Zoox spustí prvú robotax z ruky Amazon v…

robotaxi spoločnosť Amazon Zoox uviedla na trh autonómne taxi

Nie všetkým sa v roku 2020 darilo rovnako, mnohé spoločnosti znížili svoju produkciu a trhy utrpeli, ale nie je to tak. Amazon. naopak, nárast dodávok v mnohých častiach sveta ho uprednostňuje.

A využiť toto šťastie, Amazon chce byť súčasťou smeru, ktorým sa svet uberá, a to nielen pri nákupoch cez internet, ale aj pri autonómnych dopravných prostriedkoch. Preto len pred šiestimi mesiacmi kúpil samoriadiacu automobilku Zoox a ste pripravení spustiť svoju prvú robotax.

Ako funguje robotaxi Zoox?

robotaxi amazon zoox

Robotaxi spoločnosti Zoox je navrhnutá tak, aby fungovala autonómne v mestskom prostredí a na rozdiel od iných autonómnych mobilných spoločností, ako je AutoX, Zoox vytvoril toto mobilné zariadenie úplne od začiatku.

Bez vodiča môže byť robotax celkom kompaktný, s priestorom sotva 3, 63 metrov dlhý a stále vo vnútri sú štyria ľudia, sediaci oproti sebe. Samozrejme, tento autonómny taxík je elektrický, má a 16 hodinová autonómia a je obojsmerný, s pohybom na všetkých štyroch kolesách.

Robotaxi Zoox a Amazon je to rýchle a veľmi bezpečné

Napriek tomu, že je kompaktný a elektrický, je schopný dosiahnuť rýchlosť až 120 km/h. Čo nevyhnutne prinúti nejedného premýšľať, či ide o bezpečné vozidlo. A áno, mohli by sme povedať áno, keďže má systém airbagov špeciálne prispôsobený pre svoj jedinečný dizajn a na všetkých štyroch sedadlách.

Okrem toho má robotax radarový systém, ktorý vám v kombinácii s kamerami poskytuje zorné pole 270 stupňov (čím sa eliminuje mŕtvy uhol a zaručuje bezpečnejší výlet), dokáže sa vyhnúť prípadným prekážkam a následne nehodám na ceste.

Robotaxi je ideálny pre mestá ako San Francisco a Las Vegas

Ak aj po všetkom, čo sme vám povedali, stále máte pochybnosti o budúcnosti autonómnych taxíkov, môžete nám to povedať robotax už bol úspešne testovaný v mestách ako Las Vegas a San Francisco. Teda aspoň pokiaľ bude tento projekt naďalej sponzorovať Amazon, sa pravdepodobne etabluje ako nový pohodlný dopravný prostriedok vo veľkých mestách.

V každom prípade budeme pozorní, aby sme vedeli, ako sa im darí. medzitým chceli by sme vedieť, či by ste chceli používať auto bez vodiča, Cítili by ste sa bezpečne