YouTube Televízia môže stratiť 14 hlavných kanálov v spore o dohodu NBCU

YouTube Predplatitelia televízie sú chytení v krížovej paľbe uprostred sporu medzi nimi YouTube a NBC Universal. Rovnako ako v prípade sporov o minulé dohody, tieto kanály môžu zmiznúť, kým / pokiaľ sa tieto dve spoločnosti nedohodnú na novej dohode o tom, koľko YouTube Televízia zaplatí za ponúkanie obsahu. Za predpokladu, že nebude možné dosiahnuť dohodu, kanály ako USA, NBC a Syfy budú odstránené.

Ako NBC, tak aj YouTube ponúkli svoje stanovisko k tejto veci; YouTube vo forme blogového príspevku a NBC prostredníctvom vyhradenej povzbudzujúcej webovej stránky YouTube TV predplatitelia na ktorúkoľvek správu YouTube o probléme alebo prejdite k inému poskytovateľovi. O čom je celá tá dráma?

Zjednodušene povedané, YouTube Platnosť existujúcej dohody TV o prevádzkovaní týchto sietí NBCUniversal v blízkej budúcnosti vyprší. Medzi týmito dvoma spoločnosťami je potrebné uzavrieť novú dohodu YouTube TV naďalej ponúkať siete, ale spoločnosti sa nevedia dohodnúť.

YouTube komentoval túto záležitosť vo svojom blogovom príspevku a uviedol: “Ak nám NBCU ponúkne spravodlivé podmienky, obnovíme s nimi našu zmluvu.” Zvyčajne povedané, tieto horúce spory o prepravu majú tendenciu vyriešiť sa skôr, ako dôjde k výpadku kanála, ale nie je to vždy tak.

Za predpokladu, že sa dohoda nedosiahne do vypršania platnosti súčasnej dohody, YouTube hovorí, že zníži svoju mesačnú cenu o 10 dolárov YouTube TV na 54,99 $ mesačne. Možno by som sa chcel vrátiť k zdrojom NBCU, aby sme pomohli predplatiteľom zmeniť poskytovateľa, YouTube namiesto toho poukazuje na to, že jeho predplatitelia sa môžu ako alternatíva prihlásiť do streamovacej služby NBC Peacock.