YouTube snaží sa ukončiť nenávistné správy

YouTube  chce ukončiť nenávistné správy

Je veľmi bežné ho nájsť vo všetkých sociálnych sieťach používatelia, ktorí ubližujú ostatným, alebo o celebrite. Vymenované komentáre “z nenávisti” odvolávať sa na rasistické správy, urážky a akýkoľvek iný typ komentára, ktorý má v úmysle použiť nejaký druh psychického násilia na druhej osobe.

Tvárou v tvár tejto situácii už existuje niekoľko platforiem, ktoré sa začali rozhodovať obsahujú funkciu, ktorá redukuje tieto typy správ. Instagram, spolu s Facebook, boli prvé platformy, ktoré pridali akýsi filter do sekcie komentárov. Tento filter čo robí, je opýtať sa používateľa, či naozaj chce poslať túto správu, pretože analyzuje komentár a hľadá urážky alebo očierňovanie.

Twitter sa tiež zapojili do boja proti nenávistným správam, pričom robí na platforme rôzne zmeny, aby tento typ komentára nemohol byť automaticky publikovaný. Je teraz YouTube kto sa k tomu rozhodne pripojiť “móda”. Aj keď tieto typy správ nie sú na najpopulárnejšej video platforme na svete také výrazné, často sa nachádzajú v rôznych publikáciách.

YouTube testuje nový systém moderovania komentárov

Filter nenávistných komentárov YouTube

Kým ešte tento systém sa testuje iba v Spojených štátoch, YouTube už oznámila, že sa očakáva, že táto funkcia sa do sveta dostane do konca roka. Prevádzka tohto nástroja, podľa toho, čo povedali používatelia, ktorí ho videli v akcii, je veľmi jednoduchá:

  • YouTube analyzovať komentár ktoré chcete zverejniť.
  • Po dokončení analýzy a v prípade, že sa nájde zraňujúca fráza alebo slovo, YouTube Opýta sa nás, či chceme komentár zverejniť alebo či ho chceme upraviť.
  • V prípade jeho zverejnenia, YouTube informujte nás, že to možno nahlásiť inými používateľmi.

Ak bude komentár s nenávistnými slovami alebo frázami zverejnený rovnakým spôsobom, účet, ktorý daný komentár zverejnil, môže byť sankcionovaný. Ano, naozaj, predmetná pripomienka musí byť nahlásená iným používateľom za čo YouTube podniknúť nejaké kroky.

V prípade, že nechcete znášať sankcie alebo sa chcete vyhnúť tomuto novému filtru, môžete si stiahnuť aplikácie tretích strán a zobraziť YouTube. Majte na pamäti, že mnohé z týchto aplikácií nepovoľujú komentáre k videám, takže budete musieť naďalej používať oficiálnu aplikáciu YouTube komentovať príspevky.

Fontána | Android polícia