Zistite, ako to je YouTube Šortky a prečo by sa ich mal TikTok báť

youtube šortky

Krátke videá sa stali opäť módou s príchodom TikToku na trh a odvtedy táto čínska sociálna sieť neprestáva rásť. Tajomstvo tvojho úspechu? Super kompletný editačný systém v rámci tej istej aplikácie ktorý vám umožní robiť všetko.

To viedlo ďalších vývojárov k vytváraniu vlastných návrhov, čím ustúpili veciam ako Reels of Instagram alebo Likee. Ani Google nezostal ticho a už mesiace testuje rôzne projekty, aby sa dostal do hry, ako napríklad Tangi. Výsledok? Google oficiálne spúšťa YouTube Šortky, alternatíva k TikTok, ktorú by ste mali poznať.

YouTube Shorts je nový spôsob, ako zobraziť a vytvoriť obsah priamo na YouTube

takto sa YouTube Šortky

Podľa samotného Googlu YouTube Šortky sú „Nový zážitok z krátkeho videa priamo na YouTube” v ktorom môžu tvorcovia a umelci využiť všetku svoju kreativitu iba pomocou svojho mobilu.

Myšlienka bude podobná ako pri ponuke TikTok a Reels platforma na zdieľanie krátkych videí do 15 sekúnd s potenciálom stať sa virálnym. Na tento účel Google sprístupní používateľom veľmi kompletný multimediálny editačný systém, ktorý umožní napríklad:

  • Možnosť segmentovať záznam v niekoľkých ťahoch a na konci ich všetky spojte.
  • Časová os to vám dá vedieť, koľko sekúnd zostáva a kam by sa všetko malo dostať.
  • Časovač a odpočítavanie pri nahrávaní handsfree.
  • Ovládanie rýchlosti čo dáva flexibilitu vašim výtvorom pri úpravách aj v konečnom výsledku.
  • Možnosť pridať hudbu k vašim výtvorom vďaka obrovskej knižnici tak, ako je YouTube.
  • Viac oveľa viac.

Samozrejme, všetko, čomu veríte v týchto šortkách môžete ho zdieľať prostredníctvom YouTube a so svojimi priateľmi. Aký bude proces objavovania nových krátkych videí vo vašom účte? Stále to nie je úplne jasné, ale určite za to aplikácia dostane novú sekciu na karte „Preskúmať“.

Čo vieme, je to tak šortky z YouTube bude využívať algoritmus tejto sociálnej siete odporučiť obsah podľa vášho vkusu. To je niečo, čo robí aj TikTok, ale algoritmus YouTube má v tejto oblasti dostatok skúseností. V skutočnosti by sme mohli povedať, že určite prekoná systém odporúčaní TikTok.

YouTube Šortky sa čoskoro dostanú na svetový trh

spustiť youtube šortky

Hoci nám oznámenie Google znie fantasticky, máme pre vás nanešťastie zlé správy. YouTube Šortky zatiaľ nie sú k dispozíciiO niekoľko dní začne skúšobné obdobie v Indii a potom sa rozšíri.

Jeho príchod do Európy? Nie je to vôbec presné, ale Google ubezpečuje, že sa tak stane v priebehu niekoľkých týždňov alebo mesiacov. Okrem toho tento proces príde s viacerými funkciami vytvárania, ktoré sa budú postupne pridávať, až kým neopustíte beta a vstúpite do stabilnej verzie.

Bude to YouTube ak sa mu podarí odobrať korunu z TikToku? Kotúče z Instagram Nepodarilo sa im to, no tento nový rival by to Číňanom mohol sťažiť. Tiež určite v krátkom čase YouTube Šortky tiež začínajú platiť tvorcom, ako to robí TikTok.

Zdroj | Google