Zauj├şma v├ís, pre─Źo sa v├í┼í prehliada─Ź Android st├íle zr├║ti?

M├íte smartphone so syst├ęmom Android a funguje to dobre. Hl├║py prehliada─Ź Android v┼íak st├íle zlyh├íva znova a znova bez zjavn├ęho d├┤vodu. Bez oh─żadu na to, ─Źo rob├şte, prehliada─Ź sa zr├║ti hne─Ć po spusten├ş alebo po chv├şli. V┼íetci sme tam boli a nikdy to nie je jednoduch┼íie. Na┼í┼ąastie s├║ modern├ę prehliada─Źe Android v tomto oh─żade ove─ża lep┼íie, ale v ur─Źit├Żch situ├íci├ích m├┤┼żu zlyha┼ą.

Existuje nieko─żko d├┤vodov, pre─Źo prehliada─Ź Android st├íle havaruje, ale zvy─Źajne ide o probl├ęmy s kompatibilitou a obmedzenia hardv├ęru. Skladov├Ż ÔÇ×prehliada─Ź AndroidÔÇť u┼ż nie je v dne┼ínej dobe v hre, Google sa rozhodol urobi┼ą z prehliada─Źa Google Chrome ┼ítandardn├Ż prehliada─Ź Android a je to jedno z najlep┼í├şch rozhodnut├ş, ktor├ę urobili. Dokonca aj Samsung sa vzdialil od vlastn├ęho prehliada─Źa. V ─Źl├ínku ich teda budeme len naz├Żva┼ą prehliada─Źmi.

S├║visiace: Najlep┼í├ş prehliada─Ź Android

Po─Ćme sa teda ponori┼ą do rie┼íen├ş, ktor├ę v├ím umo┼żnia prehliada┼ą va┼íe ob─ż├║ben├ę webov├ę str├ínky bez ob├ív z hav├íri├ş.

1. Star├Ż telef├│n

Ak m├íte star├Ż smartphone alebo tablet, je pravdepodobn├ę, ┼że hardv├ęr u┼ż nie je na ├║rovni. ─îoko─żvek menej ako 1 GB RAM a slu┼ín├Ż procesor bud├║ ma┼ą probl├ęmy s na─Ź├ştan├şm n├íro─Źn├Żch str├ínok do v├í┼ího zariadenia. Toto je smutn├í realita technol├│gie, najm├Ą pokia─ż ide o intern├ę zariadenia smartphone. V┼íetko sa vymen├ş zhruba za rok a zastar├í 4. Mo┼żno je teda na─Źase prejs┼ą na dokonca aj lacn├Ż smartphone, ktor├Ż bol ned├ívno vydan├Ż. Vlajkov├ę lode z roku 2012 s├║ teraz zaraden├ę pod rozpo─Źtov├Ż rozsah smartphones dne┼ínej doby z h─żadiska r├Żchlosti a spo─żahlivosti.

Zauj├şma v├ís, pre─Źo sa v├í┼í prehliada─Ź Android st├íle zr├║ti? 3

2. Vyu┼żitie RAM

Ak m├íte ve─ża aplik├íci├ş, ktor├ę sa neust├íle pou┼ż├şvaj├║, je mo┼żn├ę, ┼że prehliada─Ź nedostane zdroje na spr├ívnu funkciu. Niektor├ę prehliada─Źe poskytuj├║ na zaistenie dobr├ęho z├í┼żitku ve─żmi m├ílo zdrojov, ale mnoh├ę dne┼ín├ę prehliada─Źe vy┼żaduj├║ na zabezpe─Źenie vysok├ęho v├Żkonu ve─ża pam├Ąte RAM. Skontrolujte teda, ─Źi in├í aplik├ícia neupch├íva pam├Ą┼ą RAM, alebo nie, a to tak, ┼że prejdete do nastaven├ş a sledujete spusten├ę aplik├ície. Facebook aplik├ícia zvy─Źajne vy┼ąa┼ż├ş ve─ża zo s├║boru RAM a neust├íle ho obsadzuje, tak┼że na to d├ívajte pozor. Aplik├ície, ktor├ę musia by┼ą v┼żdy spusten├ę, ako napr├şklad aplik├ície na odosielanie spr├ív, maj├║ tendenciu akumulova┼ą vyu┼żitie pam├Ąte RAM, najm├Ą ak ich m├íte nain┼ítalovan├Żch viacero. Sk├║ste tieto aplik├ície odstr├íni┼ą alebo zak├íza┼ą.

