Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Za menej ako 300 EUR: iPhone 7 v Aldi! Ponuka m├í h├í─Źik

Po prv├ę, dobr├í spr├íva: iPhone 7 je st├íle dobr├Ż smartphone tri a pol roka po jeho zaveden├ş na konci roka 2016. St├íle dost├íva najnov┼íie aktualiz├ície, napr├şklad ned├ívno iOS 13.3,1, V├Żkon je porovnate─żn├Ż s mnoh├Żmi s├║─Źasn├Żmi smartf├│nmi strednej triedy a z h─żadiska spracovania je st├íle na vrchole.

Dobre vo veku …

Vo vn├║tri iPhone 7 pracuje v├Żrobca A10 f├║zny ─Źip, tam s├║ tie┼ż 2 GB RAM. To neznie pr├şli┼í ve─ża vzh─żadom na 16 GB RAM v spolo─Źnosti Samsung Galaxy Vlo┼żte S20 Ultra. Ale iOS st├íle prekvapivo dobre pracuje s malou pam├Ą┼ąou a pou┼ż├şvatelia by nemali ma┼ą ┼żiadne probl├ęmy s r├Żchlos┼ąou pr├íce. Smartphone m├í tie┼ż 4,7 Palcov├Ż ve─żk├Ż displej sietnice s rozl├ş┼íen├şm 1 334 750 pixelov. Rozl├ş┼íenie je v poriadku pre relat├şvne mal├Ż displej, tak┼że hustota pixelov na palec je 326 PPI. Dokonca ani s├║─Źasn├Ż Huawei Mate 30 nie je v├Żznamne vy┼í┼í├ş pri 389 PPI. IPhone je tie┼ż 7 prv├Ż iPhone, ktor├Ż je odoln├Ż vo─Źi vode IP67 a m├í 12-megapixlov├Ż fotoapar├ít s optickou stabiliz├íciou obrazu (OIS). Dok├í┼że dokonca nahr├íva┼ą vide├í v rozl├ş┼íen├ş 4 kB a m├í pomerne siln├ę stereof├│nne reproduktory. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia tie┼ż uprednost┼łuj├║ tla─Źidlo domov, ktor├ę sa d├í pou┼żi┼ą na odomknutie smartf├│nu a ktor├ę u┼ż v nov┼í├şch iPh├│noch nen├íjdete.

Pokia─ż ide o aktualiz├ície Apple v┼żdy dodan├ę. Dokonca aj drah├ę smartf├│ny s Androidom zvy─Źajne z├şskavaj├║ iba dve hlavn├ę aktualiz├ície verzi├ş – iPhone 7 u┼ż dostal tri. Telef├│ny iPhone s├║ v priemere 4-5 Roky aktualiz├íci├ş pre syst├ęm iOS a iPhone 7 je pr├íve na 3,5 Let. Posledn├Żm je iPhone 6 vyraden├Ż zo zoznamu zariaden├ş s aktu├ílnym softv├ęrom 4 Roky a 11 mesiacov aktualiz├ície. IPhone 6s v┼íak dostal iOS 13 a mal by vidie┼ą aj iOS 14.

… ale u┼ż nie s├║ aktu├ílne

IPhone sa v┼íak za tri a pol roka v├Żrazne rozvinul. Po telef├│ne iPhone pri┼íla trojit├í kamera, obrazovka OLED takmer bez okrajov, ve─żk├í bat├ęria a bezdr├┤tov├ę nab├şjanie 7, Najm├Ą s bat├ęriou si v┼íimnete vek siedmich. Mal├ę modely bez plusu mali v┼żdy mal├║ bat├ęriu. IPhone 7 prin├í┼ía to iba na kapacitu 1960 miliamp hod├şn. IPhone 11 Pro, s├║─Źasn├ę modely iPhone 7 Bat├ęria m├í viac ako 50 percent v├Ą─Ź┼íiu bat├ęriu. To je iPhone 7 Na druhej strane sa nem├┤┼że nab├şja┼ą bezdr├┤tovo, je to sk├┤r kompromis ako obmedzenie. M├í tie┼ż hlin├şkov├║ zadn├║ ─Źas┼ą, ktor├í je ove─ża lep┼íie chr├ínen├í proti n├írazom ako sklenen├í zadn├í ─Źas┼ą, ktor├║ m├í ka┼żd├Ż iPhone od iPhone 8 m├í.

Tie┼ż zauj├şmav├ę: iPhone 9 bude ─Źoskoro a bude skuto─Źne lacn├Ż

Aldi neponúka najlepšiu cenu

A to ani zhruba. Preto┼że ponuka za 289 EUR sa vz┼ąahuje na renovovan├Ż iPhone 7 o 32 GB Pam├Ą┼ą. Pod─ża dod├ívok je gener├ílna oprava ve─żmi d├┤kladn├í, v┼íetky komponenty s├║ odstr├ínen├ę, d├┤kladne vy─Źisten├ę, dezinfikovan├ę a znovu namontovan├ę (chybn├ę ─Źasti s├║ vymenen├ę za origin├ílne n├íhradn├ę diely). Nie je to v┼íak nov├Ż iPhone. To znamen├í, ┼że zariadenie m├┤┼że vykazova┼ą men┼íie zn├ímky opotrebenia a bat├ęria u┼ż nemus├ş ma┼ą pln├║ kapacitu. Koniec koncov, iPhone dost├íva dvojro─Źn├║ z├íruku od Aldiho partnera Mediona, ktor├í presahuje dvan├ís┼ąmesa─Źn├║ z├íkonn├║ z├íruku.

Repasovan├Ż iPhone 7 existuje napr├şklad na Amazon za menej ako 185 EUR pre 32-GB-Verzia o viac ako 100 EUR lacnej┼íia ako Aldi. Dokonca aj 128GB- a 256-GB-Verzie s 209,90 eurami a 288,99 eurami s├║ st├íle v ponuke Aldi. Telef├│ny iPhone sa pred├ívaj├║ prostredn├şctvom programu Amazon's Renewed. Obnoven├ę zariadenia s├║ opticky kontrolovan├ę a testovan├ę na ich funk─Źnos┼ą. hlasno Amazon pred├íva┼ą by sa mali iba bezchybn├ę zariadenia, ktor├ę vyzeraj├║ a funguj├║ ako nov├ę. Ak tomu tak nie je, tak ako to niektor├ş pou┼ż├şvatelia uv├ídzaj├║ v recenzi├ích, s├║ tu spr├ívy z Amazon v├Żmena alebo vr├ítenie pe┼łaz├ş. Bat├ęria by mala by┼ą hlasn├í Amazon maj├║ najmenej 80 percent p├┤vodnej kapacity. Zariadenia sa dod├ívaj├║ s jednoro─Źnou z├írukou na obnovenie Amazonu.

Za menej ako 300 EUR: iPhone 7 v Aldi! Ponuka m├í h├í─Źik 1

TECHBOOK si mysl├ş

289 eur pre iPhone 7 nie s├║ samy osebe zl├ę. Pre lacn├Ż vstup do Apple- Svet je smartphone st├íle odpor├║─Źan├Ż. Na marec bol pl├ínovan├Ż aj n├ístupca iPhone SE, iPhone SE2 / iPhone 9 je v├Żrazne vy┼í┼íia na 450 – 500 eur. Ale za cenu, Aldi mus├ş by┼ą tie┼ż schopn├Ż zaru─Źi┼ą perfektn├Ż stav, ale neposkytuje ┼żiadne inform├ície o stave bat├ęrie, napr├şklad. K dispoz├şcii je tie┼ż Obnoven├í ponuka za v├Żrazne menej pe┼łaz├ş Amazonktor├ę osobne pova┼żujem za zauj├şmavej┼íie. Adrian Mhlroth, redaktor

Table of Contents