YouTube Prémioví používatelia získajú experimentálne sťahovanie videí na počítači

Ak ste a YouTube Prémiový predplatiteľ, získate prístup k pripravovaným (a stále experimentálnym) funkciám skôr, ako ich spoločnosť uvoľní pre všetkých. Jedným z najnovších prírastkov do zoznamu experimentálnych funkcií je podpora pre sťahovanie videí na počítači, ktorá ponúka rovnakú možnosť prehrávania offline, aká je už dlho k dispozícii na mobilných zariadeniach.

Používatelia mohli sťahovať videá z YouTube tak dlho, ako je služba dostupná, ale tento proces často zahŕňa menej než ideálne webové stránky tretích strán, ktoré vás občas vybuchnú reklamami alebo stiahnu malvér namiesto vybratého videa. Premium ponúka oficiálny spôsob sťahovania videí za predpokladu, že ste ochotní zaplatiť.

Prémiová funkcia sťahovania, zdá sa, smeruje do desktopových prehliadačov – teraz je uvedená ako experimentálna funkcia dostupná pre predplatiteľov Premium od 19. októbra, kedy bude odstránená. Za predpokladu, že ste odberateľ, ktorý má prístup YouTube z prehliadača Chrome, Microsoft Edge alebo Opera uvidíte tlačidlo sťahovania a možnosť sťahovať videá cez trojbodkovú ponuku.

Rovnako ako pri iných experimentálnych funkciách, neexistuje žiadna záruka, že možnosť stiahnutia prehliadača bude dostupná pre každého, keď opustí experimentálny zoznam pre používateľov Premium. V prípade niektorých minulých testov funkcií chvíľu trvalo, kým sa nová funkcionalita sprístupnila všetkým.

Aj keď veľa ľudí v súčasnosti používa videá pomocou svojho mobilného zariadenia, existujú prípady, kedy môže byť užitočné mať túto funkciu na počítači. Pre niekoho, kto napríklad plánuje pracovať na školskom projekte alebo vykonávať nejaké úlohy na svojom notebooku, keď nie je v dosahu WiFi, môže byť užitočné stiahnuť si pred odchodom videá, ktoré bude potrebovať.