Zauj├şma v├ís, pre─Źo sa v├í┼í prehliada─Ź Android st├íle zr├║ti? 4

3. Viac z├ílo┼żiek

┼átandardn├Ż prehliada─Ź Android m├┤┼że toho ve─ża urobi┼ą. Ak v prehliada─Źi otvor├şte 50 kariet, ur─Źite d├┤jde k ur─Źit├ęmu spomaleniu. Modern├ę prehliada─Źe, ako napr├şklad Chrome, to zvy─Źajne zvl├ídaj├║ tak, ┼że obsah stiahnu z neakt├şvnych kariet a znova ich na─Ź├ştaj├║, ke─Ć k nim znova z├şskate pr├şstup. Niektor├ę prehliada─Źe nemusia pou┼ż├şva┼ą t├║to met├│du na zn├ş┼żenie z├í┼ąa┼że, a preto m├┤┼żu ma┼ą probl├ęm udr┼ża┼ą krok s viacer├Żmi kartami. To m├┤┼że potenci├ílne vies┼ą k hav├írii. Ak teda v├í┼í prehliada─Ź zlyh├íva znova a znova, sk├║ste otvori┼ą jednu alebo dve karty.

Zauj├şma v├ís, pre─Źo sa v├í┼í prehliada─Ź Android st├íle zr├║ti? 5

4. Neaktualizovan├ę

Prehliada─Źe Android, rovnako ako ostatn├ę prehliada─Źe, mus├ş v├Żvoj├ír neust├íle aktualizova┼ą. Ak pou┼ż├şvate nefunk─Źn├Ż prehliada─Ź, ktor├Ż u┼ż nieko─żko rokov neaktualizoval, je pravdepodobn├ę, ┼że bude fungova┼ą zle. Tento zl├Ż v├Żkon bude v├Żraznej┼í├ş na nov┼í├şch webov├Żch str├ínkach, ktor├ę zobrazuj├║ dynamick├Ż obsah. Bu─Ć prepnite na in├Ż prehliada─Ź, ktor├Ż sa neust├íle aktualizuje, alebo skontrolujte, ─Źi je v├í┼í predvolen├Ż prehliada─Ź aktualizovan├Ż alebo nie.

Zauj├şma v├ís, pre─Źo sa v├í┼í prehliada─Ź Android st├íle zr├║ti? 6

5. Vyuzitie procesora

Ak je va┼íe zariadenie preplnen├ę aplik├íciami, ktor├ę neust├íle vy┼żaduj├║ zdroje a nevych├ídzaj├║ ani z pozadia, m├┤┼żu by┼ą d├┤vodom, pre─Źo m├í v├í┼í prehliada─Ź nedostatok zdrojov. Skontrolujte nastavenia o podrobnostiach o vyu┼żit├ş CPU alebo si stiahnite aplik├íciu na monitorovanie CPU pre Android, aby ste mali sol├şdne predstavy o tom, ktor├ę aplik├ície pou┼ż├şvaj├║ syst├ęmov├ę zdroje. Po identifik├ícii ich odstr├í┼łte zo zariadenia, aby bol v├í┼í prehliada─Ź Android zdrav├Ż.

Zauj├şma v├ís, pre─Źo sa v├í┼í prehliada─Ź Android st├íle zr├║ti? 7

Toto bolo nieko─żko d├┤vodov, pre─Źo v├í┼í prehliada─Ź Android st├íle havaruje. Vieme, ak├ę nepr├şjemn├ę m├┤┼że by┼ą postavi┼ą sa zo─Źi -vo─Źi tak├ęmuto probl├ęmu. Tu je nieko─żko rie┼íen├ş:

1. Zme┼łte prehliada─Ź

Najlep┼íia vec na Androide je obrovsk├Ż po─Źet mo┼żnost├ş, ktor├ę maj├║ pou┼ż├şvatelia k dispoz├şcii. Ak v├ím teda prehliada─Ź znova a znova pad├í a ste frustrovan├ş z toho, ┼że si nem├┤┼żete pokojne prezrie┼ą ┼żiadnu webov├║ str├ínku, jednoducho zme┼łte prehliada─Ź. Tu je zoznam najlep┼í├şch prehliada─Źov Android, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii Google Play Store, vyberte niektor├Ż z nich a zistite, ─Źi probl├ęm pretrv├íva. Je pravdepodobn├ę, ┼że s nov├Żm prehliada─Źom na va┼íej strane budete m├┤c┼ą prech├ídza┼ą ─żahko a bez strachu z neust├ílych zlyhan├ş.

