Zlyhá aplikácia Google vo vašom OnePlus? Máme viacero riešení…

chyba mobilnej aplikácie google oneplus

Hovorí sa, že aj najlepší poľovník príde o zajaca, a to znamená každý môže mať nejaký nadhľad, aj ten najodbornejší. V tomto prípade je naším lovcom Google, ktorý, hoci niektorí veria, že je dokonalý, skutočnosť je taká, že pri niektorých príležitostiach robí aj chyby. A nepolapiteľný zajac? Vaša aplikácia pre Android na zariadeniach OnePlus.

Ukázalo sa, že už niekoľko týždňov rôzni používatelia mobilných zariadení OnePlus hlásia, že aplikácia Google padá. Problém je zistený hlavne v OnePlus 5 a 5T, ale dotklo by sa to aj iných modelov výrobcu. V súčasnosti neexistuje žiadne oficiálne riešenie, ale Ak aplikácia Google vo vašom OnePlus zlyháva, mali by ste urobiť toto opraviť to.

Chybu spustila aktualizácia aplikácie Google a majú ju aj novšie verzie

aplikácia google oneplus zlyhá

Prvé správy o zlyhaní aplikácie Google na mobilných telefónoch OnePlus začali s príchodom aktualizácie v10.97.8.21.arm64, a postihlo predovšetkým OnePlus 5 a 5T. Zdá sa však, že problém je sa rozšíril do ďalších zariadení, ako napríklad OnePlus 3, 3T a 6, 7 a 7T.

Používatelia poznamenávajú, že zlyhanie je celkom ľahké identifikovať, pretože na to stačí spustiť aplikáciu Google. Keď to urobíte, okamžite aplikácia spadne a po niekoľkých sekundách začne na obrazovke blikať. Keď sa dostanete von, aplikácia naďalej beží na pozadí, ale nedá sa použiť.

Vtipné je, že aplikácia zlyhá iba pri otvorení, pretože miniaplikácia google vyhľadávanie funguje správne po celú dobu. Chyba je dosť nepríjemná, pretože vám neumožňuje používať Asistenta Google s aplikáciou, otvárať kartu počasia ani pristupovať k funkciám aplikácie, ako je režim „Objaviť“, „Viac“ alebo Prostredie.

Google a OnePlus už o probléme vedia, pretože používatelia tým zaplnili svoje fóra. Aktualizácie aplikácie Google však naďalej prichádzajú, ale riešenie nie. Momentálne používame verziu 11.2.9.21.arm64 z aplikácie a chyba sa stále vyskytuje.

Používatelia neprestávajú hľadať riešenia chyby aplikácie Google na mobiloch OnePlus

Riešenie chyby app google mobiles oneplus

Ako sme už komentovali, zatiaľ žiadne oficiálne riešenie, aj keď dúfame, že čoskoro dorazí. To obrátilo naruby mnohých používateľov, ktorí sa dokonca riadia štandardnými odporúčaniami, ako je vymazanie vyrovnávacej pamäte alebo údajov aplikácie, jej preinštalovanie, reštart mobilu a ďalšie, no nič z toho nefunguje.

Avšak pri komunita androidov Nerád sedí nečinne a medzi testami podarilo nájsť nejaké riešenia. Žiadna z nich nie je stopercentne účinná a metóda, ktorá môže slúžiť vám, nemusí slúžiť inej osobe, ale existujú a musia byť zverejnené.

Riešenia na vyriešenie problému s aplikáciou Google na mobiloch OnePlus

Oneplus problém okolitého režimu google app

Prvý spôsob je vrátiť k staršej verzii aplikácie, teda pred verziou 10.97.8.21.rameno64. Ak to chcete urobiť, stačí odinštalovať verziu s problémami, stiahnuť predchádzajúcu verziu na stránke, ako je APKMirror, nainštalovať súbor APK ako ktorýkoľvek iný a zabrániť automatickej aktualizácii aplikácie.

Druhé riešenie, ktoré komunita ponúka, je jednoduché v prípade potreby mobil vypnite. Zrejme ide o riešenie s najvyššou úspešnosťou bez deaktivácie čohokoľvek, keďže problém by súvisel s aktiváciou ambientného režimu, ktorý sa spustí pri zapnutom nabíjaní mobilu.

Napokon, tretie riešenie je priame vypnúť okolitý režim Google Assistant na vašom OnePlus. Analýza rôznych používateľov ukazuje týmto smerom ako zdroj problému. Ak to chcete urobiť, musíte urobiť nasledovné:

  1. Otvorte Asistenta Google a stlačte svoj avatar zadajte svoj profil.
  2. Prejdite na kartu “Účastník”a v sekcii “Zariadenia s Asistentom”, nájdite možnosť “telefón”.
  3. Zadajte a deaktivujte „Ambientný režim“ ťuknutím na príslušné tlačidlo na pravej strane.

S ktorýmkoľvek z troch by to malo fungovať, aspoň dočasne, kým príde oficiálne riešenie od Google. Pamätajte však, že vás varujeme, že žiadne nie sú 100% účinné, ale dúfame, že s niektorými budete mať šťastie. Ak sa vám niektorý z nich hodí, pokojne to môžete povedať v komentároch, aby ostatní používatelia vedeli, akou cestou sa vydať.