Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

YouTube Prij├şma Nov├Żch strat├ęgi├ş na Boj proti Dezinform├ície Pred 2020 Vo─żb├ích

YouTube Prij├şma Nov├Żch strat├ęgi├ş na Boj proti Dezinform├ície Pred 2020 Vo─żb├ích 1

YouTube bol dlho obvinen├Ż z ‘radicalizing” ─żud├ş cez to, ─Źo je zn├íme ako”YouTube rabbit hole’. Spolo─Źnos┼ą dosiahla opakovan├ę ├║silie na boj proti dezinform├ície na platforme a dokonca uch├Żlili k ‘skuto─Źnos┼ą-check”, vide├í ho pova┼żuj├║ za falo┼ín├ę. S 2020 prezidentsk├Żch volieb za rohom v N├üS, YouTube pr├íve ozn├ímila niektor├ę nov├ę pravidl├í t├Żkaj├║ce sa falo┼ín├ę spr├ívy na platforme, a m├í nasleduj├║ce poveda┼ą:

Ako 2020 vo─żb├ích sez├│ny kopy do obr├ítky v Spojen├Żch ┼át├ítoch, ─żudia sa nav┼ít├şvi┼ą YouTube inform├ície o uch├ídza─Źov a pozera┼ą sa na vo─żb├ích sez├│ny rozvin├║┼ą. Za posledn├Żch nieko─żko rokov, sme zv├Ż┼íili na┼íe ├║silie, aby YouTube viac spo─żahliv├Ż zdroj pre novinky a inform├ície, rovnako ako otvoren├║ platformu pre zdrav├Ż politick├Ż diskurz. Tu je preh─żad o tom, ako t├íto pr├íca n├ím pom├íha lep┼íie podpora volieb.

Jedn├Żm z naj─Źastej┼í├şch techniky na ┼í├şrenie dezinform├íci├ş je cez zlomyse─żne doctored nahr├ívky. YouTube hovor├ş, ┼że sa bude vymaza┼ą ak├Żko─żvek obsah, ktor├Ż “bol technicky manipulova┼ą alebo doctored sp├┤sobom, ktor├Ż zav├ídza u┼ż├şvate─żov a m├┤┼że predstavova┼ą v├í┼żne nebezpe─Źenstvo, mimoriadne z├íva┼żn├ę po┼íkodenie”. Ako Facebookbude tie┼ż pr├şs┼ą dole tvrdo na vide├í, ktor├ę zav├ídzaj├║ pou┼ż├şvate─żov o hlasovanie a s─Ź├ştanie procesov. Okrem toho, vide├í, ktor├ę ┼í├şria nepravdiv├ę tvrdenia o kandid├ítov├Żch opr├ívnenosti spusti┼ą sa takisto odstr├ínia.

YouTube odporu─Ź├ş viac autoritat├şvny informa─Źn├ę zdroje ako s├║─Źas┼ą kampane

YouTube Prij├şma Nov├Żch strat├ęgi├ş na Boj proti Dezinform├ície Pred 2020 Vo─żb├ích 2

YouTube tvrd├ş, ┼że ve─ża dezinform├íci├ş kampane poch├ídzaj├║ od mal├Żch, neoveren├ę kan├íly. To je d├┤vod, pre─Źo platforma bude teraz push viac mainstreamov├ę m├ędi├í na prednej strane, na rozdiel od jednotliv├Żch tvorcov. Napr├şklad, GIF vy┼í┼íie ukazuje vetted zdrojov, ako s├║ napr├şklad BBC v hornej ─Źasti v├Żsledkov vyh─żad├ívania pre Brexit. Prechod bude ve─żmi pravdepodobn├ę, ┼że by┼ą zni─Źuj├║ce pre nez├ívisl├Żch politick├Żch koment├ítorov, ako ich vide├í bud├║ potla─Źen├ę pod─ża algoritmu.

Spolo─Źnos┼ą tie┼ż za─Źala poskytova┼ą kr├ítke uk├í┼żky na z├íklade textu, ─Źl├ínky, novinky vo v├Żsledkoch vyh─żad├ívania. Ak sa pozriete hore kandid├ít, YouTube sa teraz zobraz├ş panel, ktor├Ż bude ┼ípecifikova┼ą ich politickej pr├şslu┼ínosti okresu a viac nad v├Żsledkami vyh─żad├ívania. S├║ tam aj Top Spr├ívy a Novinky sekcie zv├Żraznite “kvalita” ┼żurnalistiky. Je tu cel├Ż zoznam in├Żch zmien, ktor├ę sa uzna┼ą a odmeni┼ą kampane kandid├ítov a viac. M├┤┼żete si pre─Ź├şta┼ą viac o to na Google ofici├ílne blog tu.

Bud├║ tieto nov├ę pravidl├í skuto─Źne pom├┤c┼ą v boji proti ┼í├şreniu falo┼ín├ę spr├ívy? Oni by mohol alebo nemohol. Je to in├Ż pr├şpad, s├║kromnej spolo─Źnosti, ktor├í p├┤sob├ş ako br├ínu pre verejnom diskurze. ├üno. Toto nie je prv├Żkr├ít sme videli nie─Źo tak├ę stalo, a pri poh─żade na s├║─Źasn├Ż stav vec├ş, to bude pravideln├Ż v├Żskyt v bud├║cnosti.

Odosla┼ą