Zauj├şma v├ís, pre─Źo sa v├í┼í prehliada─Ź Android st├íle zr├║ti? 8

2. Star├ę zariadenie?

M├íte star┼í├ş smartphone? Ten, ktor├Ż ho m├í GB RAM? Nemus├şte sa stara┼ą o to, ┼że vo svojom smartf├│ne spust├şte najv├Ą─Ź┼í├ş a najpopul├írnej┼í├ş prehliada─Ź smartf├│nov. Sta─Ź├ş sa pozrie┼ą na najr├Żchlej┼íie prehliada─Źe pre Android a jeden z nich vybra┼ą. Nielen┼że s├║ najr├Żchlej┼í├ş v odbore, ale tie┼ż spotreb├║vaj├║ ve─żmi n├şzke zdroje. Vrelo odpor├║─Źam prehliada─Ź Opera Mini, preto┼że je dod├ívan├Ż v ─żah┼íom balen├ş a tie┼ż pou┼ż├şva ve─żmi m├ílo mobiln├Żch d├ít.

3. Vymaza┼ą ├║daje aplik├ície

Ak ni─Ź nefunguje a napriek tomu chcete pou┼ż├şva┼ą svoj ob─ż├║ben├Ż prehliada─Ź, ktor├Ż st├íle pad├í, m├┤┼żete sk├║si┼ą vymaza┼ą ├║daje aplik├ície z nastaven├ş. Ak to chcete urobi┼ą, m├┤┼żete bu─Ć prejs┼ą na mo┼żnos┼ą Spr├ívca aplik├íci├ş v nastaveniach, alebo dlho stla─Źi┼ą ikonu prehliada─Źa, k├Żm sa nedostanete do ÔÇ×Inform├ície o aplik├íciiÔÇť mo┼żnos┼ą. Odtia─ż m├┤┼żete ├şs┼ą na Mo┼żnosti ├║lo┼żiska a vymaza┼ą ├║daje aplik├ície. Vyma┼żete vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą prehliada─Źa a vyma┼żete v┼íetko, tak┼że si najsk├┤r z├ílohujte z├ílo┼żky.

4. Obnovenie v├Żrobn├Żch nastaven├ş

Osobne si mysl├şm, ┼że to nie je rie┼íenie, ale niekedy zariadenie potrebuje nov├Ż ┼ítart. Ak v┼íetko ostatn├ę zlyh├í a zd├í sa, ┼że ┼żiadny z prehliada─Źov vo va┼íom zariaden├ş nepracuje spr├ívne, m├┤┼żete sa pok├║si┼ą obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia. Nezabudnite, ┼że obnoven├şm tov├írensk├Żch nastaven├ş v├í┼ího zariadenia v podstate odstr├ínite v┼íetko, ─Źo na ┼łom je. Na z├ílohovanie d├┤le┼żit├Żch ├║dajov alebo prenos s├║borov na in├ę zariadenie teda pou┼żite jednu z najlep┼í├şch aplik├íci├ş na z├ílohovanie pre Android.

Zauj├şma v├ís, pre─Źo sa v├í┼í prehliada─Ź Android st├íle zr├║ti? 9

Záver

R├║tiaci sa prehliada─Ź je skuto─Źnou boles┼ąou n├í┼ího ka┼żdodenn├ęho ┼żivota. Na┼í┼ąastie je k dispoz├şcii nieko─żko skvel├Żch alternat├şvnych prehliada─Źov Android, s ktor├Żmi si nemus├şme robi┼ą starosti. Ak jeden zlyh├í, v┼żdy m├┤┼żete z├şska┼ą in├ęho, ÔÇőÔÇőaby pracoval pre v├ís.

Pre─Źo si teda mysl├şte, ┼że sa prehliada─Źe Android zr├║tia? Je to zl├í optimaliz├ícia alebo chybn├Ż k├│d? Povedzte n├ím, ─Źo si mysl├şte, v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch, som si ist├Ż, ┼że Joy of Android nespadne.

Kredity za obrázok