Zdieľanie v okolí bude oficiálny názov dlho očakávaného klonu AirDrop …

google zdieľanie nablízku

Airdrop, funkcia, ktorá vám umožňuje odosielať súbory do zariadení Apple Bezdrôtové pripojenie je jednou z najlepších vlastností tohto ekosystému. Vďaka tomu môžu používatelia pohodlne zdieľať súbory.

Hoci mal Google podobné riešenie, nikdy nebolo také efektívne ako to Apple. Pred chvíľou sme sa dozvedeli, že Google na tejto novej funkcii pracuje, no teraz je to už jasné Bude sa volať Zdieľanie v okolí.

Zdieľanie v okolí: klon AirDrop pre Android

zdieľanie nablízku

Od júna 2019 bolo známe, že Google pracuje na funkcii Fast Share pre Android. Spoločnosť Big G však neprezradila definitívny názov pre svoj klon AirDrop.

Blízke zdieľanie, známe tiež ako Fast Share, využíva Bluetooth na spustenie synchronizácie medzi zariadeniami a potom prenáša súbory cez priame Wi-Fi pripojenie. Vďaka tomu prenos veľkých súborov vysokou rýchlosťou.

V septembri 2019, tri mesiace po objavení funkcie, získala a aktualizujte vo svojom hárku akcií a v ponuke Nastavenia. Potom v novembri toho istého roku prijala niekoľko zmien v používateľskom rozhraní spolu s novou ikonou.

Teraz, začiatkom roka 2020, bola odhalená v službách Google Play v20.1.03 že služba zdieľania súborov bola premenovaná na Zdieľanie v okolí. Je tiež potrebné poznamenať, že na zdieľanie súborov pomocou tejto funkcie sa obe zariadenia budú musieť nachádzať vo vzdialenosti 10 cm od seba.

rýchle zdieľanie

Google zatiaľ neprezradil, kedy presne vydá svoj klon AirDrop pre Android. Ale berúc do úvahy zmenu názvu a jeho novú ikonu, Všetko nasvedčuje tomu, že služba by mohla byť blízko spustenia.

Je čas počkať na oznámenie od veľkého G aby ste s istotou vedeli, kedy je možné použiť Zdieľanie nablízku. Nech je to akokoľvek, budeme vás pozorne informovať o všetkých novinkách, ktoré sa v tejto súvislosti objavia.

Zdroj | XDA