Z├íkony E├Ü o ochrane s├║kromia znamenaj├║, ┼że tis├şce paedos m├┤┼żu zosta┼ą neodhalen├ę Facebook n├║ten├Ż vypn├║┼ą n├ístroje na zis┼ąovanie zneu┼ż├şvania det├ş

FACEBOOK musel kv├┤li nov├Żm z├íkonom E├Ü vypn├║┼ą niektor├ę zo svojich n├ístrojov na zis┼ąovanie zneu┼ż├şvania det├ş pre eur├│pskych pou┼ż├şvate─żov.

Technick├Ż gigant uviedol, ┼że bol k tomu n├║ten├Ż, preto┼że nov├ę pravidl├í znamenaj├║, ┼że u┼ż nem├┤┼że automaticky skenova┼ą s├║kromn├ę ÔÇőÔÇőspr├ívy.

To znamen├í, ┼że tis├şce pedofilov m├┤┼żu zosta┼ą neodhalen├ş, ke─Ć sa pok├║┼íaj├║ odosiela┼ą spr├ívy de┼ąom online alebo odosiela┼ą nez├íkonn├Ż obsah.

Na┼í┼ąastie pre Spojen├ę kr├í─żovstvo ned├┤jde k ┼żiadnym zmen├ím, preto┼że skenovanie spr├ív je st├íle v s├║lade s ÔÇ×platn├Żmi z├íkonmiÔÇť Facebook.

Platforma soci├ílnych m├ędi├ş bude aj na─Ćalej schopn├í odhali┼ą ak├Żko─żvek obsah zneu┼ż├şvaj├║ci deti nahran├Ż v E├Ü, ale nie iba potenci├ílne zneu┼ż├şvanie det├ş, ku ktor├ęmu doch├ídza v s├║kromn├Żch spr├ívach.

Obhajcovia ochrany det├ş sa ├║dajne vyslovili proti pravidl├ím, pod─ża ktor├Żch by obr├ízky zneu┼ż├şvania det├ş a in├ęho nez├íkonn├ęho obsahu mohli zosta┼ą nepov┼íimnut├ę.

Pod─ża BBC John Carr z Koal├şcie detsk├Żch charitat├şvnych organiz├íci├ş o bezpe─Źnosti internetu uviedol: ÔÇ×K tejto vlakovej nehode sa bl├ş┼żi u┼ż od leta.

ÔÇ×E├Ü ani jedna z najv├Ą─Ź┼í├şch a najmocnej┼í├şch technologick├Żch spolo─Źnost├ş na svete nena┼íli sp├┤sob, ako sa tomu vyhn├║┼ą.

ÔÇ×Je to ve─żmi smutn├Ż de┼ł pre deti Eur├│py.

ÔÇ×Chyst├íme sa do ve─żmi zvl├í┼ítneho sveta, ak je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą z├íkony o ochrane s├║kromia, ktor├ę pedofilom u─żah─Źia kontakt s de┼ąmi alebo ─żu─Ćom umo┼żnia ┼í├şri┼ą alebo uklada┼ą obr├ízky zn├ísil┼łovan├Żch det├ş.ÔÇť

E┼íte v okt├│bri Rada Eur├│pskej ├║nie pripustila, ┼że z├íkony bud├║ probl├ęmom pri odha─żovan├ş zneu┼ż├şvania det├ş.

V ┼łom sa uv├ídza: ÔÇ×Poskytovatelia nebud├║ m├┤c┼ą pokra─Źova┼ą v tak├Żchto krokoch, pokia─ż legislat├şvne opatrenie nebude prijat├ę naliehavo a nadobudne ├║─Źinnos┼ą do 21. decembra 2020.ÔÇť

Nebola v┼íak zaveden├í ┼żiadna legislat├şva a teraz bolo potrebn├ę zavies┼ą zmeny.

Facebook povedal: ÔÇ×Bezpe─Źnos┼ą na┼íej komunity je prvorad├í a obhajujeme zmeny, ktor├ę n├ím umo┼żnia pokra─Źova┼ą v ├║sil├ş identifikova┼ą tento druh materi├ílu.ÔÇť

Ak na str├ínke uvid├şte nevhodn├Ż obsah Facebook nahl├ísite to platforme a bud├║ prijat├ę opatrenia.

Zl├Ż pedo lek├ír, ktor├Ż tajne fotil nah├Żch detsk├Żch pacientov a zverejnil ich na 23 rokov za mre┼żami

V ─Ćal┼í├şch novink├ích WhatsApp ─Źoskoro prestane fungova┼ą na mili├│noch telef├│nov.

Video, ktor├ę ukazuje, ako ve─żmi Facebook aplik├ícia sleduje, ┼że ste ┼íokovali ─żud├ş na soci├ílnych sie┼ąach.

A, Amazon pou┼ż├şvatelia vo Ve─żkej Brit├ínii mo┼żno nedostan├║ svoje objedn├ívky na Xbox Series X pred Vianocami, ─Źo mnoh├Żch ve─żmi rozhnev├í.

Ak├Ż je v├í┼í n├ízor na Facebook zmeny? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu