Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Yoto Player Review

Yoto Player Review 1

Yoto začal ako kampaň Kickstarter v roku 2017, získal úplnú podporu v priebehu niekoľkých dní a odvtedy sa vyvinul v produkt dostupný verejnosti. Je to všetko v jednom, audioknihové riešenie špeciálne navrhnuté pre deti. Vyzerá to sranda, dostupné príbehy vyzerajú slušne, takže by som ich chcel rozbaliť a vyskúšať to so svojimi dvoma mladými dcérami.

Prehrávač Yoto je malý kockový reproduktor s dvoma jasne oranžovými otočnými gombíkmi, veľkým farebným displejom a výrezom na vrchu. Displej nie je obrazovka, je to pixelovaný farebný displej, ktorý zobrazuje pixelovaný obsah podľa toho, čo práve robíte / počúvate, takže to deti príliš nerozptyľuje. Každá strana prehrávača je perforovaná, čo umožňuje, aby zvuk z reproduktora prechádzal cez pravú stranu a pri pohľade na ňu, je malá sila tlačidla, s 30,5 mm zdvihák vľavo. Zadná strana prehrávača je na mieste, nie je plochá, čo vám umožňuje postaviť prehrávač vzpriamene alebo nakloniť dozadu, pravdepodobne len pre zábavu. Na spodok prehrávača, kde ho nabíjate, len sedí na vrchu poskytnutej kruhovej platne, ktorá sa pripája do elektrickej siete. Prehrávač obsahuje nabíjateľnú batériu, takže po nabití ju môžete zložiť z nabíjacej základne a voľne ju pohybovať.

Reproduktor by sa dal držať v ruke pre dospelých, možno nie pre dieťa. Je ľahký, odolný a zdá sa, že je schopný vydržať nepárne klepanie alebo pád z nízkej výšky. Dva oranžové gombíky sa používajú na ovládanie prehrávača, môžete ich stlačiť, aby ste zmenili režimy, alebo ich otočením na zmenu hlasitosti. Pokiaľ ide o technickú stránku, je to trochu nejasné, ale zahŕňa Bluetooth 4,2, WiFi, 40 mm reproduktor 3 Watt a nabíjateľná batéria 2 500 mAh.

Prehrávač má niekoľko funkcií, ale hlavnou je prehrávanie zvukových kníh. Ako? Pomocou plastovej kreditnej karty, ktorú vložíte do hornej časti prehrávača. Zapnite zariadenie, vložte kartu a potom príbeh začne. K dispozícii je celý rad príbehov vrátane niektorých veľmi populárnych kníh, ako sú Gruffalo, Medvedík Pú a klasika od Roalda Dahla. Tieto príbehy je potrebné zakúpiť prostredníctvom internetového obchodu alebo aplikácie a začať od £40,99 pre Gruffalo a ísť hore až £8.99 pre dlhšie príbehy ako Matilda. Knižnica dostupných príbehov je bohatá a zdá sa, že má pre každého niečo. Okrem príbehov existuje aj množstvo hudobných kariet, hracích rýmov, kariet zvukových efektov a aktivít. Existuje tiež možnosť vytvoriť si prostredníctvom webovej stránky svoje vlastné karty, aj keď je to vo fáze BETA a prebieha práca. V podstate si vytvoríte virtuálnu kartu, prepojíte ju so skutočnou kartou a začnete ju používať. Existujú však obmedzenia, 100 stôp na kartu, veľkosť súboru 100 MB na jednu stopu a celková veľkosť 500 MB na jednu kartu.

Prehrávač môže okrem príbehov používať reproduktor Bluetooth, takže môžete prehrávať hudbu prostredníctvom Spotify alebo podobného obsahu a pomocou aplikácie Yoto môžete prehrávať rozhlasové stanice a podcasty. Prehrávač je tiež digitálnym hodiny a zobrazuje slnko alebo mesiac, v závislosti od dennej doby. Aplikáciu som už spomenul niekoľkokrát, je bezplatná a je potrebné ju používať. Musíte si vytvoriť bezplatný účet s Yoto, ktorý vám umožní pripojiť prehrávač k domácej sieti. Aplikácia vám tiež umožňuje ovládať prehrávač, vyberať obsah, upravovať hlasitosť, také veci, rodičovskú kontrolu na obmedzenie času atď.

Yoto Player Review 4

Proces nastavenia bol celkom priamy, stiahol som aplikáciu do svojho smartfónu, vytvoril som účet a potom nastavím prehrávač. Po nastavení sa prehrávač objaví v aplikácii a ja som to dokázal ovládať a meniť nastavenia. Ako už bolo spomenuté, prehrávač má nabíjateľnú batériu, takže som ju nechal nabíjať za deň a od úplného nabitia sme si vypočuli niekoľko kapitol príbehu a načúvali sme nejakú hudbu. Povedal by som, že batéria vydržala pribl 3-4 hodín.

Bohužiaľ, kvalita zvuku nie je najlepšia, najmä pri počúvaní hudby a dokonca ani mojej 5 rok starý zdvihol na to. Počúvali by sme príbehy, strednú hlasitosť a hlas by bol jasný a úplne prijateľný. Ak by ste ju aktivovali alebo počúvali nejakú hudbu, zvuk by sa zdeformoval a tlmil. Dokonca aj hlboký hlas obra v jednom z príbehov sa skreslil. V závislosti od toho, čo ste počúvali, by sa zobrazil farebný pixelovaný obrázok, t. J. The Gruffalo, ktorý vyzeral naozaj pekne a lákal moje deti.

Yoto Player Review 5

Ovládanie prehrávača bolo v poriadku, hneď ako si na to zvykli. Pomocou gombíkov môžete zvoliť režim, zmeniť hlasitosť a zvoliť kapitolu. Keď vložíte kartu prvýkrát a ak je to príbeh, začne sa v kapitole 1 a a 1 Na displeji sa zobrazí. Vyberte kartu a bude si pamätať, na ktorej kapitole ste a kde ste skončili. Na začiatku každej kapitoly sa objaví jej príslušné číslo a tiež bude uvedený úvodný hlas.

Hráč Yoto začína sám od 79,99 GBP, alebo pridáva 10 libier za štartovací balíček, ktorý obsahuje niekoľko príbehov, alebo pridáva 60 GBP na vrchole, aby ste získali prístup do klubu Yoto na jeden rok. Ako člen klubu dostanete výber nového obsahu, ktorý sa doručí na vašu adresu štyrikrát ročne, a bude uvedený ešte predtým, ako bude možné ho zakúpiť v obchode. Nie je to požiadavka a je to trocha šťastia. Mal by som tiež spomenúť, že existuje bezplatný denný obsah, je krátky a milý, ale je to milá malá freebie.

Tento nápad sa mi páči a moja dcéra ho ešte viac milovala. Tešíla sa na spánok, keď si mohla vypočuť pár kapitol. Poklesla mi kvalita zvuku, aj keď väčšinu času pri počúvaní príbehu, počúvanie hudby nebolo príjemné.

Viac informácií nájdete na oficiálnej webovej stránke Yoto.