Zistite, ako aktualizovať bezpečnostnú opravu vášho mobilu s Androidom

ako aktualizovať patch pre Android

Ak by ste to nevedeli, Google zverejňuje mesačnú bezpečnostnú aktualizáciu, aby ochránil váš mobil pred akoukoľvek hrozbou. Nie každý však vie, čo má robiť, aby využil túto výhodu Big G na svojich zariadeniach. V tomto článku si to vysvetlíme ako aktualizovať bezpečnostnú opravu vášho mobilu s Androidom.

Ako aktualizovať bezpečnostnú opravu cez OTA?

Bezpochyby najjednoduchší spôsob aktualizácie bezpečnostnej opravy je prostredníctvom mobilných nastavení. Len by ste mali pripojte smartfón k aktívnej sieti Wi-Fi a skontrolujte dostupnosť najnovšej aktualizácie. Táto metóda vám umožní nainštalovať najaktuálnejšiu verziu opravy, ktorá je kompatibilná s vaším mobilným softvérom.

záplata aktualizácie zabezpečenia

Hoci nasledujúce vysvetlenie bolo urobené s OnePlus, postup je veľmi podobný vo všetkých Androidoch. Stačí venovať pozornosť nasledujúcim krokom:

  • Otvor Nastavenie.
  • Choďte dole, kde je napísané System a kliknite tam.
  • Dotknite sa Upgrade systému.
  • Ak vaše zariadenie nie je aktuálne, zobrazí sa nová dostupná požiadavka na aktualizáciu. V opačnom prípade sa zobrazí správa, že „Váš systém je aktuálny“.
  • Klepnite na záznam aktualizácie a skontrolujte dátum bezpečnostnej opravy systému Android. Kliknite sem, ak chcete vedieť, aká je najnovšia bezpečnostná oprava dostupná pre Android.

Nainštalujte aktualizáciu pomocou softvéru pre stolné počítače

Tieto aktualizácie je možné vykonať aj pomocou stolného softvéru. Niektorí výrobcovia spúšťajú aplikácie na prenos súborov, aby uľahčili život svojim používateľom. Hovoríme o nástrojoch ako Smart Switch pre Samsung, Mi PC Suite pre Xiaomi a HiSuite pre zariadenia Huawei. Bez ohľadu na to, aký softvér budete používať, musíte postupovať podľa nasledujúcich krokov:

  • Otvorte softvér pracovnej plochy.
  • Pripojte svoj mobil k PC pomocou USB kábla.
  • To uvidíte pripojené zariadenie sa zobrazí v softvéri vašej pracovnej plochy.
  • Dotknite sa Aktualizovať / Skontrolujte aktualizácie (líši sa v závislosti od softvéru).

Je to hotové, Aktualizácia bezpečnostnej opravy pomocou softvéru pre stolné počítače je tiež veľmi jednoduchá!

Manuálne nainštalujte továrenský obraz

Ďalším spôsobom aktualizácie bezpečnostnej opravy je jej stiahnutie z webovej stránky výrobcu. Každá lokalita má svojich vlastných sprievodcov inštaláciou firmvéru. Ak máte napríklad telefón Pixel, výrobné obrázky pre vaše zariadenie sú k dispozícii tu. Musíte len trpezlivo hľadať aktualizáciu, ktorá vám vyhovuje.

a ty Ako sa chystáte aktualizovať svoj mobil pomocou bezpečnostnej opravy?