Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Z├íkladn├ę ├║─Źty telegramov malajzijskej vl├ídy, ktor├ę by ste mali dodr┼żiava┼ą v r├ímci COVID-19 MCO

Pr├şspevok bol aktualizovan├Ż 27. marca 2020 o 10:55

Z├şskavanie aktualizovan├Żch inform├íci├ş je rovnako d├┤le┼żit├ę ako kedyko─żvek predt├Żm, a to najm├Ą v t├Żchto d┼łoch s objedn├ívkou pohybu (MCO). Ale ich z├şskanie zo spr├ívneho zdroja je rovnako d├┤le┼żit├ę, aby ste sa uistili, ┼że nedostanete nespr├ívne inform├ície.

Dnes budeme hovori┼ą o niektor├Żch z t├Żchto spr├ívnych zdrojov. Konkr├ętne existuj├║ malajsk├ę vl├ídne agent├║ry, ktor├ę prev├ídzkuj├║ telegramy. Mali by ste postupova┼ą pod─ża t├Żchto kan├ílov, aby ste z├şskali aktu├ílne inform├ície relevantn├ę pre pand├ęmie MCO aj COVID-19. A preto┼że ich prev├ídzkuj├║ na┼íe vlastn├ę vl├ídne agent├║ry, viete, ┼że s├║ pre n├ís spr├ívne a relevantn├ę.

Ak neviete, ─Źo je Telegram, jedn├í sa o platformu pre r├Żchle zasielanie spr├ív, ako je WhatsApp. M├í tie┼ż ┼íifrovanie v ka┼żdom pr├şpade pre va┼íe rozhovory.

Sebenarnya.my

Sebenarnya.my telegram

Po prv├ę, a tie┼ż naju┼żito─Źnej┼íie, ke─Ć to v┼íetko f├║ka, je Sebenarnya.my, Tento kan├íl bol zriaden├Ż Malajzskou komisiou pre komunik├íciu a multim├ędi├í (MCMC). Je to tie┼ż n├í┼í miestny n├íprotivok pri kontrole faktov zameranej na obmedzenie ┼í├şrenia falo┼ín├Żch spr├ív.

Bola zriaden├í pomerne ned├ívno, v polovici marca 2020. M├┤┼żete si by┼ą ist├ş, ┼że v┼íetko, ─Źo tam n├íjdete, bolo overen├ę pr├şslu┼ín├Żmi org├ínmi. A ke─Ć┼że v s├║─Źasnosti prebieha pand├ęmia COVID-19, ministerstvo zdravotn├şctva overilo spr├ívy t├Żkaj├║ce sa prepuknutia choroby na kan├íli.

Sihat Milikku

Sihat Milikku KKM Telegram

Ke─Ć u┼ż hovor├şme o na┼íom ministerstve zdravotn├şctva, m├í tie┼ż svoj vlastn├Ż telegramov├Ż kan├íl s n├ízvom ÔÇ×Sihat Milikku". A v r├ímci MCO to bude pravdepodobne ten, ktor├Ż by ste mali skontrolova┼ą najviac. Tu z├şskate v┼íetky spr├ívy t├Żkaj├║ce sa zdravia, najm├Ą inform├ície o COVID-19.

Okrem spr├ív je tento kan├íl Telegram tie┼ż miestom, kde m├┤┼żete z├şska┼ą ─Ćal┼íie inform├ície o tom, ako zosta┼ą doma doma. V ─Źase p├şsania tohto kan├íla zdie─żal kan├íl iba tipy, ako udr┼żiava┼ą svoju aktivitu so svojimi mlad├Żmi ─żu─Ćmi a kde m├┤┼żete v tom ─Źase darova┼ą krv.

Centrum kr├şzovej pripravenosti a reakcie

CPRC KKM telegram

oni druh├Ż kan├íl Ministerstva zdravotn├şctva rie┼íi t├║to bezprostredn├║ zdravotn├║ kr├şzu. A so s├║─Źasnou zdravotnou kr├şzou, ako je pand├ęmia COVID-19, z├şskate o nej neust├íle inform├ície. Ak je COVID-19 jedin├í vec, o ktorej sa chcete dozvedie┼ą, pravdepodobne ide o kan├íl Telegramu.

Pre lep┼íie alebo hor┼íie je to tie┼ż miesto, kde ochoriete, s├║visiace ─Ź├şsla COVID-19. Tieto pr├şpady siahaj├║ od po─Źtu nov├Żch pr├şpadov COIVD-19 v krajine a┼ż po po─Źet ─żud├ş, ktor├ş sa z nej zotavili a odi┼íli.

Majlis Keselamatan Negara

Telegram Majlis Keselamatan Negara

Malajsk├Ż Rada n├írodnej bezpe─Źnosti m├í tie┼ż svoj vlastn├Ż telegramov├Ż kan├íl. Ned├ívno sa kan├íl pou┼ż├şva na to, aby v├ís informoval o ─Ź├şslach COVID-19, rovnako ako predch├ídzaj├║ci kan├íl. Tieto sa pohybuj├║ od po─Źtu nov├Żch pr├şpadov, po─Źtu v┼íetk├Żch pr├şpadov, po─Źtu os├┤b, ktor├ę sa zotavili, a po─Źtu os├┤b, ktor├ę sa podrobili.

Okrem toho sa zdie─żaj├║ aj ─Ćal┼íie spr├ívy t├Żkaj├║ce sa bezpe─Źnosti. Dnes budete pravdepodobne vidie┼ą spr├ívy o zat├Żkan├ş ─żud├ş za nedodr┼żiavanie MCO. Na z├íklade toho budete st├íle vidie┼ą ozn├ímenia o verejnej slu┼żbe ako ostra┼żit├ę pred podvodmi.

Jabatan Pengangkutan Jalan Malajzia

Telegram JPJ

n├í┼í prev├ídzka oddelenia cestn├ęhoTelegramov├Ż kan├íl sl├║┼żi ako ─Źestn├í zmienka v tomto zozname kan├ílov, ktor├ę treba sledova┼ą. Aj ke─Ć nes├║vis├ş priamo s ohniskom COVID-19, poskytuje u┼żito─Źn├ę inform├ície, ktor├ę m├┤┼żete pou┼żi┼ą po─Źas MCO.

So zaveden├Żm MCO m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żk├ę ob├şs┼ą sa. Podobne aj rie┼íenie probl├ęmov, ktor├ę sa ich t├Żkaj├║. Patr├ş medzi ne obnovenie vodi─Źsk├ęho preukazu alebo z├şskanie nov├ęho vodi─Źsk├ęho preukazu. Tento kan├íl obsahuje takmer v┼íetky odpovede, ktor├ę potrebujete.