov tret├şch str├ín, ktor├ę v├ím u─żah─Źia ┼żivot na p├│diu. Skuto─Źne, po Zacuto FX9 Recoil Rig, SHAPE Rig a pr├şslu┼íenstve a s├║prave Dreven├í kamera, ktor├║ sme u┼ż zakryli, sa Tilta pripoj├ş k hre pomocou Tilta Camera Cage pre FX9.

Zostavte si Sony PXW-FX9 pomocou klietky pre fotoapar├íty Tilta 2Obrazov├Ż kredit: Tilta

Fotoapar├ít Tilta pre fotoapar├ít Sony PXW-FX9 sa sklad├í z nieko─żk├Żch ─Źast├ş vr├ítane:

 • Horn├í doska, ktor├í obsahuje nieko─żko 1/4ÔÇ│ -20 a 3/8ÔÇ│ -16 otvory so z├ívitom na pripevnenie pr├şslu┼íenstva. Horn├í doska sa zmest├ş okolo hornej rukov├Ąte Sony PXW-FX9, tak┼że nepotrebujete horn├║ rukov├Ą┼ą tretej strany a m├┤┼żete na─Ćalej pou┼ż├şva┼ą dr┼żiak LCD, ktor├Ż sa dod├íva s fotoapar├ítom. Zahrnut├ę s├║ aj dva adapt├ęry na ty─Ź 15 mm LWS. M├┤┼żete ich pripevni┼ą na horn├║ dosku, aby ste ─żahko premiestnili h─żad├í─Źik fotoapar├ítu alebo namontovali motor s n├ísledn├Żm zaostren├şm.
 • Z├íkladn├í doska, ktor├í sa pripev┼łuje k spodnej ─Źasti FX9. K prednej a zadnej ─Źasti z├íkladnej dosky m├┤┼żete pripevni┼ą ty─Źe s priemerom 15 mm. Ved─ża predn├Żch ty─Ź├ş je zabudovan├Ż univerz├ílny podporn├Ż dr┼żiak adapt├ęra na uchytenie adapt├ęrov alebo ┼ąa┼żk├Żch ┼ío┼íoviek. Na pripevnenie z├íkladnej dosky na stat├şv je k dispoz├şcii mont├í┼żna doska Sony VCT-U14, m├┤┼żete ju v┼íak zmeni┼ą na ┼ítandard Tilta. Nakoniec, v pr├şpade sc├ęn s ru─Źn├Żm sn├şman├şm je pod z├íkladnou doskou ramenn├í podlo┼żka a na ka┼żdej strane dve ┼ítandardn├ę rozety ARRI, ak chcete pripevni┼ą rukov├Ąte.
 • Zostavte si Sony PXW-FX9 pomocou klietky pre fotoapar├íty Tilta 3Obrazov├Ż kredit: Tilta

 • Bat├ęriov├í doska, ktor├í pripev┼łuje ┼ítyri skrutky k zadnej ─Źasti FX9. Je v jednej rovine so zadnou ─Źas┼ąou fotoapar├ítu, ale m├┤┼żete ju roztiahnu┼ą ─Ćalej dozadu, aby ste lep┼íie vyv├í┼żili svoju s├║pravu na ramene. Bat├ęriov├í doska Tilta v├ím poskytne tri v├Żstupn├ę porty D-Toque a dva 14,8 V 2-pin Lemo v├Żstupy. Doska bat├ęrie je k dispoz├şcii v preveden├ş Gold-Mount alebo V-Mount. Nakoniec je modul├írny 4-pin XLR nap├íjac├ş vstupn├Ż port.
 • Nakoniec je k z├íkladovej doske a hornej doske pripojen├í bo─Źn├í doska. Poskytuje ─Ćal┼íiu vrstvu ochrany a obsahuje nieko─żko funkci├ş 1/4-20 a 3/8-16 otvory so z├ívitom na pripojenie pr├şslu┼íenstva.
 • Zostavte si Sony PXW-FX9 pomocou klietky pre fotoapar├íty Tilta 4Obrazov├Ż kredit: Tilta

  Ceny a dostupnos┼ą

  Kamera Tilta pre fotoapar├ít Sony PXW-FX9 je teraz k dispoz├şcii a pred├íva sa za 999 dol├írov. Z h─żadiska ceny je kamera pre fotoapar├íty Tilta agres├şvne ceny porovn├ívan├í s in├Żmi mo┼żnos┼ąami, ako s├║ dreven├í kamera (1757,00 dol├írov) alebo Zacuto (1100,00 dol├írov bez bat├ęrie).

  M├íte FX9? Ak├ę riggingov├ę rie┼íenia pou┼ż├şvate? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie!