Zdie─żanie ├║lo┼żiska iCloud: ako si u┼żi┼ą ─Źlenstvo …

V├Ą─Ź┼íina majite─żov zariaden├ş ┼żije v prostred├ş Apple dominuj├║ doma alebo na zariadeniach so syst├ęmom Android. Ak pou┼żijete prv├Ż, tento ─Źl├ínok je ur─Źen├Ż pre v├ís. Viac sa dozviete tu Apple ├Ülo┼żisko ICloud a ako m├┤┼żete maximalizova┼ą svoje ├║spory Apple Zdie─żajte rodiny

─îo je iCloud?

ICloud bol uveden├Ż na trh v roku 2011 a je slu┼żbou cloud computing a storage. Najd├┤le┼żitej┼íou vlastnos┼ąou iCloudu zost├íva jeho schopnos┼ą v├ís chr├íni┼ą Apple zariadenie automaticky ka┼żd├║ noc v ÔÇ×cloudÔÇť. V skuto─Źnosti je iCloud rad serverov├Żch fariem po celom svete.

K dispoz├şcii je tie┼ż nov┼íia funkcia iCloud Drive, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje manu├ílne uklada┼ą v┼íetky s├║bory vr├ítane fotografi├ş, vide├ş, dokumentov a ─Ćal┼í├şch. Odtia─żto m├┤┼żete synchronizova┼ą svoje kontakty, kalend├íre, ob─ż├║ben├ę polo┼żky, p├şsmen├í, pozn├ímky, hlasov├ę pozn├ímky, zdie─żan├ę fotografie, zdravotn├ę z├íznamy, denn├şky hovorov a ─Ćal┼í├ş digit├ílny obsah. S├║bory ICloud Drive sa pri pou┼ż├şvan├ş ukladaj├║ a je k nim mo┼żn├ę pristupova┼ą z viacer├Żch zariaden├ş.

A ─Źo s istotou?

Ako jedna z najv├Ą─Ź┼í├şch technologick├Żch spolo─Źnost├ş na svete Apple Na─Ćalej zvy┼íujte bezpe─Źnos┼ą zariadenia a jeho slu┼żieb. Bohu┼żia─ż, niekedy sa vyskytli bezpe─Źnostn├ę chyby, podobne ako in├ę spolo─Źnosti, ako je Google, Facebook a mnoho ─Ćal┼í├şch.

Na z├íklade najnov┼íieho bezpe─Źnostn├ęho dokumentu od Apple, u┼ż├şvate─żsk├ę d├íta iCloud sa daj├║ bezpe─Źne ┼íifrova┼ą aj na cest├ích a ukladaj├║ sa aj v ┼íifrovanom form├íte. Apple Pou┼ż├şva ┼íifrovanie typu end-to-end na ochranu najcitlivej┼í├şch osobn├Żch ├║dajov. Na ┼íifrovanie typu end-to-end Apple vy┼żaduje dvojfaktorov├ę overenie. Spolo─Źnos┼ą tie┼ż odpor├║─Źa aktualizova┼ą softv├ęr v├í┼ího zariadenia, aby sa zaistila najlep┼íia ├║rove┼ł bezpe─Źnosti.

V s├║─Źasnosti prostriedky a d├íta odoslan├ę a ulo┼żen├ę pomocou ┼íifrovania end-to-end zah┼Ľ┼łaj├║:

 • Apple HomeKit d├íta
 • Apple Fakty o zdrav├ş
 • ICloud Keychain
 • Apple Pay a ─Ćal┼íie inform├ície o platbe
 • Kl├ívesnica QuickType sa u─Ź├ş slovn├║ z├ísobu
 • Inform├ície o ─Źase obrazovky
 • Obsah Siri
 • Heslo Wi-Fi
 • Ko─żko to stoj├ş?

  V┼íetko s Apple Prijat├ę ID 5 GB ├Ülo┼żisko iCloud zadarmo, bez oh─żadu na to, ko─żko zariaden├ş m├íte. S najdrah┼í├şm iPhone s ├║lo┼żiskom a┼ż 512 GB, je ─żahk├ę to vidie┼ą 5 GB nemus├ş sta─Źi┼ą pre v├Ą─Ź┼íinu pou┼ż├şvate─żov. a tak Apple pon├║ka bal├şk predplatn├ęho, ÔÇőÔÇőv ktorom si m├┤┼żete prenaja┼ą ─Ćal┼íie ├║lo┼żisko mesa─Źne alebo ro─Źne.

  Moment├ílne m├┤┼żete pou┼żi┼ą 50 GB ├Ülo┼żisko iCloud za 0US $ 99 mesa─Źne, 200 GB za 2US $ 99 / mesiac a 2 TB za n├íkup 99 dol├írov / mesiac. Ak vyberiete drah┼íiu mo┼żnos┼ą, m├┤┼żete zdie─ża┼ą svoje ├║lo┼żisko iCloud Apple ─îlenovia rodiny. Viac inform├íci├ş o zdie─żan├ş ├║lo┼żiska iCloud n├íjdete ni┼ż┼íie.

  Pozn├ímka:: Apple Ke─Ć v├ím d├┤jde ├║lo┼żisko iCloud, dostanete upozornenie. V takom pr├şpade budete tieto inform├ície v bud├║cnosti podporova┼ą iba na svoje limity.

  Zv├Ą─Ź┼íite svoj ├║lo┼żn├Ż priestor

  ─Äal┼íie ├║lo┼żisko iCloud si m├┤┼żete zak├║pi┼ą kedyko─żvek zmenou svojho zariadenia iPhone alebo iPad:

  1. Dotknite sa svojho iPhone alebo iPad nastavenie Aplikácia na vašej domovskej stránke.
  2. Vybra┼ą tvoje meno v hornej ─Źasti str├ínky.
  3. Vybra┼ą iCloud,
  4. dotykov├í Spravujte ├║lo┼żisko,
  5. Vybra┼ą Zmeni┼ą ├║lo┼żn├Ż bal├şk,

  Odtia─żto m├┤┼żete upgradova┼ą alebo downgradova┼ą pl├ín ├║lo┼żiska iCloud pod─ża svojich potrieb. Ak prejdete na ni┼ż┼íiu verziu, dostupn├í pam├Ą┼ą sa po ukon─Źen├ş predplatn├ęho zn├ş┼żi.

  Pridajte ─Źlenov rodiny

  Ako u┼ż bolo spomenut├ę, m├┤┼żete sa prida┼ą k ┼íiestim ─Źlenom rodiny, ktor├ş sa stan├║ s├║─Źas┼ąou nie─Źoho Apple V├Żmena rodiny. Predpokladajme, ┼że m├íte pl├ín ├║lo┼żiska iCloud s 200 GB alebo 2 ak TB je potvrden├Ż ─Źlen automaticky z├şska pr├şstup k roz┼í├şrenej pam├Ąti pre v┼íetk├Żch Apple Zariadenie.

  Pozvite ─Źlenov rodiny na ├║─Źas┼ą

  M├┤┼żete po┼żiada┼ą ─Źlenov rodiny, aby sa pripojili k va┼íej skupine na mobilnom zariaden├ş takto:

  1. Na zariaden├ş sa dotknite aplik├ície Nastavenia.
  2. Vyberte si svoje názov v
  3. Vybra┼ą Zdie─żajte rodiny,
  4. Vybra┼ą Pridajte ─Źlenov rodiny,
  5. Vybra┼ą Pozva┼ą cez iMessage pozva┼ą nie─Źo prostredn├şctvom SMS.
  6. dotykov├í Pozvite priamotak ich po┼żiadajte o pridanie Apple ID a heslo pre va┼íe zariadenie.
  7. pou┼żitie Pre deti ├Ü─Źet na pridanie malolet├Żch.

  ─îo je rezervovan├ę na iCloud?

  Ke─Ć niekto ukazuje na iCloud Backup, s├║ va┼íe polo┼żky na va┼íom mobilnom zariaden├ş skop├şrovan├ę a ulo┼żen├ę ka┼żd├║ noc. T├íto z├íloha nastane, ke─Ć je v aplik├ícii Nastavenia na va┼íom iPhone alebo iPad aktivovan├í funkcia iCloud Backup, ke─Ć je va┼íe zariadenie pripojen├ę k sieti Wi-Fi a uzamknut├ę a tie┼ż pripojen├ę k zdroju nap├íjania. Z├ílohovanie ICloud je k dispoz├şcii iba pre iPhone, iPad a iPod touch. Apple Watch Inform├ície synchronizovan├ę s iPhone sa tie┼ż kop├şruj├║ ka┼żd├Ż de┼ł.

  Apple Z├ílohovanie ICloud nie je pon├║kan├ę na in├Żch zariadeniach, vr├ítane po─Ź├şta─Źov Mac.

  Z├ílohovanie ICloud obsahuje v┼íetko, ─Źo potrebujete obnovi┼ą Apple Zariadenie pod─ża potreby. T├íto z├íloha obsahuje ├║daje aplik├ície, Apple Watch Z├ílohovanie, nastavenie zariadenia, nastavenia domovskej obrazovky a organiz├ície aplik├íci├ş, iMessage, textov├ę spr├ívy (SMS) a MMS, fotografie a vide├í na va┼íom iPhone, iPad a iPod touch, hist├│ria n├íkupu pre Apple Slu┼żby ako hudba, filmy, telev├şzne programy, aplik├ície a knihy, zvonenia a vizu├ílna hlasov├í schr├ínka.

  Nakonfigurujte zálohu iCloud

  Ak chcete za─Źa┼ą so z├ílohovan├şm iCloud:

  1. Dotknite sa svojho iPhone alebo iPad nastavenie Aplikácia na vašej domovskej stránke.
  2. Vybra┼ą tvoje meno v hornej ─Źasti str├ínky.
  3. dotyková iCloud,
  4. Vyber si maCloudov├ę z├ílohovanie,
  5. Aktivujte ju Zálohovanie ICloud,

  Va┼íe zariadenie teraz dostane automatick├║ z├ílohu, ak je pripojen├ę k sieti Wi-Fi, uzamknut├ę a pripojen├ę k zdroju nap├íjania. Ak niektor├í z t├Żchto po┼żiadaviek nebude splnen├í, bude rezervovan├í nasleduj├║cu noc a tak ─Ćalej.

  Ak strat├şte automatick├║ z├ílohu, m├┤┼żete ju kedyko─żvek spusti┼ą manu├ílne. Urobi┼ą to:

  1. Dotknite sa svojho iPhone alebo iPad nastavenie Aplikácia na vašej domovskej stránke.
  2. Vybra┼ą tvoje meno v hornej ─Źasti str├ínky.
  3. dotyková iCloud,
  4. Vyber si maCloudov├ę z├ílohovanie,
  5. dotykov├í Rezervova┼ą,

  Zme┼łte, ─Źo je rezervovan├ę

  Pri z├ílohovan├ş pomocou iCloud Daily Backup existuje len mal├í flexibilita. M├┤┼żete ulo┼żi┼ą iba niektor├ę ├║daje aplik├ície (p├┤vodn├ę a tretie strany). Aplik├ície, ktor├ę podporuj├║ iCloud, s├║ predvolene podporovan├ę.

  Ak to chcete zmeni┼ą:

  1. Dotknite sa svojho iPhone alebo iPad nastavenie Aplikácia na vašej domovskej stránke.
  2. Vybra┼ą tvoje meno v hornej ─Źasti str├ínky.
  3. dotyková iCloud,
  4. Sp├şna─Ź svetiel aplik├íciu v aplik├íci├ích, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ iCloud.

  Pou┼żite disk iCloud

  Ako bolo uveden├ę vy┼í┼íie, iCloud lis Tu m├┤┼żete ru─Źne uklada┼ą, pristupova┼ą a upravova┼ą jednotliv├ę s├║bory na viacer├Żch zariadeniach. K obsahu jednotky iCloud m├┤┼żete pristupova┼ą na svojom mobilnom zariaden├ş a prihl├ísi┼ą sa na server iCloud.com na ktoromko─żvek po─Ź├şta─Źi, po─Ź├şta─Źi Mac alebo inom zariaden├ş. M├┤┼żete tie┼ż automaticky uklada┼ą v┼íetky s├║bory na plochu Mac a do prie─Źinkov dokumentov na iCloud Drive. T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete s├║bor ulo┼żi┼ą na miesto, ktor├ę be┼żne uklad├íte na va┼íom po─Ź├şta─Źi Mac. Tento s├║bor je k dispoz├şcii na str├ínke iCloud.com a na v┼íetk├Żch va┼íich zariadeniach.

  Ako n├íjs┼ą disk iCloud:

 • V podporovanom prehliada─Źi m├┤┼żete pou┼żi┼ą iCloud Drive na iCloud.com.
 • Vo vyh─żad├íva─Źi na po─Ź├şta─Źi Mac m├┤┼żete prepn├║┼ą na disk iCloud.
 • Na zariadeniach iPhone alebo iPad m├┤┼żete pristupova┼ą k s├║borom pomocou aplik├ície S├║bor.
 • Tie┼ż na va┼íom PC Windows 7 alebo nov┼íie a iCloud pre Windows V aplik├ícii Prieskumn├şk m├┤┼żete prepn├║┼ą na jednotku iCloud.
 • ICloud fotografie a spr├ívy v cloude

  ICloud uklad├í dva ─Ćal┼íie typy s├║borov: fotografie a spr├ívy v cloude. Pomocou aplik├ície iCloud Photos m├┤┼żete pristupova┼ą a synchronizova┼ą v┼íetky svoje fotografie a vide├í na r├┤znych zariadeniach. Medzit├Żm s├║ spr├ívy v cloude sk├┤r podobn├ę spr├ívam ako e-maily IMAP. V├Żsledkom je, ┼że prich├ídzaj├║ce spr├ívy sa zobrazuj├║ na v┼íetk├Żch zariadeniach iOS a MacOS, ktor├ę sa odosielaj├║ na rovnak├ę zariadenie Apple DEJE

  ICloud Messaging tie┼ż uklad├í v┼íetky va┼íe spr├ívy, fotografie a pr├şlohy do iCloud, ─Ź├şm uvo─ż┼łuje miesto na va┼íom zariaden├ş. Ke─Ć odstr├ínite spr├ívu alebo konverz├íciu na jednom zariaden├ş, odstr├íni sa na v┼íetk├Żch va┼íich zariadeniach. Nemus├şte ich odstra┼łova┼ą osobitne na ka┼żdom zariaden├ş.

  Ko─żko miesta sa spotrebuje?

  ─Źlen Apple Skupiny zdie─żaj├║ce rodinu m├┤┼żu vidie┼ą, ko─żko pam├Ąte skupiny pou┼ż├şvaj├║. Pou┼ż├şvatelia v┼íak nem├┤┼żu zobrazi┼ą ani z├şska┼ą pr├şstup k s├║borom in├Żch ─żud├ş.

  Zobrazenie rodinnej pam├Ąte:

  Na zariaden├ş iPhone, iPad alebo iPod touch

  1. Dotknite sa svojho iPhone alebo iPad nastavenie Aplikácia na vašej domovskej stránke.
  2. Vybra┼ą tvoje meno v hornej ─Źasti str├ínky.
  3. dotyková iCloud,
  4. Vybra┼ą Spravujte ├║lo┼żisko,
  5. dotykov├í Rodinn├ę pou┼żitie,

  Na str├ínke Pou┼żitie rodiny m├┤┼żete vidie┼ą, ko─żko pam├Ąte ka┼żd├Ż ─Źlen rodiny pou┼ż├şva. Organiz├ítor m├┤┼że kedyko─żvek zastavi┼ą zdie─żanie ├║lo┼żiska iCloud na tej istej str├ínke klepnut├şm na Zastavte zdie─żanie s rodinou,

  V├Żberom jedn├ęho z dvoch najv├Ą─Ź┼í├şch bal├şkov m├┤┼żete zdie─ża┼ą svoje ├║lo┼żisko iCloud so svojimi rodinn├Żmi pr├şslu┼ín├şkmi a u┼íetri┼ą peniaze. Zdie─żanie pam├Ąte je iba jednou z v├Żhod jej vytvorenia Apple Rodina Ako je vysvetlen├ę vy┼í┼íie, digit├ílne produkty m├┤┼żete zdie─ża┼ą aj s ─Źlenmi rodiny vr├ítane aplik├íci├ş, elektronick├Żch kn├şh, filmov, hudby a ─Ćal┼í├şch. Na rozdiel od ├║lo┼żiska iCloud m├┤┼żete tento obsah zdie─ża┼ą s ─Źlenmi rodiny zadarmo.