Zálohovanie a obnova zariadenia Nexus 5X

Pre─Źo by ste nechceli z├ílohova┼ą svoje ├║daje?

V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş s├║hlas├ş s t├Żm, ┼że to nie je zl├ę, ale ve─ża pou┼ż├şvate─żov to nikdy neurob├ş, pokia─ż nie s├║ bezprostredne ohrozen├ę ich ├║daje a niekedy ani vtedy. Mo┼żno je to preto, ┼że to vy┼żaduje trochu ├║silia a trpezlivosti a niekedy to nejde pod─ża pl├ínu. Pr├şklad – poveda┼ą spolo─Źnosti Google, ┼że chcete obnovi┼ą v┼íetky svoje aplik├ície, aby ste zistili, ┼że sa mus├şte vr├íti┼ą do hist├│rie Google Play a znova si ich v┼íetky stiahnu┼ą. Preto je Nexus 5 z├ílohovanie a obnovenie je d├┤le┼żit├ę.

Pred vykonan├şm ak├Żchko─żvek z├ísadn├Żch zmien na zariaden├ş Nexus 5X je rozhodne nevyhnutn├ę pr├şle┼żitostne zaisti┼ą, aby boli va┼íe ├║daje zachovan├ę pre pr├şpad, ┼że to bude nevyhnutn├ę. A tie┼ż stoj├ş za to sa pozrie┼ą na naj├║─Źinnej┼íie, naj├║─Źinnej┼íie a met├│dy bez stresu, ako to dosiahnu┼ą.

S├║visiace ─Źl├ínky: Pozrite sa na najlep┼íie pr├şslu┼íenstvo pre Nexus 5X

Z├ílohovanie ├║dajov vo va┼íom smartf├│ne m├┤┼że by┼ą e┼íte d├┤le┼żitej┼íie ako to, ─Źo je vo va┼íom po─Ź├şta─Źi, najm├Ą ak vezmete do ├║vahy, ako ─Źasto ho pou┼ż├şvate, pravdepodobnos┼ą jeho rozbitia alebo straty a ne┼í┼ąastn├Ż fakt, ┼że niektor├ę telef├│ny s├║ ukradnut├ę. Z├ílohovanie Androidu zvy─Źajne nie je tak├ę ┼ąa┼żk├ę a v├Ą─Ź┼íinou sa d├í automatizova┼ą. Nepochybne stoj├ş za to str├ívi┼ą p├ír chv├ş─ż svojho ─Źasu.

Met├│da 1: Z├ílohovanie a obnovenie ├║dajov aplik├ície pomocou h├ęlia (funguje na nekore┼łovan├Żch zariadeniach)

Mraz├ş v├ís pri predstave, ┼że vo svojej hre mus├şte za─Źa┼ą odznova, zimomriavky? Ak├íko─żvek aplik├ícia nain┼ítalovan├í z Google Play Store by mali by┼ą automaticky z├ílohovan├ę spolo─Źnos┼ąou Google, pokia─ż nezak├í┼żete Z├ílohova┼ą moje ├║daje mo┼żnos┼ą v Z├ílohovanie a resetovanie ├║dajov. M├┤┼żete to skontrolova┼ą tak, ┼że vst├║pite do nastavenie.

Ale to nie je spo─żahliv├ę. A Google sa star├í iba o to svoje. Ostatn├ę aplik├ície tret├şch str├ín nebud├║ z├ílohovan├ę spolo─Źnos┼ąou Google. Ak ste telef├│n nezakorenili, Helium je jedn├Żm z najlep┼í├şch sp├┤sobov, ako zabr├íni┼ą strate ├║dajov. Z├ílohujte zariadenie Nexus 5 d├íta teraz, k├Żm nie je neskoro.

Krok 1: Stiahnu┼ą h├ęlium

Nain┼ítalujte si na Nexus 5X Helium. Helium v├ím umo┼żn├ş z├ílohova┼ą ├║daje aplik├íci├ş do po─Ź├şta─Źa alebo dokonca do DropBoxu alebo in├ęho Nexusu 5 cloudov├ę z├ílohovanie.

Helium – synchroniz├ícia a z├ílohovanie aplik├íci├ş

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play
H├ęlium

Krok 2: Nainštalujte a spustite Helium Desktop

Ak pou┼ż├şvate prehliada─Ź Google Chrome, kliknite na odkaz vy┼í┼íie a pridajte ho do aplik├íci├ş Chrome. Aplik├ície Chrome s├║ umiestnen├ę v─żavo hore.

