Zakorenenie Samsungu Galaxy S7: Plne si prispôsobte svoje zariadenie

V USA sme dostali zlé správy o rootovaní Samsungu S7. Všetky modely sú vybavené uzamknutým zavádzačom. To nemožno Samsungu skutočne vyčítať, pretože sa neozvali. Namiesto toho sa všetci hlavní operátori-dokonca aj tí, ktorí sú zvyčajne priaznivejší pre slobodu, ako napríklad T-Mobile-rozhodli zablokovať bootloader týchto telefónov.

To robí vývojárom/hackerom/modderom ťažšie rootovanie. Našťastie niekoľko z nich stále túto výzvu zvládlo. Root jedným kliknutím sľubuje, že rootovanie bude bezpečné, jednoduché a rýchle; a Chainfire (za CF-Auto-Root) má dobrú povesť vďaka poskytovaniu prístupu root. Pri všetkej úprimnosti, Kingo Root sa zdá pri niektorých modeloch trochu kockový, ale pri iných sa zdá, že funguje dobre.

Než začneme:

Overte číslo modelu svojho zariadenia. Uvedomte si, že rootovanie ruší vašu záruku. Tieto metódy používajte na vlastné riziko. Vykonajte úplnú zálohu. Stiahnite a nainštalujte si do počítača ovládače USB. Od Zabezpečenie v nastavenie menu, povoliť Neznáme zdroje takže sťahujete a inštalujete aplikácie mimo aplikácií v obchode Google Play. Nabite telefón. Povoliť ladenie USB.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Metóda 1: Root pomocou Odin a CF-Auto-Root (s voliteľnou vlastnou obnovou)

Kým sa zaoberáte rootovaním, môžete si nainštalovať aj vlastné obnovenie. Vlastné obnovenie vám poskytne viac funkcií, ako je možnosť vytvárať a obnovovať zálohy, inštalovať vlastné ROM a ClockworkMod dokonca ponúka správcu ROM.

Bola vydaná úplne nová verzia TWRP (Team Win Recovery Project) – verzia 3.0. Teraz obsahuje lepšie vyzerajúce používateľské rozhranie so klávesmi so šípkami, možnosť niektorých jazykových prekladov a podporu úložiska pre zariadenia s Marshmallow.

Stiahnite si koreňový balík

Stiahnite a extrahujte tieto súbory do počítača:

Stiahnuť ▼: Odin

Stiahnuť ▼:Múdry Switch

Stiahnuť ▼:CF-Auto-Root

Voliteľné stiahnutie:TWRP

Voliteľné stiahnutie:CWM

Stiahnite si súbor iba pre váš model! Ak to urobíte inak, riskujete, že vám telefón zamknú! Kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok zip a zvoľte Extrahovať všetko. Alebo kliknite ľavým tlačidlom myši a stlačte kláves Extrahovať všetko tlačidlo od Nástroje pre komprimované priečinky. Na prevzatie softvéru ovládača USB do počítača môžete použiť aj webovú stránku Samsung.

Odin

Otvorte Odin3

Spustite režim sťahovania

Vypnite telefón. Súčasne stlačte tlačidlo Zvýšiť hlasitosť, Domova Moc tlačidlá. Dostanete sa do ponuky Režim sťahovania, kde budete musieť stlačiť tlačidlo Zvýšiť hlasitosť tlačidlo na overenie, kde sa chcete nachádzať.

Režim sťahovania

Pripojte sa k PC

Pripojte svoj Galaxy na pracovnú plochu pomocou kábla USB. Pôvodný kábel USB, ktorý bol dodaný so spoločnosťou Samsung, bude určite fungovať, ak je v dobrom stave. Odin by mal identifikovať vaše zariadenie a mali by ste vidieť Pridané správa v Odinovom okne.

Kliknite na AP

Kliknite na tlačidlo AP (alebo PDA v závislosti od verzie Odina) a vyberte súbor .tar.md5. Políčko pod ID: COM by malo byť modré (alebo žlté, v závislosti od verzie Odina). Ak to tak nie je, alebo to nevidíte Pridané skúste znova pripojiť svoj Samsung a skúste to znova. Zaistite to Znovu rozdeliť je zrušené. Počkajte niekoľko sekúnd, kým sa nezobrazí správa Opustiť CS, potom ste pripravení pristúpiť k ďalšiemu kroku.

Odin-AP

Vyberte položku Štart

Stlačte tlačidlo Začnite tlačidlo na spustenie rootovania. Čoskoro by ste mali vidieť zelenú Pass správu.

Odin-Štart

Reštartovať

Za chvíľu alebo dve, vaše Galaxy S7 by sa mal automaticky reštartovať. V takom prípade môžete kábel USB zo zariadenia odpojiť. Ak sa váš telefón nereštartuje, urobte to ručne. Alebo, ak ste si nainštalovali vlastné obnovenie, môžete ho reštartovať stlačením tlačidla na obrazovke. Môžete tiež použiť Kontrola koreňov aplikáciu na overenie, či je zariadenie rootované.

