Zistite, či je váš mobil so systémom Android zakorenený v tejto aplikácii

ako zistiť, či je android rootovaný

V začiatkoch Androidu bolo, či rootovať náš mobilný telefón alebo nie, jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré sme museli urobiť. Našťastie sa v súčasnosti o koreni hovorí menej, pretože výhody používania root v systéme Android sú zanedbateľné. Mnohé z funkcií, ktoré sa predtým dali získať iba rootom, sú teraz možné na nerootovanom systéme Android vďaka rôznym existujúcim aplikáciám a príkazom ADB.

Aj v súčasnosti môžete byť root na Androide bez úpravy mobilu a bez straty záruky. V každom prípade, ak patríte k tým, ktorí si chcú na mobile upraviť úplne všetko (vrátane inštalácie nových ROM) a veľmi dobre viete, čo robíte, root je stále zaujímavá možnosť. Ak ste práve rootovali svoj Android a chcete skontrolovať, či ste urobili všetko správne, Tu vám ukážeme, ako skontrolovať, či je váš Android zakorenený. Tento návod vám tiež pomôže, ak sa chystáte kúpiť použitý mobil a chcete vedieť, či je upravený alebo nie, tak si ho nenechajte ujsť.

Ako zistiť, či je mobil so systémom Android zakorenený pomocou nástroja Root Checker

skontrolujte, či má android root kontrolu

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, či je vaše zariadenie Android rootované alebo nie Je to s aplikáciou Root Checker. Táto aplikácia je dostupná v Google Play Store zadarmo, hoci obsahuje reklamy a niektoré jeho funkcie sú platené. Za využitie, ktoré sa jej chystáme poskytnúť, však nie je potrebné nič platiť. Takže pokojne si ho nainštalujte, a keď to urobíte, naučíme vás ho používať.

Kontrola koreňov

Tu sú kroky na overenie, či ste používateľom root v systéme Android s touto aplikáciou:

  • Otvorte aplikáciu Základná kontrola koreňov.
  • Stlačte možnosť Overte root.
  • Áno váš mobil nie je rootovaný, uvidíte siluetu mobilu v oranžovej farbe a s X v strede spolu s frázou v angličtine, ktorá v preklade do španielčiny hovorí, že váš mobil nebol správne zakorenený. V opačnom prípade, ak je mobil rootovaný, objaví sa rovnaká silueta, ale v zelenej farbe a bez X.
  • Ďalej na karte, kde sa zobrazuje zemeguľa, uvidíte relevantné informácie o root vo vašom mobile. Napríklad uvádza, či je alebo nie je možné rootovať váš konkrétny telefón, a úroveň obtiažnosti.

Ako uvidíte, Root Checker je pomerne jednoduchý nástroj, ktorý svoju hlavnú funkciu plní dokonale. Treba poznamenať, že zo sekcie Výsledky tejto aplikácie, môžete vidieť všetky overenia, ktoré ste vykonali na svojom mobile, aby ste vedeli, či je root. Mali by ste vidieť aj jeho sekciu Základy koreňa kde vás naučia, čo je root, prečo rootovať a ako rootovať. Ak chcete poznať náš názor na to, v tomto článku vám prezradíme, či sa dnes oplatí rootovať mobil s Androidom.