Helium Desktop pre Chrome

tla─Źidlo stiahnu┼ą teraz

Helium Desktop

tla─Źidlo stiahnu┼ą teraz
Helium-Desktop

Krok 3: Nastavenie h├ęlia

Odpor├║─Źa sa, aby ste telef├│n pripojili k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla USB, ─Źo je spr├ívna rada. Sp├Żta sa v├ís, ─Źi chcete synchronizova┼ą svoj ├║─Źet Google. Stla─Źte OK a ak tak urob├şte, zadajte inform├ície o svojom ├║─Źte. Ak by ste n├íhodou boli rootovan├ş, sta─Ź├ş, ak udel├şte pr├şstup rootovi Helium.

Krok 4: Skontrolujte pripojenie

Skontrolujte, ─Źi je nadviazan├ę spojenie a ─Źi je povolen├ę h├ęlium.

Ak nevid├şte zelen├║ zna─Źku za─Źiarknutia, mo┼żno budete musie┼ą nastavi┼ą pripojenie USB k PTP. Tie┼ż sa uistite, ┼że s├║ nain┼ítalovan├ę ovl├ída─Źe pre va┼íe zariadenie.

Krok 5: Odpoji┼ą

Ke─Ć Helium hovor├ş, ┼że je to v poriadku, m├┤┼żete svoj 5X odpoji┼ą od po─Ź├şta─Źa. Majte na pam├Ąti, ┼że v├í┼í Nexus resetuje v┼íetky zmeny, ktor├ę Helium vykonal pri ka┼żdom re┼ítarte telef├│nu, a potom sa budete musie┼ą spoji┼ą s po─Ź├şta─Źov├Żm softv├ęrom Helium, aby ste tento proces zopakovali. znova.

Krok 6: Vyberte aplikácie

Teraz vyberte aplik├ície, ktor├ę chcete z├ílohova┼ą. Ke─Ć klepnete na Z├íloha tla─Źidlo, Helium v├ím umo┼żn├ş vybra┼ą miesto, kam chcete ulo┼żi┼ą svoje s├║bory.

H├ęlium-z├ílohovanie

Krok 7: Obnovte ├║daje

Prejden├şm prstom doprava prejdete na Obnovi┼ą a synchronizova┼ą tab. Potom vyberte mo┼żnos┼ą ├║lo┼żiska, kde je ulo┼żen├í va┼ía z├íloha.

Met├│da 2: Z├ílohujte ├║daje aplik├íci├ş pomocou z├ílohy Titanium (funguje iba na kore┼łov├Żch zariadeniach)

Z├ílohovanie tit├ínu samo o sebe je d├┤vodom, pre─Źo niektor├ş ─żudia rootuj├║. Zistite pre─Źo. Je to skvel├í vo─żba pre Nexus 5 ├║pln├ę z├ílohovanie.

Krok 1: Stiahnite a spustite zálohu titánu

Skontrolova┼ą Pam├Ątajte si a povoli┼ą opr├ívnenia superu┼ż├şvate─ża aplik├ície. K dispoz├şcii je aj platen├í verzia s ─Ćal┼í├şmi funkciami.

Zálohovanie titánu (zadarmo)

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

Titanium Backup Pro (platen├ę)

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play
superu┼ż├şvate─ż-tit├ín

Krok 2: Kliknite na polo┼żku Z├ílohova┼ą/Obnovi┼ą

Klikni na Z├ílohovanie/obnovenie tab. Odtia─ż by ste mali vidie┼ą tla─Źidlo Menu.

Zálohovanie-Obnovenie

Krok 3: Vyberte polo┼żku D├ívka

Stla─Źte tla─Źidlo Ponuka tla─Źidlo a vyberte D├ívka.V┼íimnite si mo┼żnosti z├ílohovania Syst├ęmov├ę ├║daje. Nie je to zl├Ż n├ípad. Bude obsahova┼ą va┼íe z├ílo┼żky, nastavenia Wi-Fi at─Ć.

Krok 4: Zálohujte všetky aplikácie

Vyberte polo┼żku Z├ílohujte v┼íetky pou┼ż├şvate─żsk├ę aplik├ície mo┼żnos┼ą.

Zálohovacie aplikácie

Krok 5: Kliknite na polo┼żku Spusti┼ą

Kliknite Utekaj a informova┼ą spolo─Źnos┼ą Titanium o ┼ípecifik├ích z├ílohovania va┼íej aplik├ície. Zobraz├ş sa ot├ízka, ─Źi chcete akt├şvne aplik├ície zabi┼ą alebo ich vyl├║─Źi┼ą.

