Yubico Security C NFC je lacný bezpečnostný kľúč USB-C pre telefóny a počítače

Najnovším bezpečnostným kľúčom Yubico je bezpečnostný kľúč C NFC, lacnejšia alternatíva k existujúcemu YubiKey 5C NFC spoločnosti. Nový produkt umožňuje používateľom jednoducho zabezpečiť spustenie svojho smartfónu s Androidom, iPhonu alebo počítača Windows 10 pomocou fyzického kľúča, ktorý hackerom značne sťažuje infiltráciu účtu.

Nový bezpečnostný kľúč Yubico C NFC obsahuje USB-C aj NFC, vďaka čomu je kompatibilný s väčšinou telefónov a počítačov na trhu. Tento nový model, ktorého cena je 29 USD, podporuje FIDO U2F a FIDO 2.

Bezpečnostný kľúč možno použiť s rôznymi populárnymi online službami a softvérom, vrátane YouTube, Dropbox, Brave, prehliadač Edge, Facebook, Twitter, Coinbase, účty Google, účty Microsoft a ďalšie. Zainteresovaní spotrebitelia môžu preskúmať platformy, ktoré podporujú rad kľúčov Yubico Security na jej webovej stránke tu.

Rovnako ako ostatné bezpečnostné kľúče od Yubico a konkurentov má bezpečnostný kľúč C NFC dizajn podobný tenkému palcovému disku vrátane otvoru na pripevnenie ku kľúčenke. Zariadenie má tiež telo vystužené sklenenými vláknami pre dlhú životnosť. Veľkou výhodou je okrem USB-C aj podpora NFC, ktorá používateľom umožňuje overovať prihlásenia ťuknutím na bezpečnostný kľúč na zadnej strane zariadenia.

Yubico Security Key C NFC má cenu 29 USD za jednu jednotku, pričom sú k dispozícii aj multibalenia až do zásobníka s 50 kľúčmi. Bezpečnostný kľúč by mal spĺňať potreby priemerného spotrebiteľa, aj keď profesionáli v oblasti podnikania a iní, ktorí potrebujú ďalšiu podporu protokolu, sa môžu obrátiť na YubiKey v hodnote 50 USD. 5 Séria, ktorá zahŕňa podporu pre veci ako Smart Card, OpenPGP 3, a viac.