Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Zna─Źka Lumia tie┼ż na tabletoch. Zbohom pripraven├Ż?

Akviz├şciou telef├│nnej div├şzie Nokia od spolo─Źnosti Microsoft sa vytvoril pohyb a z├íujem, ale do┼ílo tie┼ż k ur─Źit├ęmu zm├Ątku, pokia─ż ide o domov├ę strat├ęgie a men├í spolo─Źnosti Redmond. Neskr├Żvame, ┼że ke─Ć p├ş┼íeme o spolo─Źnosti Nokia, ─Źasto existuj├║ pochybnosti o tom, ┼że niekto nespr├ívne ch├ípe, ┼że hovor├şme o ÔÇ×f├şnskej NokiaÔÇť, ktor├í je st├íle v tomto odvetv├ş, ale s├║stredila sa na in├ę oblasti ako ÔÇ×NokiaÔÇť v ruk├ích spolo─Źnosti Microsoft.

Zna─Źka Lumia tie┼ż na tabletoch. Zbohom pripraven├Ż? 1

Zd├í sa v┼íak, ┼że tento zm├Ątok bude ─Źoskoro odstr├ínen├Ż. Pod─ża spolo─Źnosti Evleaks, zdroja spo─żahliv├Żch klebiet, ÔÇ×Microsoft by bol v z├ívere─Źn├Żch f├ízach z├şskavania licencovan├í zna─Źka Nokia na ├║─Źely telefonovania spolo─Źnosti Nokia spolo─Źnos┼ąou Microsoft smartphones“. Ak sa uk├í┼że, ┼że f├íma je opodstatnen├í, Microsoft by naozaj nesvietil pr├şli┼í ve─żkou originalitou. A to by bolo zl├ę meno pre split. Ale okrem ├║plne osobn├Żch sk├║senost├ş by spolo─Źnos┼ą Microsoft uznala sila zna─Źky Nokia, ktor├ę dnes naozaj neobjav├şme, najm├Ą my Taliani, ktor├ş sme vizu├ílne pripojen├ş k termin├ílom ako Nokia 3310, N97 a vy┼í┼íie.

Predaj najsk├┤r z telef├│nov a potom z smartphones dokazuj├║c to, ┼że boli v┼żdy dos┼ą vysok├ę v na┼íej krajine, a┼ż dodnes Taliansko je jednou z t├Żchto kraj├şn Windows Telef├│n sa viac rozsvieti, s v┼żdy ve─żmi vysok├Żmi predajmi. JE Windows Telef├│n dnes, ─Źo dnes znamen├í Nokia, ale predov┼íetk├Żm Lumia, Zna─Źka ako Microsoft bude d├íva┼ą pozor, aby nevyhodila odpadky.

Pod─ża Evleaksovej je Satya Nadella skuto─Źne pripraven├í tak urobi┼ą Zbavte sa zna─Źky Surface, ktor├í identifikuje tablety pre americk├║ spolo─Źnos┼ą a doteraz nebola ve─żmi ├║spe┼ín├í, prija┼ą zna─Źku Lumia aj v tomto sektore. Povrch, pre t├Żch, ktor├ş si nepam├Ątaj├║, sa zrodil ako ochrann├í zn├ímka ÔÇ×tabu─żky PCÔÇť, ktor├í sa be┼żne pou┼ż├şva pri tla─Źov├Żch recenzi├ích spravodajsk├Żch programov a ─Ćal┼í├şch. Teraz sa to naz├Żva PixelSense. ─îo sa stane so zna─Źkou Surface?