Zistite, ─Źie je toto telef├│nne ─Ź├şslo, pomocou syst├ęmu Android

Posledn├Ż smartphones dok├í┼że ove─ża viac, ne┼ż ─Źo dok├ízali be┼żn├ę mobiln├ę telef├│ny v minulosti, a nehovor├şm len o sledovan├ş vide├ş, hran├ş hier alebo prehliadan├ş internetu.

Smartf├│ny tie┼ż vylep┼íuj├║ z├íkladn├ę veci, ktor├Żm pr├şli┼í nevenujeme pozornos┼ą, ako s├║ telefon├íty a textov├ę spr├ívy.

Jedn├Żm z nich je vyh─żada┼ą telef├│nne ─Ź├şslo a n├íjs┼ą podrobnosti o nezn├ímom volaj├║com. Ak v├ís u┼ż unavuj├║ volaj├║ci spam, nezn├íme ─Ź├şsla a telemarket├ęri, ktor├ş v├ím volaj├║ nonstop, tak nie ste sami a ak h─żad├íte rie┼íenie, pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş.

V tomto pr├şspevku v├ím uk├í┼żem, ako pomocou syst├ęmu Android zisti┼ą, koho telef├│nne ─Ź├şslo je toto, sk├┤r ako zdvihnete ich hovory alebo im zavol├íte sp├Ą┼ą pomocou aplik├íci├ş na vyh─żad├ívanie mobiln├Żch telef├│nov tret├şch str├ín z webu Google Play Store.

Pre─Źo si nain┼ítalova┼ą aplik├íciu tretej strany na vyh─żad├ívanie ─Ź├şsel?

V syst├ęme Android smartphones, Podrobnosti o volaj├║com m├┤┼żete n├íjs┼ą iba vtedy, ak pou┼żijete aplik├íciu tretej strany z Obchodu Play. Pou┼ż├şvanie takejto aplik├ície m├í nieko─żko v├Żhod.

Vyh─żadajte podrobnosti o volaj├║com. Tieto aplik├ície na identifik├íciu volaj├║ceho v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą n├íjs┼ą v┼íetky podrobnosti o volaj├║com ─Źloveku a m├┤┼żete hovor odmietnu┼ą, aby ste sa vyhli rozhovoru so spammermi a telemarket├ęrmi. Aktualizujte podrobnosti o svojich existuj├║cich kontaktoch. Tieto aplik├ície v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuj├║ aktualizova┼ą podrobnosti o va┼íich existuj├║cich kontaktoch, najm├Ą t├Żch, ktor├ę s├║ prepojen├ę prostredn├şctvom soci├ílnych siet├ş. Telef├│nne ─Ź├şsla vyh─żadajte ru─Źne. M├┤┼żete tie┼ż vyh─żada┼ą predch├ídzaj├║ce nezn├íme ─Ź├şsla v denn├şku hovorov a zisti┼ą tak podrobnosti o osobe, ktor├í v├ím volala.

Met├│da 1: Truecaller – ID a blokovanie volaj├║ceho

Jednou z najzn├ímej┼í├şch aplik├íci├ş na vyh─żad├ívanie nezn├ímych ─Ź├şsel je Truecaller. Mal by fungova┼ą na v├Ą─Ź┼íine Androidov smartphones. Aplik├ícia m├┤┼że vyh─żad├íva┼ą miestne a medzin├írodn├ę ─Ź├şsla a tie┼ż m├┤┼żete sledova┼ą osobu na Twitter priamo z aplik├ície.

Okrem toho, Truecaller tie┼ż rob├ş skvel├║ pr├ícu pri spr├íve va┼íich kontaktov t├Żm, ┼że aktualizuje ich obr├ízky zo soci├ílnych siet├ş a aplik├ícia m├í tie┼ż integrovan├Ż Yelp pre lep┼íie v├Żsledky pri vyh─żad├ívan├ş firiem. ─î├şsla m├┤┼żete blokova┼ą aj v aplik├ícii Truecaller.

Krok 1

Stiahnite si a nain┼ítalujte si aplik├íciu Truecaller – Caller ID & Block do svojho smartf├│nu s Androidom. M├┤┼żete to z├şska┼ą prostredn├şctvom Google Play Store tla─Źidlo ni┼ż┼íie.

Stiahnu┼ą v slu┼żbe Google Play

Krok 2

Spustite aplik├íciu a budete musie┼ą zada┼ą svoje ├║daje, napr├şklad krajinu a telef├│nne ─Ź├şslo. Na registr├íciu m├┤┼żete pou┼żi┼ą bu─Ć svoje e -mailov├ę ID, alebo sa prihl├ísi┼ą pomocou soci├ílnej siete, ako napr Facebook alebo Twitter.

Krok 3

Hne─Ć ako sa zaregistrujete, podrobnosti o volaj├║com sa zobrazia pri ka┼żdom telefon├íte.

Krok 4

Ak chcete manu├ílne vyh─żada┼ą telef├│nne ─Ź├şsla, zadajte ─Ź├şslo do textov├ęho po─ża na hlavnej obrazovke aplik├ície.

pravdiv├Ż volaj├║ci

Krok 5

Ak chcete vyh─żada┼ą ─Ź├şslo v hist├│rii hovorov, klepnite na ikonu Hist├│ria a v zozname hovorov vyberte ─Ź├şslo, ktor├ę chcete vyh─żada┼ą.

hist├│ria skuto─Źn├ęho volaj├║ceho

Met├│da 2: Kontaktn├ę – bezplatn├ę ID volaj├║ceho

─Äal┼íou skvelou aplik├íciou, ktor├í v├ím umo┼żn├ş n├íjs┼ą telef├│nne ─Ź├şsla nezn├ímych volaj├║cich, je Contactive. Aplik├ícia z├şskala pozit├şvne recenzie od niektor├Żch z najob─ż├║benej┼í├şch technologick├Żch webov├Żch str├ínok.

