Životné poistenie je lacnejšie, ak používate Fitbit a cvičenie

Spustila sa švajčiarska poisťovacia spoločnosť CSS Insurance so sídlom v Taliansku testovanie poistného produktu , Ktorá prináša hru v digitálny krokomer ako Fitbit. V praxi zvažuje žiadosť životná poistka bonusový bonus za fyzickú aktivitu zákazníkov.

Ak urobíte nejaký pohyb, poistenie sa zvýši

Pilotný projekt „Môj krok“ je prvým svojho druhu v Európe a týka sa Univerzity sv. Gallen (HSG) a Zurich Polytechnic. Prvé testy sa ukázali tak vzrušujúce, že spoločnosť mohla čoskoro stanoviť najnižšie limity pre fyzickú aktivitu, pravdepodobne každý týždeň alebo mesiac, čo by mohlo ovplyvniť náklady na poistenie. Kroky, ktoré odporúča spoločnosť Fitbit, sú 10 000 denných krokov, jeden z najpopulárnejších fitness náramkov na trhu. CSS Insurance doposiaľ splnila túto normu a uplatňuje ju na výber dotknutých poistníkov.

Rovnako dôležitá je možnosť prístupu k osobným informáciám. V inom prípade by to test ukázal poistníci by boli ochotní vzdať sa súkromia znížiť ročné náklady. Test zahŕňa anonymné zdieľanie aktivity.

Budúcnosť osobného poistenia sa dá čoraz viac spájať s monitorovaním jeho motorových vozidiel. Verí sa, že človek, ktorý sa venuje minimálne amatérskym športovým aktivitám, je zdravší ako sedavý. So všetkými poistnými dôsledkami prípadu.