Krok 6: Za─Źnite z├ílohova┼ą

Klepnut├şm na zelen├ę za─Źiarknutie v pravom hornom rohu spust├şte z├ílohovanie. Aplik├ícia spust├ş proces z├ílohovania a ulo┼ż├ş va┼íe s├║bory. V z├ívislosti od po─Źtu aplik├íci├ş, ktor├ę m├íte, to m├┤┼że chv├ş─żu trva┼ą.

Met├│da 3: Z├ílohujte kontakty a texty do po─Ź├şta─Źa pomocou Wondershare

V predvolenom nastaven├ş Google synchronizuje va┼íe kontakty so serverom Google automaticky. M├┤┼żete sa o tom presved─Źi┼ą n├ív┼ítevou ├Ü─Źty z nastavenie Ponuka. Pozrite sa na svoj ├║─Źet Google a uistite sa, ┼że Kontakty je vybrat├í a kliknite na ikonu ponuky Synchronizova┼ą teraz Ak je to nevyhnutn├ę.

Ak chcete z├ílohova┼ą t├║to z├ílohu, m├┤┼żete vykona┼ą aj manu├ílne z├ílohovanie. Ru─Źn├ę z├ílohovanie m├┤┼że by┼ą ├║navn├ę, ale je to tie┼ż sp├┤sob, ak├Żm budete ma┼ą maxim├ílnu kontrolu. Je to dobr├ę pre s├║bory hudby, videa a fotografi├ş, ale pre kontakty a texty je najlep┼íie z├şska┼ą pomoc v aplik├ícii. Ak d├ívate prednos┼ą Nexusu 5 z├ílohovanie na plochu, je to fantastick├í aplik├ícia, ktor├í v├ím pom├┤┼że.

Krok 1: Nainštalujte Wondershare MobileGo

Stiahnite si aplik├íciu do po─Ź├şta─Źa.

Wondershare MobileGo

tla─Źidlo stiahnu┼ą teraz
MobileGo

Krok 2: Spustite Wondershare

Krok 3: Pripojte svoj Nexus k po─Ź├şta─Źu

Pou┼żite k├íbel USB.

Krok 4: Z├ílo┼żn├ę ├║daje

Kliknite Z├ílohovanie jedn├Żm kliknut├şm. Zru┼íte za─Źiarknutie v┼íetk├Żch polo┼żiek, ktor├ę nechcete z├ílohova┼ą, a potom stla─Źte Z├íloha.Stla─Źte OK dokon─Źi┼ą resp Otvorte zlo┼żku na prezeranie s├║borov.

Krok 5: Obnovi┼ą

Ke─Ć je to potrebn├ę, m├┤┼żete svoje ├║daje obnovi┼ą na str├ínke Super sada n├ístrojovpotom Obnovi┼ąa n├íjdite svoje s├║bory.

Super-Toolkit

Metóda 4: Zálohujte fotografie a videá

Ak chcete pren├í┼ía┼ą svoje fotografie z telef├│nu Nexus 5X do po─Ź├şta─Źa, potrebujete iba pripojenie pomocou k├íbla USB. V porovnan├ş s nastaven├şm automatick├ęho z├ílohovania na Disk Google sa to m├┤┼że zda┼ą ├║navn├ę. Chyst├íte sa prenies┼ą ka┼żd├Ż obr├ízok hne─Ć, ako ho urob├şte? Automatick├ę z├ílohovanie bude. Tu je n├ívod, ako z├ílohova┼ą Nexus 5:

Krok 1: Stiahnite si Fotky Google

Ak ju e┼íte nem├íte, stiahnite si a nain┼ítalujte aplik├íciu Fotky Google. Je k dispoz├şcii v obchode Play. Je pravdepodobn├ę, ┼że ste to teraz pravdepodobne pochopili.

Fotky Google

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

Krok 2: Otvorte aplikáciu

Aplik├ícia Fotky sa predvolene dostane do v├í┼ího prie─Źinka Google alebo m├┤┼że by┼ą aj na ploche. Klepnite na ┼łu.

Fotky Google

Krok 3: Povoli┼ą automatick├ę z├ílohovanie

Zapn├║┼ą Zapnite automatick├ę z├ílohovanie. M├┤┼żete sa tam dosta┼ą kliknut├şm na ponuku (tri zvisl├ę bodky v pravom hornom rohu) a zadan├şm nastavenie.

Met├│da 5: Z├ílohovanie a obnovenie nastaven├ş

Tu n├íjdete miesto, kde s minim├ílnym ├║sil├şm m├┤┼żete z├ílohova┼ą ├║daje aplik├íci├ş, hesl├í Wi-Fi a predvo─żby na zariaden├ş Nexus 5.