Funguje to tak, ┼że aplik├ícia n├íjde inform├ície z va┼íich soci├ílnych siet├ş a ─Ćal┼í├şch adres├írov, ako je vlastn├í datab├íza Yelp a Contactive.

V s├║─Źasnej dobe aplik├ícia podporuje r├┤zne zdroje vr├ítane Twitter, Facebook, LinkedIn, WhatsApp, Tango, Skype, Google+ a Gmail. Okrem vyh─żad├ívania kontaktov v├ím aplik├ícia umo┼ż┼łuje aktualizova┼ą aj podrobnosti o va┼íich existuj├║cich kontaktoch.

Krok 1

Stiahnite si a nain┼ítalujte Contactive – bezplatn├ę ID volaj├║ceho do zariadenia Android. Aplik├íciu si m├┤┼żete stiahnu┼ą pomocou tla─Źidla Google Play ni┼ż┼íie.

Stiahnu┼ą v slu┼żbe Google Play

Krok 2

Otvorte aplik├íciu a zaregistrujte sa pomocou soci├ílnej siete alebo pomocou svojho e -mailov├ęho ID.

Krok 3

Nastavte kontaktn├ę a pridajte svoje soci├ílne siete, aby ste dosiahli lep┼íie v├Żsledky. To je v┼íetko! Contactive teraz zobraz├ş podrobnosti o osobe, ktor├í v├ím vol├í.

kontaktn├Ż

Met├│da 3: CIA – ID volaj├║ceho a inform├ície o hovore

CIA – ID volaj├║ceho a inform├ície o hovoroch je skvel├í aplik├ícia, ktor├í v├ím umo┼żn├ş vyh─żad├íva┼ą telef├│nne ─Ź├şsla a blokova┼ą odosielate─żov spamu. Aplik├ícia v├ím umo┼ż┼łuje zobrazi┼ą podrobnosti o odch├ídzaj├║cich a prich├ídzaj├║cich hovoroch ─żud├ş a firiem. Po─Źas prij├şmania telefonick├Żch hovorov si budete m├┤c┼ą zobrazova┼ą napr├şklad meno a adresu.

T├íto aplik├ícia na niektor├Żch telef├│noch pad├í, ale na in├Żch funguje dobre a budete ju musie┼ą otestova┼ą na svojom telef├│ne, aby ste zistili, ─Źi funguje. Okrem toho v├ím aplik├ícia CIA umo┼ż┼łuje aktualizova┼ą aj va┼íe kontaktn├ę ├║daje a ─Ź├şsla z├íloh.

─Äal┼íou skvelou vlastnos┼ąou aplik├ície je, ┼że pre ne├║spe┼ín├ę obchodn├ę hovory aplik├ícia zobrazuje podobn├ę firmy, s ktor├Żmi sa m├┤┼żete okam┼żite skontaktova┼ą. M├┤┼żete si tie┼ż overi┼ą svoju vlastn├║ poves┼ą, preto┼że v├ím povie, ak├ę prez├Żvky v├ím priradili ostatn├ş v zozname kontaktov.

Krok 1

Stiahnite si a nain┼ítalujte si aplik├íciu CIA – Caller ID & Call Info do telef├│nu s Androidom. Z├şskate ho pomocou tla─Źidla Google Play ni┼ż┼íie.

Stiahnu┼ą v slu┼żbe Google Play

Krok 2

Otvorte aplik├íciu a zobraz├ş sa v├ím denn├şk hovorov a denn├şk SMS. Podrobnosti zobraz├şte kliknut├şm na ─Ź├şslo.

cia

Krok 3

Ak chcete ─Ź├şsla vyh─żad├íva┼ą ru─Źne, zadajte ─Ź├şslo do panela H─żada┼ą a klepnite na tla─Źidlo H─żada┼ą.

cia h─żada┼ą

Záver

Zatia─ż ─Źo najnov┼í├ş Android smartphones s├║ nabit├ę mno┼żstvom skvel├Żch funkci├ş, niekedy zab├║daj├║ na z├íkladn├ę veci s├║visiace s inform├íciami o volaj├║com.

Ak v├ís u┼ż unavuj├║ hovory z nezn├ímych ─Ź├şsel alebo rozhovory s telemarket├ęrmi, m├┤┼żete pou┼żi┼ą jednu z aplik├íci├ş zo zoznamu vy┼í┼íie, aby ste sa tak├Żmto volaj├║cim vyhli.

Napriek tomu, ┼że tieto aplik├ície na vyh─żad├ívanie telef├│nov by mali fungova┼ą na v├Ą─Ź┼íine zariaden├ş, m├┤┼żete v┼żdy vysk├║┼ía┼ą in├║ mo┼żnos┼ą, ak jedna z t├Żchto aplik├íci├ş vo va┼íom zariaden├ş nefunguje alebo st├íle havaruje.

Ak chcete v syst├ęme Android zisti┼ą, komu je to telef├│nne ─Ź├şslo, postupujte pod─ża t├Żchto pokynov a v oblasti koment├írov ni┼ż┼íie n├ím m├┤┼żete polo┼żi┼ą ak├ęko─żvek ot├ízky.