YouTube Premium, čo to je a ako to funguje

YouTube Prémia predstavuje prirodzený vývoj YouTube RED. Zmena názvu sa uskutočnila v máji 2018, tj keď spoločnosť Google predstavila svoju službu streamovania hudby: YouTube Hudba, prakticky konkurent rôznych Spotify, Apple hudba, Amazon Hudba bez obmedzenia. Spoločnosť Moutain View dnes ponúka kompletnú zábavnú službu, ktorá ju môže prehrať s ostatnými veľkými menami v tomto sektore prostredníctvom slávnej aplikácie na používanie videí. Poďme ďalej so schémou.

Koľko YouTube Prémium a čo to zahŕňa

Po prvé, YouTube Prémia je platená a predplatená služba. Stojí to 11,99 € mesačne (existuje možnosť implementácie 1 skúšobný mesiac), ktorý dáva jedinému účtu Google právo využívať výhody rôznych zahrnutých funkcií. Ak sa chcete zdieľať (čo sa deje na Netflixe), môžete sa prihlásiť na odber rodinného balíka, ktorý vám za mesačnú platbu 17,99 EUR poskytuje prístup k službám z dobrých dôvodov 6 účet za predpokladu, že príslušné osoby majú bydlisko v tom istom dome.

YouTube Premium, čo to je a ako to funguje 1

Čelíme teda skutočne nízkym cenám. Netflix, napríklad, začať z 7, 99 EUR mesačne, až 13,99 EUR mesačne na odber prémií. Ako však vidíme, službu, ktorú spoločnosť Google nastavuje, nemožno považovať za platformu na streamovanie videa, pretože ponúka celý rad ďalších funkcií.

YouTube Prémia v skutočnosti zahŕňa:

pozeranie videí bez reklamy; možnosť sťahovať videá, aby sa dali prezerať aj offline; možnosť pozerať videá na pozadí smartphones a tablety; použitie YouTube Hudba, služba streamovania hudby; vízia pôvodného obsahu (filmy, televízne programy, dokumentárne filmy atď.) v tejto časti YouTube Originál.

Niektoré vysvetlenia. Sledovanie videí na pozadí smartphones a tablety znamenajú doslova video, ktoré sledujete YouTube bude sa prehrávať aj po spustení iných aplikácií, klesá v režime obraz v obraze, ako vidíte na obrázkoch nižšie.

YouTube Premium, čo to je a ako to funguje 2

Pokiaľ však ide o pôvodný obsah pôvodnej časti, je potrebné uviesť, ako – v súčasnosti – nie sú dostupné v taliančine (dajú sa však vidieť bez problémov). Ako vždy v týchto prípadoch, Google v skutočnosti pracuje na zlepšení svojej ponuky a na tom, aby bol v budúcnosti schopný konkurovať konkurentom ako Netflix. Takže ak sú vašou prioritou filmy a televízne programy, dnes je lepšie hľadať inde.

Platformy a kompatibilita

Skutočné pohodlie YouTube Premium je bezpochyby predplatné, ktoré je k dispozícii prakticky z akejkoľvek platformy. Musí sa však rozlišovať:

pokiaľ ide o štandardnú platformu na streamovanie videa (z ktorého si môžete prezerať filmy bez reklamy, sťahovať ich, prehrávať na pozadí a mať prístup do pôvodnej sekcie), je to samozrejme k dispozícii na pracovnej ploche pripojením na www.youtube.com z ľubovoľného prehliadača a zo všetkých systémov operativo (Windows, MacOS, Linux atď.); samozrejme, z smartphones a tablety si stiahnite iba príslušnú aplikáciu;

pre službu streamovania hudby YouTube hudba (zahrnuté v predplatnom) je potrebné nainštalovať samostatnú aplikáciu smartphones a tablety (nájdete ho na tomto odkaze pre Android a na tomto odkaze pre iOS) a vyhradenú adresu (music.youtube.com), ku ktorej sa môžete pripojiť z počítača pomocou ľubovoľného prehliadača.

Preto neexistujú žiadne konkrétne hranice, pokiaľ ide o platformy a kompatibilitu, čo nepochybne predstavuje silu spoločnosti Google. Predplatné je možné okrem iného použiť na všetkých zariadeniach, na ktorých je možné aplikáciu nainštalovať YouTube alebo inak využiť služby prostredníctvom prehliadača. Medzi nimi Predstavte si napríklad Android TV nainštalované v rôznych multimediálnych boxoch a na inteligentných televízoroch, ale aj na konzolách (PlayStation 3 je 4, Xbox One a 360, Wii U), Apple TV a samozrejme Chromecast a Chromecast Audio.

obsah

Okrem miliárd videí dostupných na webe YouTube, pôvodná sekcia ponúka tisíce obsahu rozdelených na: dráma, komédia, dokument, sci-fi / fantasy, rodina, reality show, televízne seriály. Ako už bolo spomenuté, v tomto druhom prípade sa nestretávame s obrovským adresárom ako Netflix alebo Amazon Prime Video, aspoň na chvíľu. Okrem toho v taliančine nie je žiadny obsah, ale je to jednoznačne súčasť služby, ktorá v priebehu času porastie.

YouTube Premium, čo to je a ako to funguje 3

Obsah všetkých tvorcov je samozrejme možné zobraziť online aj offline – bez akýchkoľvek prestávok na reklamu YouTube, ger skutočne neobmedzený adresár. V skutočnosti by sa nemal podceňovať veľké publikum, ktoré teraz používa túto platformu ako skutočnú alternatívu k zábave, ktorú ponúka televízia. Pozoruhodným príkladom je jav youtuberov, ktorí sa stali skutočnými hviezdami našej doby.

Nakoniec, s pozdravom YouTube hudba, Google hovorí o adresári s 2 milióny umelcov. Keď som mal príležitosť službu otestovať, musím povedať, že je možné považovať ju za dôstojného konkurenta platforiem ako Spotify, Apple Hudba e Amazon Hudba bez obmedzenia. Spoločnosť Moutain View však naďalej zdokonaľuje rozhranie, ktoré, ako sa očakávalo, ešte nie je také účinné ako práve spomínaní konkurenti. Opäť je to len otázka času.