Krok 1: Vyberte polo┼żku Z├ílohova┼ą a obnovi┼ą

Od nastavenie, vyberte Z├ílohova┼ą a resetova┼ą. Teraz h─żadaj Z├ílohova┼ą moje ├║daje.

Krok 2: Prepn├║┼ą Z├ílohova┼ą moje ├║daje.

Toto bude prepojen├ę s va┼íim ├║─Źtom Google. Pomocou Tap & Go m├┤┼żete nav┼ít├şvi┼ą sekciu Z├şska┼ą aplik├ície a ├║daje, ktor├║ si m├┤┼żete vybra┼ą Obnovi┼ą z tejto z├ílohy.

Z├ílohova┼ą moje ├║daje

Krok 3: Zapnite automatick├ę obnovovanie

Oto─Źen├şm pos├║va─Źa oto─Źte Automaticky obnovi┼ą na.

Automatick├ę obnovenie

Pozn├ímka: K├Żm ste pri tom, je to tie┼ż sekcia, v ktorej m├┤┼żete doladi┼ą z├ílohy svojho ├║─Źtu Google.

Met├│da 6: Nahrajte hudobn├ę s├║bory na Disk Google a obnovte ich

T├íto met├│da bude fungova┼ą aj pre dokumenty, obr├ízky a vide├í. Nemus├ş zabera┼ą ┼żiadne miesto vo va┼íom po─Ź├şta─Źi, preto┼że v┼íetko je ulo┼żen├ę na dia─żku, ale budete potrebova┼ą pr├şstup na internet. K t├Żmto s├║borom sa dostanete z ak├ęhoko─żvek po─Ź├şta─Źa, tabletu alebo smartf├│nu. Pod─ża svojich podmienok m├┤┼żete dokonca poskytn├║┼ą pr├şstup in├Żm.

Krok 1: Nainštalujte si Disk Google

disk Google

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

Krok 2: Otvorte Disk Google

disk Google

Krok 3: Prida┼ą s├║bory

Klepnite na kruhov├Ż Prida┼ą potom ikona Odovzda┼ą.

Prida┼ą s├║bor

Krok 4: Zadajte s├║bory

Ozna─Źte, ktor├ę s├║bory chcete nahra┼ą.

Zadajte s├║bor

Krok 5: Zobrazi┼ą s├║bory

Va┼íe s├║bory na v├ís bud├║ ─Źaka┼ą na Disku Google. Ak omylom odstr├ínite s├║bor, prejde do prie─Źinka K├┤┼í, k├Żm sa tento prie─Źinok nevypr├ízdni alebo k├Żm sa s├║bor neodstr├íni druh├Żkr├ít.

Záver

V├Ą─Ź┼íina t├Żchto sp├┤sobov z├ílohovania zvl├ídne viac ako jednu vec. Ako u┼ż bolo povedan├ę, niekedy je ┼ąa┼żk├ę n├íjs┼ą ├║plne komplexn├║ met├│du z├ílohovania. Ka┼żd├Ż m├┤┼że ma┼ą svoje siln├ę a slab├ę str├ínky. Ak h─żad├íte z├ílohu v┼íetk├ęho, Titanium Backup je pravdepodobne va┼ía najlep┼íia st├ívka. Bez rootovania zariadenia Nexus 5X to v┼íak nep├┤jde.

Z├ílohy s├║ nevyhnutn├ę pre aktualiz├ície, rootovanie a ke─Ć sa nech├íte unies┼ą, ─Źistenie s├║borov. Marshmallow obsahuje lep┼í├ş syst├ęm na z├ílohovanie a obnovu aplik├íci├ş tret├şch str├ín ako predch├ídzaj├║ce verzie, ale samotn├ę aplik├ície musia zacie─żova┼ą na API 23 (pracuj├║ so v┼íetk├Żmi funkciami najnov┼íej verzie opera─Źn├ęho syst├ęmu) a mnoh├ę nie. V├Żvoj├íri sa tie┼ż musia prihl├ísi┼ą a mnoh├ş nie, vr├ítane – aplik├íci├ş Google. Google iba pripravil p├┤du pre nov├Ż z├ílo┼żn├Ż syst├ęm a zatia─ż sa ve─żmi neujal (okrem hier), ale ke─Ć to urob├ş, aplik├ície by mali automaticky z├ílohova┼ą ├║daje na disk Google.

Museli ste pou┼żi┼ą z├ílohu, ktor├║ ste vytvorili pre svoj Nexus 5x? Dajte n├ím vedie┼ą, ako to pre v├ís fungovalo, v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku