Zabíja Life360 batériu? Tu je návod, ako to vyriešiť.

Lokalizačné aplikácie zostávajú trochu kontroverzné, ale s toľkými modelmi na trhu, ktoré už nie sú nové. Spravidla sa používajú medzi zapojenými rodičmi a príbuznými. Nakoniec sú však aplikácie na určovanie polohy problematické, najmä ak to sledovaná osoba nepozná.

Life360 k tomu pristupuje odlišne. Aplikácia bola navrhnutá tak, aby sa celá rodina cítila bezpečnejšie a viac zapojená do každodenných pohybov. Môže to však výrazne urýchliť vybíjanie batérie smartfónu a je to najhorší trestný čin, ktorý sa aplikácia môže dopustiť. Ale môžete s tým niečo urobiť?

Vaša batéria a 360 zásahových bodov

Väčšina aplikácií na určovanie polohy je nevyhnutne záťažou pre batériu. Toto nie je prípad Life360. Spoločnosť sa pýši používaním algoritmu so schopnosťou aktualizovať polohu a aktivovať telefón iba v prípade potreby. To znamená, že systém GPS nie je vždy povolený. Je to dobré, pretože je známe, že GPS výrazne znižuje výdrž batérie.

V skutočnosti môžete očakávať asi o 10% vyššiu spotrebu ako obvykle. Ak však máte v telefóne aplikáciu Life360, čo znamená, že oveľa viac budete ovládať členov rodiny, batéria sa môže vybiť ešte rýchlejšie. A to nemá nič spoločné s aplikáciou, ale so skutočnosťou, že obrazovka sa zapne častejšie a aplikácia bude pracovať v popredí.

Ale aj častá kontrola člena rodiny na telefóne Life360 znamená, že stratia aj batériu. Podobne, keď sa sledovač pohybuje vo vozidle, zapne sa GPS, aby vypočítal trasu, a tým sa batéria ďalej vybije.

Life360

Čo môžete robiť

Ak ste s programom Life360 spokojní a pre vás a vašu rodinu to znamená veľa, nechcete ho odinštalovať, aby ste predĺžili výdrž batérie telefónu. Čo iné však môžete urobiť pre zavesenie telefónu uprostred dňa?

Life360 Killing Battery Niekoľko tipov pre vás

Odinštalujte ďalšie aplikácie

Jedného dňa budú batérie pravdepodobne dosť silné, aby vydržali navždy, ale dovtedy sú dosť obmedzené. Väčšina ľudí sa obáva percentuálneho podielu batérií v určitom okamihu dňa. Vždy môžete odinštalovať aplikácie, ktoré nepoužívate veľmi často, alebo dokonca také aplikácie, ktoré sú menej dôležité, ako ponechať telefón Life360 v telefóne.

Odstráňte miniaplikácie z obrazovky

Ak ste používateľom systému Android, všetky tieto skvelé widgety neustále aktualizované, napríklad počasie a správy, spotrebúvajú batériu. Nepretržitá synchronizácia zaberá cenné percentá batérie, preto zvážte ich odstránenie z domovskej obrazovky.

Life360 zabíja batériu Niektoré tipy pre vás

Režim Lietadlo

Je zrejmé, že keď ste v lietadle, režim v lietadle je povinný. Môže však byť užitočný aj v iných situáciách. Napríklad, ak sa nachádzate v oblasti, kde je signál slabý a viete, že ho váš smartphone nemôže nájsť, je pravdepodobne najlepšie uviesť telefón do režimu Lietadlo. Je to tiež niečo, čo môžete robiť v noci, ak nemáte nabíjačku a uistite sa, že vaša rodina je doma.

Stmavenie obrazovky a tmavý režim

Nie je žiadnym tajomstvom, že obrazovka vášho smartfónu je jedným z najväčších vinníkov, pokiaľ ide o spotrebu batérie. Ako už bolo spomenuté, ak si nemôžete robiť starosti s členmi rodiny, kontrola aplikácie Life360 iba zvýši spotrebu batérie. V takom prípade môžete upraviť jas obrazovky.

Môže sa to líšiť v závislosti od telefónu, ale vo všeobecnosti stačí stiahnuť panel hlavnej obrazovky a znížiť percento jasu. To je užitočné najmä vtedy, keď ste doma a nepotrebujete veľmi jasnú obrazovku. A ak má vaše zariadenie funkciu temného režimu s mnohými, môžete ju použiť po západe slnka, aby ste šetrili batériu.

Strategický poplatok

Ste osoba, ktorá účtuje 100% svojho telefónu a potom ho používa 1%? V takom prípade to nemusí byť najlepší spôsob, ako robiť veci. Najmä ak používate aplikáciu na určovanie polohy, ako je Life360, a nikdy neviete, kedy to bude najviac potrebné.

Pravdepodobne je najlepšie nabíjať batériu vždy medzi 40 a 80%. Minimálne neklesnite pod 40%, pokiaľ to nepotrebujete. Skontrolujte tiež, či nabíjačka funguje správne a či nie je jedným z dôvodov, prečo je batéria vybitá.

Držte svoju rodinu a nabíjačku nablízku

A ak nemôžete nájsť zásuvku, premýšľajte o prenosnej nabíjačke. Keď sa rozhodnete, že budete potrebovať Life360, budete pravdepodobne musieť obetovať ďalšie aplikácie, ktoré vyčerpávajú batériu vášho telefónu. Alebo si vždy uvedomte úroveň nabitia batérie. Prípadne môžete viesť záznamy na minimum.

Použili ste Life360 alebo inú lokalizačnú aplikáciu? Aký máte dojem, ako ovplyvňujú spotrebu batérie? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov.