Zeiss Milvus 50 mm f / 1,4 Recenzie na ZE

Kamery s automatick├Żm zaostrovan├şm existuj├║ pribli┼żne od roku 1977, tak pre─Źo v├Żrobcovia st├íle vyr├íbaj├║ objekt├şvy s manu├ílnym zaostrovan├şm? V skuto─Źnosti by bolo ┼ąa┼żk├ę dosiahnu┼ą manu├ílne zameranie na modern├ę digit├ílne zrkadlovky bez rozdelen├Żch obrazoviek a mikroprizmov. Ale ke─Ć to pr├şde na to, rad prim├írnych ┼ío┼íoviek Zeiss Milvus poskytuje priamy faktor zmysel pre fotografiu a Zeiss Milvus 50 mm f / 1,4 ZE nie je v├Żnimkou.

V sortimente Milvus je 11 ┼ío┼íoviek, od 15 mm f / ultra ┼íirok├Ż uhol 2,8 a┼ż 100 mm f / makro ┼ío┼íovky 2, 50 mm f / 1,4 Nach├ídza sa v strede rozsahu a je jedine─Źn├Ż, preto┼że m├í dobre navrhnut├║ kovov├║ hlave┼ł a kompletn├║ sadu tesnen├ş pre po─Źasie. Jedn├í sa o ve─żmi dobre vyroben├Ż objekt├şv, ktor├Ż vydr┼ż├ş cel├Ż ┼żivot. Skuto─Źn├Żm vzru┼íen├şm je optick├í kvalita zalo┼żen├í na legend├írnych princ├şpoch dizajnu firmy Zeiss, pr├ęmiov├ęho skla a antireflexn├Żch vrstiev T *.

Dlh├í rot├ícia zaostrovacieho kr├║┼żku umo┼ż┼łuje presn├ę presn├ę zaostrenie a v─Ćaka plynulosti ve─żmi jemn├Żch pohybov je manu├ílne zaostrovanie skuto─Źn├Żm pote┼íen├şm. Zabudovan├í elektronika umo┼ż┼łuje, aby sa rozsvietila potvrdzovacia kontrolka zaostrenia v h─żad├í─Źiku a manu├ílne zaostrenie funguje aj v roz┼í├şrenom re┼żime ┼żiv├ęho zobrazenia.

(Obr├ízkov├Ż kredit: bud├║ci)

v├Żkon

V s├║lade so svojou poves┼ąou a cenou sa Milvus vyzna─Źuje kr├ísnou kvalitou obrazu. Pri ┼íirokom z├íbere v sebe sp├íja v├Żnimo─Źn├║ ostros┼ą a kontrast s kr├ísnym bokehom a pri miernom zastaven├ş zachov├íva kr├ísnu hladkos┼ą v oblasti mimo zaostrenia. Je to vynikaj├║ci hr├í─Ź, ak m├┤┼żete ┼żi┼ą bez automatick├ęho zaostrenia a za pomerne vysok├║ cenu.

Pohodln├í gumov├í rukov├Ą┼ą zaostrovacieho kr├║┼żku u─żah─Źuje manipul├íciu s telom objekt├şvu, zatia─ż ─Źo vo vn├║tri je na okrajoch v┼íetk├Żch prvkov objekt├şvu nanesen├Ż tmav├Ż ─Źierny lak, aby sa predi┼ílo skreslen├Żm odrazom. Dexagonsk├ę princ├şpy, na ktor├Żch bol dizajn zalo┼żen├Ż, vznikli v roku 1952: je to ┼ío┼íovka so skuto─Źn├Żm pr├şbehom, ktor├í sa odr├í┼ża v kvalite obr├ízkov, ktor├ę vytv├íra.

Pre─Ź├ştajte si viac:

Najlep┼íie teleobjekt├şv spolo─Źnosti Canon

Najlepšie šošovky Nikon

Najlep┼íie ┼íirokouhl├Ż objekt├şv pre Canon