Zobrazuje sa vám pri pripájaní k Disney Plus chyba 83? A) Áno…

chyba riešenia 83 disney plus

Zdalo sa to nemožné, ale konečne dorazila platforma pre streamovanie filmov a seriálov, vďaka ktorej sa Netflix chvel. Áno, hovoríme o Disney +, ktorý nedávno vyšiel s exkluzivitou rovnako príťažlivou ako všetok obsah Star Wars, Marvel, Disney a Pixar. žiaľ, Platforma Disney nie je bez chýb Môžu pokaziť zážitok z vychutnávania si kvalitného obsahu bez veľkého úsilia.

Predtým sme už vysvetlili, ako nainštalovať Disney + na nepodporované telefóny s Androidom, čo je jeden z najčastejších problémov, s ktorými sa používatelia často stretávajú s touto platformou. Pri tejto príležitosti vás to naučíme Opravte ďalší veľmi bežný problém Disney Plus: Chyba 83. Zobrazila sa vám táto chyba pri pokuse o pripojenie k Disney +? Nebojte sa, tu vám povieme, čo je príčinou tejto chyby 83 a všetky možné riešenia, ktoré môžete použiť.

Ako opraviť chybu Disney Plus 83 a prečo by mala byť

chybová obrazovka disney plus

Chyba Disney Plus 83 sa zvyčajne objaví, keď sa pokúsite vstúpiť na platformu alebo prehrať video prostredníctvom ktorejkoľvek z jej aplikácií. za čo to je? Existujú dve možné príčiny: môže to byť spôsobené problémy s internetovým pripojením alebo problémy súvisiace s vaším zariadením. Aby sme boli konkrétnejší, táto chyba sa objaví, keď sa nemôžete dostatočne rýchlo pripojiť k serverom Disney +, aby ste prešli DRM a overením účtu.

Ak je vaše internetové pripojenie veľmi pomalé, môže to byť pre vás príčinou chyby 83. ale ak je váš internet v poriadku a chyba sa stále zobrazuje, potom je možné, že zariadenie, s ktorým sa pokúšate pripojiť k Disney Plus, nemá podporu DRM, ktorú platforma vyžaduje. Tu sú možné riešenia pre oba prípady.

Riešenia chyby 83 Disney Plus v dôsledku problémov s internetom

disney plus chyba 83 kvôli problémom s internetom

Keď je spôsobená chyba 83 časový limit servera vypršal (buď preto, že váš internet je pomalý, alebo preto, že servery Disney Plus sú presýtené), vyskúšajte nasledujúce riešenia:

  • Skúste to znova– Je možné, že keď ste sa pokúšali pripojiť k Disney Plus, servery služby mali vysokú návštevnosť. To znamená, že to nie je problém s vaším internetom, takže sa jednoducho pokúste niekoľkokrát znova pripojiť s určitým časovým intervalom, kým sa vám to podarí. Ak chcete vynútiť opätovné pripojenie, zatvorte aplikáciu a znova ju otvorte.
  • Nefungujú servery? Počkajte, kým sa to vyrieši– Je tiež možné, že servery Disney + sú mimo prevádzky a nikto sa k nim nemôže pripojiť. V takom prípade by problém vyriešila spoločnosť a na opätovné pripojenie musíte počkať, kým tak urobí. Ak chcete zistiť, či sú servery Disney + nefunkčné, skontrolujte DownDetector. Tam je problém zvyčajne rýchlo nahlásený.
  • Zavolajte poskytovateľovi internetu: Ak si všimnete, že váš internet načítava stránky veľmi pomaly alebo že otvára všetky stránky rýchlo, okrem Disney +, problém je vo vašom internetovom pripojení. Riešenie? Zavolajte poskytovateľovi internetu a opýtajte sa, čo sa stane. Spoločnosť môže mať dočasný problém s Disney + alebo s internetovým pripojením vo všeobecnosti. Ak chcete overiť, či problém pochádza od vášho poskytovateľa internetu, skúste sa pripojiť k Disney + pomocou mobilných dát. Ak to dokážete, viete, v čom je problém.
  • Kontaktujte podporu Disney Plus: je tiež možné, že Disney + z nejakého dôvodu zablokoval vašu IP, s ktorou sa pokúšate pripojiť k službe. Všimnete si to, ak prešlo veľa dní a problém pretrváva. V takom prípade je najlepšie kontaktovať zákaznícky servis spoločnosti Disney, aby záležitosť objasnil, aj keď môžete zavolať aj poskytovateľovi internetu, aby vám pridelil novú IP a vyriešil problém.