Tlačidlo sťahovania Google Play

Metóda 2: Root Samsung Galaxy S7 Používanie Kingroot

Túto metódu je možné vykonať bez počítača; ale ak dávate prednosť použitiu, je to tiež možnosť. Ak sa rozhodnete používať počítač, uistite sa, že je spustený Windows. Počas celého procesu budete musieť udržiavať stabilné internetové pripojenie.

KingRoot je čínština, aj keď vo verzii APK sa používa veľa angličtiny. Pokiaľ nechcete výlučne čínsku verziu, odporúčame vám použiť verziu APK (Android), ktorú je možné stiahnuť priamo do telefónu. Táto metóda sa líši od CF-Auto-Root v tom, že v skutočnosti nie je koreňovým jadrom a namiesto toho ťaží z exploitu systému.

Stiahnite si Kingroot

Stiahnite si a nainštalujte si APK Kingroot do svojho Galaxy S7 alebo Windows verzia pre váš počítač. Táto aplikácia kontroluje, či už máte prístup root. Ak sťahujete priamo z Google Play Store, použite King Pro Root.

KingRoot

tlačidlo stiahnuť teraz
Kingroot-angličtina

Spustite KingRoot

Otvorte svoju novú aplikáciu KingRoot. Nájdete ho vo svojom GalaxyKeď je inštalácia dokončená, šuplík s aplikáciami. Alebo otvorte súbor v počítači a pripojte sa k telefónu pomocou kábla USB. Softvér automaticky vyhľadá najnovšie ovládače zariadení pre váš telefón.

Kingroot_Pro

Vyhľadajte tlačidlo

Zaistite, aby ste videli Spustite koreň tlačidlo v spodnej časti displeja. To vám povie, že vaše zariadenie je podporované.

Začnite rootovať

Klepnite na Začnite tlačidlo na spustenie rootovania. Zakorenenie môže chvíľu trvať. Akonáhle je rootovanie dokončené, mali by ste vidieť Úspech! na obrazovke a ikonou KingRoot v ponuke Launcher.

Reštartujte Samsung.

Ak vaše zariadenie nie je kompatibilné so softvérom na rootovanie, zobrazí sa výzva na vyskúšanie verzie KingRoot pre stolné počítače, ktorá by pre vás mohla fungovať lepšie. Vo verzii pre stolné počítače však v súčasnosti neexistuje žiadne anglické používateľské rozhranie.

Metóda 3: Root Samsung Galaxy S7 s koreňom jedným kliknutím

Rovnako ako niektoré ďalšie aplikácie na rootovanie uvedené v predchádzajúcich metódach, root One Click Root je pôsobivý na množstvo rôznych zariadení, ktoré môže rootovať. Odhaduje sa, že One Click Root dokáže rootovať asi 250 typov zariadení od všetkých hlavných výrobcov. Jedným kliknutím získate prístup k ďalším aplikáciám, predĺžite výdrž batérie a dosiahnete vyšší výkon.

Stiahnite si root jedným kliknutím

Stiahnite si a nainštalujte Root One Click. Root One Click Root funguje pre počítače Mac aj Windows.

Root jedným kliknutím

tlačidlo stiahnuť teraz
Root jedným kliknutím

Pripojiť telefón

Pripojte telefón k počítaču alebo notebooku pomocou originálneho kábla USB. Možno postačí aj štandardný USB kábel, ale pôvodný kábel je stávka na istotu.

Spustiť aplikáciu

Otvorte aplikáciu One Click Root.

Začnite rootovať

Kliknite na Root teraz tlačidlo. Softvér dokončí proces za vás. Po dokončení odpojte kábel USB z telefónu a počítača.

Root-Now

Reštartovať

Po dokončení by sa mal váš telefón automaticky reštartovať. Všimnite si 24/7 podporu. Je tiež možné zrušiť rootovanie jediným kliknutím.

Záver

Pravdepodobne je samozrejmé, že bude existovať viac spôsobov rootovania, pretože ide o relatívne nový telefón. Napriek tomu je vždy lepšie byť prvým medzi svojimi priateľmi, ktorý získa prístup k svojmu novému telefónu na tej najhlbšej úrovni. Ak ste namiesto toho dosiahli bod, v ktorom ste uviazli, alebo sa váš S7 opakovane reštartuje, skúste tieto kroky zopakovať ešte raz. Ak to aj napriek tomu nebude fungovať, zvážte prehodenie obrázku akcie pre váš S7.

Narazili ste na nejaké problémy? Zanechajte nám komentár a dajte nám vedieť, kde ste uviazli, a my sa vám pokúsime pomôcť.

Odporúčaný kredit obrázku