YouTube Telev├şzia u┼ż nebude zah┼Ľ┼ła┼ą region├ílne ┼íportov├ę siete Fox (aktualiz├ícia: do─Źasn├í dohoda)

Rezanie k├íbla nie je tak├ę lacn├ę, ak├ę b├Żvalo. YouTube Telev├şzia je jedn├Żm z najv├Żznamnej┼í├şch hr├í─Źov na trhu so streamingom telev├şznych stan├şc, ale jej cena sa nieko─żkokr├ít zv├Ż┼íila v snahe udr┼ża┼ą jej siete – slu┼żba p├┤vodne st├íla 35 dol├írov za mesiac, potom na 40 dol├írov za mesiac v roku 2018, potom 50 dol├írov za mesiac od minul├ęho roku. Teraz slu┼żba str├íca jednu zo svojich najv├Ą─Ź┼í├şch siln├Żch str├ínok, miestne ┼íportov├ę kan├íly.

YouTube Telev├şzia ozn├ímila svoje ozn├ímenie Twitter ├║─Źet (a v e-mailoch zasielan├Żch ├║─Źastn├şkom), ┼że u┼ż nebude pren├í┼ía┼ą region├ílne ┼íportov├ę kan├íly Fox a sie┼ą YES, cituj├║c zv├Ż┼íen├ę n├íklady od skupiny Sinclair Broadcast Group. V minulom roku sa od spolo─Źnosti Fox vy┼żadovalo, aby v r├ímci regula─Źn├Żch ├║─żav predala svoje region├ílne siete, aby spolo─Źnos┼ą Fox mohla z├şska┼ą spolo─Źnos┼ą Fox a spolo─Źnos┼ą Sinclair k├║pila v├Ą─Ź┼íinu kan├ílov za 10 dol├írov.6 miliardy.

Aby sme v├ím priniesli viac ako 70 kan├ílov, m├íme s vlastn├şkmi obsahu zmluvy, ktor├ę sa pravidelne prerok├║vaj├║. Sinclair Broadcast Group, majite─ż region├ílnych ┼íportov├Żch siet├ş FOX a siete YES, je jedn├Żm z najv├Ą─Ź┼í├şch vlastn├şkov miestnych telev├şznych stan├şc v USA.

Vykupujeme pr├íva od spolo─Źnosti Sinclair na distrib├║ciu obsahu v├ím. Napriek n├í┼ímu maxim├ílnemu ├║siliu sa n├ím nepodarilo dosiahnu┼ą dohodu so Sinclairom. V├Żsledkom bude, ┼że od 29. febru├íra u┼ż nebudeme pon├║ka┼ą region├ílne ┼íportov├ę siete FOX vr├ítane siete YES.

Toto rozhodnutie neberieme na ─żahk├║ v├íhu. Toto je odrazom rast├║cich n├íkladov na ┼íportov├Ż obsah. Mo┼żno ste si v┼íimli nieko─żko ─Ćal┼í├şch telev├şznych slu┼żieb, ktor├ę ste sa tie┼ż rozhodli odstr├íni┼ą region├ílne ┼íportov├ę siete FOX z ich zost├ív.

─Äakujeme v├ím za ─Źlenstvo, preto┼że sa usilujeme o ─Źo najlep┼í├ş z├í┼żitok zo streamingu. Ak v├ís t├íto zmena ovplyvn├ş, dnes v├ím po┼íleme e-mail.

Ako nazna─Źuje YouTube, Sling TV a fuboTV ned├ívno ned├ívno zo svojich slu┼żieb vyradili region├ílne siete Fox. Obe spolo─Źnosti tie┼ż citovali zv├Ż┼íen├ę n├íklady. To ponech├íva Hulu a AT&T TV Now ako jedin├ę zost├ívaj├║ce slu┼żby telev├şzneho vysielania s kan├ílmi. N├írodn├ę Fox Sports kan├íly (FS1 / FS2) s├║ vlastn├şctvom spolo─Źnosti Fox Corporation, nie spolo─Źnosti Sinclair, tak┼że by nemali by┼ą ovplyvnen├ę.

Strata kan├ílov by mohla by┼ą viac odpusten├şm, ak YouTube Telev├şzia s├║─Źasne zn├ş┼żila cenu, ale ┼żiadna tak├íto akcia nebola ozn├ímen├í. Mo┼żno YouTube d├║fa, ┼że sa kan├íly v ur─Źitom okamihu vr├ítia (boj proti verejn├Żm fack├ím je spolo─Źn├Żm faktorom pri rokovaniach o sieti), alebo pl├ínuje zaplati┼ą za in├ę siete, aby vyplnil medzeru v obsahu.

Do─Źasn├ę pred─║┼żenie

YouTube potvrdil, ┼że st├íle rokuje so spolo─Źnos┼ąou Sinclair o realiz├ícii svojich region├ílnych region├ílnych siet├ş Fox a ├üNO. Obidve strany sa dohodli na do─Źasnom pred─║┼żen├ş svojej s├║─Źasnej dohody, k├Żm nezmizn├║ podrobnosti.

Na t├Żchto kan├íloch zatia─ż nie je statick├Ż.

YouTube  TV - Sledujte a nahr├ívajte ┼żiv├║ telev├şziu

YouTube  TV - Sledujte a nahr├ívajte ┼żiv├║ telev├şziu