Životnosť batérie iOS 15 a niektoré opravy

Ak používate iPhone (s iOS) alebo iPad (s iPadOS), je pravdepodobné, že ste práve aktualizovali svoj operačný systém na iOS 15 alebo iPadOS 15. Ak áno, existuje slušná šanca, že máte nejaké závažné problémy s vybíjaním batérie – vzhľadom na že čítate tento článok, dalo by sa pokojne predpokladať. Dnes sa pozrieme na potenciálne problémy a niekoľko riešení pre používateľov iOS 15 a iPadOS 15.

Po prvé, aby bolo jasné – nie je to nevyhnutne chyba jedného vývojára a konkrétne neexistuje žiadny (známy) problém so systémom iOS 15 alebo iPadOS 15. Namiesto toho je to kombinácia faktorov, ktoré nás dnes priviedli k tomuto chatu.

Jeden potenciálny problém priamo súvisí so Spotify. Ak používate Spotify a iOS 14.8 alebo iOS 15, je veľká šanca, že máme kľúč. Spotify sám potvrdil, že sa zdá, že existuje problém s ich aplikáciou pre iOS a najnovšími aktualizáciami operačného systému.

V súčasnosti je najlepším riešením buď na chvíľu prestať používať Spotify, alebo sa uistiť, že čo najčastejšie hľadáte novú verziu Spotify v App Store. Usilovne sa snažia vyriešiť akýkoľvek problém so Spotify v systéme iOS.

POZRITE SI TIEŽ: Päť funkcií, ktoré môžete zrušiť v systéme iOS 15 pre váš iPhone

Ak nepoužívate Spotify, stále existuje šanca, že to, čo vidíme ako nový problém s vybíjaním batérie, súvisí s inou aplikáciou. Ľahko sa môže stať, že čokoľvek, čo sa pletie do Spotify, sa borí aj s inými aplikáciami – najmä ak sa problémy so Spotify začali až pri posledných dvoch aktualizáciách pre iOS.

Ak chcete skontrolovať, či sa váš problém týka konkrétne jednej aplikácie, otvorte Nastavenia – Batéria – a prejdite nadol na „Využitie batérie podľa aplikácie“. Ak jedna aplikácia zaberá veľkú väčšinu vašej batérie, existuje slušná šanca, že ste svoj problém našli. Môže sa tiež stať, že jednu aplikáciu používate viac ako všetky ostatné.

V každom prípade sa uistite, že ste v App Store skontrolovali aktualizácie všetkých svojich aplikácií, najmä teraz, keď sme na konci roka 2021 prešli na úplne novú verziu systému iOS. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je podržte prst na ikone App Store, kým sa nezobrazí zoznam možností – klepnite na „Aktualizácie“. A aktualizujte všetky tieto aplikácie!