Riešenia chyby 83 Disney Plus v dôsledku problémov s nekompatibilitou

skontrolujte, či je v systéme Android potrebná podpora DRM pre disney plus

Teraz, ak ste už overili, že chyba 83 nie je spôsobená nejakým problémom súvisiacim s internetom, potom je to určite kvôli problému s nekompatibilitou. Zapamätaj si to Disney + je kompatibilný iba so zariadeniami, ktoré prejdú overením DRM. Ak je to váš problém, tu je niekoľko riešení, ktoré vám môžu pomôcť:

  • Je vaše zariadenie kompatibilné? Skontrolujte to: Disney + vám umožňuje prehrávať obsah, iba ak má vaše zariadenie certifikáciu Widevine L1. To možno veľmi jednoducho overiť na zariadení so systémom Android pomocou aplikácie DRM Info. Stačí si ju nainštalovať, otvoriť a keď sa zobrazia informácie o vašom Androide, všimnite si, že vedľa položky Úroveň zabezpečenia by mal naznačovať L1. Ak je namiesto L1 napísané L3 alebo iné, váš mobil v zásade nie je kompatibilný.

Informácie o DRM

  • Je váš mobil kompatibilný, ale stále sa vám zobrazuje chyba 83? to urobiť: zapnite a vypnite svoj mobil, aktualizujte aplikáciu Disney Plus (odporúča sa aj odinštalovanie a preinštalovanie) alebo sa jednoducho skúste znova pripojiť. Vaše zariadenie môže mať lokálnu chybu, ktorá bráni spoločnosti Disney + v správnom vykonaní DRM kontroly, ktorú môžete opraviť pomocou týchto jednoduchých trikov.

Disney +

Disney +

  • Moje zariadenie nie je podporované, čo mám robiť?Ak vaše zariadenie nemá potrebnú podporu DRM na používanie Disney +, nemajte obavy. Disney uviedol, že po jeho spustení sa toto obmedzenie Disney + uvoľní, takže je teraz možné, že vaše zariadenie je už s platformou kompatibilné. Samozrejme, nezabudnite aktualizovať svoj mobil a aplikáciu Disney +, aby bola šanca na úspešné overenie DRM vyššia.
  • Nepoužívajte prehliadač na sledovanie Disney + na inteligentnom televízore alebo televíznom prijímači: Disney + je kompatibilný s prehliadačmi Chrome, Safari, Firefox, Explorer a Edge Windows a Mac. Nemusí však fungovať na inteligentných televízoroch, konzolách a prehliadačoch TV Box. Ak chcete vidieť Disney + na týchto zariadeniach, navrhujeme, aby ste sa pokúsili otvoriť službu z jej oficiálnej aplikácie, ak existuje. Ak neexistuje, použite nástroje ako Chromecast alebo AirPlay na odovzdanie obsahu na obrazovku.
  • Problémy s Linuxom sú normálne: Pri uvedení na trh nebol Disney Plus kompatibilný s počítačmi so systémom Linux kvôli požiadavkám DRM. Služba však teraz funguje s určitými distribúciami Linuxu, najmä s Ubuntu, prostredníctvom prehliadača. Ak teda používate Linux a služba vám nefunguje, skúste použiť inú distribúciu.
  • Ak je to možné, preskočte kontrolu DRM v počítači: Ak je to prvýkrát, čo pristupujete k Disney + z počítača, služba vás požiada, aby ste povolili overenie DRM. Ak tak urobíte a potom sa zobrazí chyba 83, kliknite na možnosť preskočiť a skúste prehrať požadované video. Týmto spôsobom by vám prehliadač mal umožniť sledovať vybraný film alebo seriál Disney + bez toho, aby ste prešli kontrolou DRM.

V každom prípade dúfame, že sa vám pomocou jedného z týchto riešení podarilo vyriešiť chybu 83 a že si už užívate Disney +. Ak ste problém vyriešili s riešenie, ktoré tu nie je uvedené, Povedzte nám o tom, aby to vedeli aj iní ľudia.