Zničuje Life360 batériu? Tu je postup, ako to vyriešiť

Life360 Zabíjanie batérie Niekoľko tipov pre vás

Lokátorové aplikácie sú stále trochu kontroverzné, ale s toľkými modelmi na trhu, ktoré už nie sú novinkou. Väčšinou sa používajú medzi rodičmi a príbuznými. Aplikácie Lokátora sú však v konečnom dôsledku problematické, najmä ak to sledovaná osoba nevie.

Life360 má k tomu odlišný prístup. Aplikácia je navrhnutá tak, aby sa celá rodina cítila bezpečnejšie a viac zapojená do každodenných pohybov. Môže to však spôsobiť, že sa batéria vášho smartfónu vybije oveľa rýchlejšie, a to je najhorší trestný čin, ktorý sa môže aplikácia dopustiť. Ale môžete s tým niečo urobiť?

Vaša batéria a životnosť360

Väčšina lokátorských aplikácií je nevyhnutnou záťažou pre vašu batériu. S Life360 to tak nie je. Spoločnosť sa pýši tým, že používa algoritmus so schopnosťou aktualizovať svoju polohu a prebudiť telefón iba v prípade potreby. To znamená, že GPS nie je vždy zapnutý. A to je dobré, pretože je dobre známe, že GPS značne skracuje životnosť batérie.

V skutočnosti to, čo môžete očakávať, je asi o 10% viac použitia ako obvykle. Ak však máte v telefóne aplikáciu Life360, čo znamená, že svojich rodinných príslušníkov kontrolujete omnoho viac, batéria sa môže vybiť ešte rýchlejšie. A to nemá nič spoločné s aplikáciou, ale so skutočnosťou, že obrazovka sa bude zobrazovať častejšie a aplikácia bude pracovať v popredí.

Ale tiež časté prehliadanie rodinného príslušníka v Life360 znamená, že stratia aj batériu. Podobne, keď sa niekto, koho sledujete, pohybuje vo vozidle, zapne sa GPS, aby vám dal trasu, a ktorá ešte viac vybije batériu.

Zničuje Life360 batériu? Tu je postup, ako to vyriešiť 1

Veci, ktoré môžete urobiť

Ak ste so službou Life360 spokojní a pre vás a vašu rodinu to veľa znamená, nechcete ju odinštalovať, aby ste predĺžili výdrž batérie telefónu. Aké ďalšie kroky však môžete urobiť pre to, aby sa váš telefón vypol uprostred dňa?

Life360 Zabíjanie batérie Niekoľko tipov pre vás

Odinštalujte ďalšie aplikácie

Jednosmerné batérie budú pravdepodobne dosť silné na to, aby vydržali navždy, ale kým to tak nebude, sú dosť obmedzené. Väčšina ľudí sa obáva percentuálneho podielu batérie niekedy v priebehu dňa. Aplikácie, ktoré nepoužívate, môžete vždy odinštalovať veľmi často alebo dokonca tie, ktoré nepoužívate, ak sú menej dôležité ako udržiavanie telefónu Life360 v telefóne.

Odstránenie miniaplikácií z obrazovky

Ak ste používateľom systému Android, všetky tie skvelé widgety, ktoré sa neustále aktualizujú, napríklad počasie a správy, absorbujú vašu batériu. Nepretržitá synchronizácia odstráni cenné percentá batérie, takže by ste mali zvážiť ich odstránenie z domovskej obrazovky.

Life360 Zabíjanie batérie Málo tipov pre vás

Režim Lietadlo

Určite, keď ste v lietadle, režim v lietadle je nevyhnutnosťou. Môže sa však ukázať ako užitočná aj v iných situáciách. Napríklad, ak sa nachádzate v oblasti s nízkym signálom a viete, že váš smartphone ju nenájde, pravdepodobne je najlepšie uviesť telefón do režimu v lietadle. Je to niečo, čo môžete robiť aj v noci, ak nemáte nabíjačku a overili ste, že vaši rodinní príslušníci sú doma.

Stmavenie obrazovky a tmavý režim

Nie je žiadnym tajomstvom, že obrazovka vášho smartfónu je jedným z najväčších vinníkov pri vybíjaní batérie. Ako už bolo spomenuté, ak si nemôžete pomôcť, ale starajte sa o svojich rodinných príslušníkov, kontrola vašej aplikácie Life360 iba zvýši spotrebu batérie. V takom prípade môžete upraviť jas obrazovky.

Môže sa to líšiť v závislosti od telefónu, ale často stačí len znížiť panel hlavnej obrazovky a znížiť percento jasu. Toto je užitočné najmä vtedy, keď ste doma a nie je potrebná veľmi jasná obrazovka. A ak má vaše zariadenie funkciu tmavého režimu, ktorú mnohí používajú, môžete ju použiť po západe slnka, aby ste zachovali batériu.

Strategické nabíjanie

Ste niekto, kto účtuje svoj telefón na 100% a potom ho používa až do 1%? Ak áno, nemusí to byť najlepší spôsob, ako ísť o veciach. Najmä ak používate lokalizačnú aplikáciu, ako je Life360, a nikdy neviete, kedy ju budete najviac potrebovať.

Pravdepodobne je najlepšie udržiavať batériu nabitú niekde medzi 40 – 80% po celú dobu. Alebo ho nenechajte klesnúť pod 40%, pokiaľ to nebudete musieť. Skontrolujte tiež, či vaša nabíjačka funguje správne a či nie je jedným z dôvodov vybitia batérie.

Držte svoju rodinu a nabíjačku blízko

A ak nenájdete zásuvku, premýšľajte o prenosnej nabíjačke. Keď sa rozhodnete, že budete potrebovať Life360, pravdepodobne budete musieť na telefóne obetovať ďalšie aplikácie na vybíjanie batérií. Alebo buďte vždy obozretní ohľadom úrovne nabitia batérie. Prípadne stačí obmedziť nahlásenie na minimum.

Použili ste Life360 alebo nejakú inú lokalizačnú aplikáciu? Aké máte skúsenosti s tým, ako ovplyvňujú spotrebu batérie? Dajte nám vedieť v sekcii nižšie.