Začína sa sériová výroba prvého smartfónu s kamerou skrytou pod obrazovkou

Smartphony sú čoraz dôležitejšou súčasťou našej každodennej práce. Prostredníctvom nich prichádzame do styku so svetom a zisťujeme všetko, čo sa v ňom deje – najmä uprostred týchto nových okolností.

Teraz s neustálym rozvojom spoločnosti musia tieto technológie tiež nájsť spôsoby, ako sa prispôsobiť novým potrebám. V tomto prípade sme zaznamenali rast trendu pri väčších obrazovkách as najmenším počtom rušivých prvkov. Krok za krokom bolo niekoľko zvyšných gombíkov presunutých k okrajom zariadenia, zatiaľ čo všetky prvky, ktoré sa dali odstrániť z ich prednej strany, boli postupne odstránené.

Z tohto obrovského exodu prvkov zostal jediný nehnuteľný fotoaparát. Samozrejme, že zmutoval rôznymi spôsobmi, aby sa pokúsil byť čo najviac rušivý. Používatelia však vždy našli len niektoré z týchto návrhov.

Riešenie potom prišlo, keď ste premýšľali o možnosti skryť fotoaparát za obrazovkou počítača, aby bol viditeľný iba pri fotografovaní. Bohužiaľ je to ťažká kapacita na rozvoj a veľké spoločnosti si našli čas na jej zdokonalenie. Teraz sa zdá, že čakanie sa môže skončiť vďaka nedávnemu oznámeniu výrobcu obrazovkových monitorov smartphones, Visionox.

Začína sa sériová výroba prvého smartfónu so skrytou kamerou

Začína sa sériová výroba prvého smartfónu s kamerou skrytou pod obrazovkou 1

Prostredníctvom publikácie Twitter, Ice Universe zdieľa reklamu vydanú čínskym výrobcom Visionox. V tomto dokumente sa zmieňuje o vzhľade a hromadnej reprodukcii prvého smartfónu s plne funkčnou kamerou pod displejom (USC).

Čo môžeme očakávať?

Začína sa sériová výroba prvého smartfónu s kamerou skrytou pod obrazovkou 2

Teraz, keď bol odhalený tento zásadný vývoj spoločnosti, môžeme vidieť začiatok štandardu používania tejto novej technológie. Zariadenie bolo navrhnuté s úmyslom udržať kameru úplne neviditeľnú za rôznych podmienok.

Napríklad, ak sa jas obrazovky zvýši alebo zníži, objektív fotoaparátu by mal zostať skrytý. Bez ohľadu na uhly, z ktorých telefón zaostruje, by fotoaparát nemal byť v dohľade, pokiaľ nie je aktivovaný. Týmto spôsobom môžete konečne ponúknuť zážitok z celej obrazovky bez prekážok po zvyšok svojho času.

Ako sa to dosiahne?

Začína sa sériová výroba prvého smartfónu s kamerou skrytou pod obrazovkou 3

Ako sme už spomenuli, nie je také ľahké dosiahnuť tento druh funkčnosti na zariadení. Dosiahnutie tohto cieľa v skutočnosti znamenalo, že spoločnosť Visionox pre ňu vyvíja úplne nové vnútorné pracovné systémy.

Medzi nimi je aj nová štruktúra pixlov na OLED obrazovke. Okrem toho sú tieto pixely teraz usporiadané iným spôsobom, aby nenarušovali viditeľnosť kamery. Okrem toho sa prvýkrát v rovnici objavili aj nové, veľmi priehľadné materiály (napríklad podstránka, ktorá sa dostane do kontaktu so zariadením).

Mnoho z nich sa pokúsilo … Visionox uspel

Začína sa sériová výroba prvého smartfónu s kamerou skrytou pod obrazovkou 4

Visionox v skutočnosti nie je prvou spoločnosťou, ktorá oznámila dizajn fotoaparátu USC. Tento titul prevzala spoločnosť OPPO v júni 2019. V skutočnosti zodpovedala za vytvorenie nového termínu Camera Under-Screen Camera (USC).

Spoločnosť Visionox sa však stala prvou spoločnosťou, ktorá začala vyrábať tieto systémy hromadne. Keďže OPPO uviedla, že jeho návrh si stále vyžaduje prácu a iných konkurentov, ako je Xiaomi, napriek pokroku sa necítia pripravení na fázu výroby.

Možná konkurencia?

To však neznamená, že Visionox vstupuje na pole bez konkurencie. O možnosti očakávaného Samsungu sa už veľa povedalo Galaxy S21 prichádza s novou vstavanou technológiou.

Spoločnosť Visionox nie je dodávateľom spoločnosti Samsung, takže iné výrobné spoločnosti sa môžu dostať na päty. Ale aspoň v tejto chvíli spoločnosť naďalej vyniká ako prvá a jediná – zatiaľ – schopná uviesť USC do svojej výrobnej fázy.

Kedy sa nový smartphone dostane na trh?

V skutočnosti ani spoločnosť, ani jej najuznávanejší klienti (napríklad Huawei) doteraz nevysvetľovali presné dátumy týkajúce sa príchodu tejto technológie na verejnosť. V súčasnosti tento detail zostáva v opare. Ale vzhľadom na to, že sériová výroba sa už začala, možno nebudeme musieť čakať tak dlho, kým uvidíme nové zariadenie na trhu.