Zabezpečenie WhatsApp: ako udržať váš rozhovor v bezpečí

WhatsApp je pravdepodobne jednou z najrýchlejšie rastúcich a najpoužívanejších aplikácií okamžitých správ. A zo správnych dôvodov sa považuje za efektívny komunikačný nástroj. Nielenže sa ľahko používa, ale tiež funguje veľmi dobre. Dokonca funguje aj pri relatívne pomalých pripojeniach na internet. Malware, hacks a WhatsApp chyby boli nedávno hlásené, ktoré kladú otáznik na vašu bezpečnosť.

Či už používate túto aplikáciu na odosielanie textových správ svojim priateľom a zdieľanie fotografií z vašej nedávnej rodinnej cesty so skupinou priateľov, je dôležité zabezpečiť, aby správy alebo informácie odoslané na WhatsApp boli bezpečné alebo nie. Ak si pri používaní tejto aplikácie nebudete dávať pozor, škodlivý hackeri môžu filtrovať vaše súkromné ​​rozhovory. Na ochranu svojej bezpečnosti a súkromia musíte podniknúť niekoľko krokov. Aké sú tieto kroky? Poďme zistiť!

Zvonenia pre kontakty WhatsApp

Blokovať WhatsApp pomocou silného hesla

Prvým krokom na zaistenie bezpečnosti vašich údajov WhatsApp je, že sa vynasnažíte chrániť aplikáciu pomocou hesla a kódu PIN. WhatsApp sám ešte túto funkciu neponúka, ale existuje celý rad aplikácií tretích strán, ktoré môžete použiť na urob to len.

Môže to vyzerať ako nič menej ako nervové zlyhanie a vyčerpávajúca úloha, ale ak niekde zabudnete telefón alebo ho stratíte, pomocou jedinečného silného hesla sa môže zabrániť prístupu k údajom.

Zvážte skryť svoj posledný zrak

Ak nechcete, aby ľudia vedeli, či ste online alebo nie, zvážte možnosť skryť svoju „poslednú návštevu“ na WhatsApp. Môže sa vám to zdať ako životne dôležité informácie, ale môže to byť užitočné pre niekoho, kto vás už obťažuje a vie o vás niečo.

Ak si myslíte, že vaše nedávne aktivity, informácie alebo miesto nie je pre podvodníkov dôležité, mýlite sa! Tieto informácie môžu byť pre týchto ľudí užitočné. Môžete teda zakázať alebo obmedziť to, čo sa naposledy zobrazilo v profile WhatsApp; Ochrana osobných údajov na všetkých mobilných zariadeniach. Jedinou nevýhodou je, že ani vy neuvidíte ostatných používateľov „naposledy videných“.

Dajte si pozor na podvody

Jedna z najdôležitejších vecí, ktoré si musíte zapamätať: WhatsApp sám vás nikdy nebude kontaktovať prostredníctvom aplikácie, okrem toho, že nebude používateľom posielať e-maily o platbách, fotografiách alebo videách, chatoch, hlasových správach, zmenách , E-mail dostanete, iba ak nás kontaktujete e-mailom kvôli pomoci a podpore.

Akýkoľvek e-mail alebo správa, ktorá tvrdí, že pochádza z WhatsApp, ponúka akýkoľvek typ predplatného online alebo vás žiada, aby ste nasledovali nejaké odkazy na ochranu vašich údajov pred hackermi, je určite podvod. Nemali by ste týmto správam dôverovať.

Obmedzte prístup k svojej profilovej fotografii

Rovnakú profilovú fotografiu používate pre všetky účty sociálnych médií vrátane LinkedIn, Instagram, Facebooky Twitter? Ak je vaša odpoveď na túto otázku áno, budete musieť vedieť, že zdieľanie WhatsApp je verejné a môže to byť pre vás nebezpečné. Zverejnenie profilového obrázka WhatsApp znamená, že ktokoľvek si môže stiahnuť váš obrázok a pomocou vyhľadávania obrázkov Google vyhľadať dôležité informácie o vás.

Ale čo je najlepšie na WhatsApp je to, že umožňuje svojim používateľom kontrolovať, kto môže vidieť alebo stiahnuť ich foto profil a kto nemôže. Tento typ zabezpečenia zabezpečí, aby k nemu mali prístup iba ľudia, s ktorými chcete zdieľať svoj obrázok na prezeranie. Ak chcete obmedziť prístup k svojmu profilovému obrázku v WhatsApp, stačí vstúpiť do ponuky „Ochrana osobných údajov“ aplikácie a zmeniť súkromie profilovej fotografie na „Iba kontakty“ alebo „Nikto“.

Ak stratíte telefón, zakážte svoj účet WhatsApp

Musíte vedieť, že váš účet WhatsApp nie je možné získať súčasne na dvoch alebo viacerých zariadeniach. Túto aplikáciu môžete používať iba na jednom telefónnom čísle; preto, ak stratíte telefón, musíte účet na stratenom zariadení deaktivovať. Teraz sa ma musíte pýtať, ako by som to urobil.

Najskôr nezabudnite vymeniť stratenú SIM kartu a aktivovať starý účet pomocou rovnakého čísla na inom telefóne. Je dôležité si uvedomiť, že WhatsApp môže súčasne používať iba jedno číslo na jednom zariadení. Je to vynikajúci spôsob, ako zablokovať prístup k aplikácii predchádzajúceho zariadenia a nakoniec chrániť vaše dôležité údaje a konverzácie pomocou internetu Spectrum.

Záverečná poznámka:

Aj keď WhatsApp ponúka výnimočné funkcie, nemali by ste zabudnúť, že nie je úplne bezpečný. Aby ste v aplikácii zaistili bezpečnosť svojich údajov, musíte postupovať podľa správnych krokov. Uistite sa, že pravidelne aktualizujete aplikáciu, aby bola chránená pred narušením zabezpečenia.

Prečítajte si tiež: Ako zmeniť štýl písma WhatsApp: použite viac ako 100 písiem