Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Xperia 1 II: Sony rob├ş z smartf├│nu trochu alfa kameru

Xperia 1 Spolo─Źnos┼ą II naz├Żva spolo─Źnos┼ą Sony novou vlajkovou lo─Ćou zalo┼żenou na inteligentn├Żch alfa kamer├ích. Prezent├ícia je zameran├í na trojit├Ż fotoapar├ít s vylep┼íen├Żm automatick├Żm zaostrovan├şm, sklo zo Zeiss, ToF senzora a aplik├íciu Photo Pro. Nov├ę s├║ aj modely Snapdragon 865 vr├ítane 5G, v├Ą─Ź┼íia bat├ęria a bezdr├┤tov├ę nab├şjanie.

Xperia 1 Mark II – II v skratke – nasleduje minul├Ż rok Xperia 1 (Test) a prevezme jeho pred─║┼żen├Ż dizajn v 21:9Form├ít, ale tentoraz sa spolieha na hranatej┼í├ş vzh─żad s r├ímom, ktor├Ż zabra┼łuje takmer ak├Żmko─żvek krivk├ím, tak┼że smartphone mo┼żno umiestni┼ą na st├┤l s trochou chuti – rovnako ako smartf├│ny Xperia z predch├ídzaj├║cich gener├íci├ş pred nieko─żk├Żmi rokmi.

obrázok 1 z 9

V├Żrobne kalibrovan├Ż OLED displej

Spolo─Źnos┼ą Sony sa na─Ćalej spolieha na ploch├Ż displej, ktor├Ż je s├║─Źas┼ąou dod├ívky 6,5 Palce rozmery a rozl├ş┼íenie 10,644 ├Ś 30,840 pixelov z predch├ídzaj├║ceho roka. To zodpoved├í 4K (Ultra HD) s v├Ż┼íkou skr├ítenou o 516 pixelov,9Form├ít je dlhovan├Ż. Panel OLED je schopn├Ż HDR a mal by dosiahnu┼ą vy┼í┼íiu maxim├ílnu jasnos┼ą pri 700 cd / m┬▓. S Xperiou 1 II, biely bod panelu je mo┼żn├ę nastavi┼ą v nastaveniach pre Android prv├Żkr├ít, tak┼że 5.500 Kelvinov alebo 6Je mo┼żn├ę zvoli┼ą 500 Kelvinov a ─Ćal┼íie ├║rovne. To zase predpoklad├í, ┼że ka┼żd├í obrazovka je kalibrovan├í zo z├ívodu spolo─Źnos┼ąou Sony, ktor├║ v├Żrobca potvrdil, ke─Ć ju o to po┼żiadala spolo─Źnos┼ą ComputerBase.

Automatick├ę zaostrenie je r├Żchlej┼íie a rozpozn├íva zvierat├í

Pokia─ż ide o nov├Ż trojit├Ż fotoapar├ít, spolo─Źnos┼ą Sony upravila automatick├ę zaostrovanie a na v┼íetk├Żch ┼ío┼íovk├ích pou┼ż├şva takzvan├ę Eye AF, ktor├ę automaticky zaostruje na o─Źi ─żud├ş a zvierat, hne─Ć ako s├║ na z├íbere rozpoznan├ę. Smartf├│n vyh─żad├íva tieto vlastnosti 60-kr├ít za sekundu a sn├şma a┼ż 20 sn├şmok za sekundu s automatick├Żm zaostrovan├şm a automatickou korekciou expoz├şcie. Rovnako ako v predch├ídzaj├║com roku s├║ ohniskov├ę vzdialenosti pod─ża ekvivalentu 35 mm 24 mm (┼íirokouhl├Ż), 70 mm (teleobjekt├şv) a 16 mm (ultra ┼íirok├Ż uhol). Spolo─Źnos┼ą Sony m├í zapnut├Ż senzor hlavn├ęho fotoapar├ítu 1/1, 76 palcov a 12 megapixelov st├íle zv├Ą─Ź┼íen├Żch (Exmor RS IMX555). Sklo Zeiss-T * zakr├Żva fotoapar├íty antireflexnou vrstvou.

Sony Xperia 1 II Sony Xperia 1 II (Obrázok: Sony)

Novinkou je sn├şma─Ź ─Źasu letu (ToF), ktor├Ż zhroma┼ż─Ćuje inform├ície o h─║bke s cie─żom presne ur─Źi┼ą ┼ítrukt├║ry, vzdialenosti objektov a pohyby. Okrem toho, ┼że sa fotoapar├ít pri fotografovan├ş na v├Ż┼íku s efektom bokeh pri slabom osvetlen├ş pou┼żije, malo by to pom├┤c┼ą fotoapar├ítu pri sn├şman├ş dobr├Żch obr├ízkov.

Na strane softv├ęru je nov├í aplik├ícia Photo Pro, v ktorej spolo─Źnos┼ą Sony zadala extern├ę manu├ílne nastavenia fotoapar├ítu, ktor├ę sa predt├Żm na┼íli v re┼żime Pro be┼żnej aplik├ície pre fotoapar├ít. V minulom roku spolo─Źnos┼ą Sony sledovala t├║ ist├║ cestu na nahr├ívanie videa aj v aplik├ícii Cinema Pro. Pre Xperiu 1 II je t├íto aplik├ícia s ─Ćal┼í├şmi nastaveniami, ako s├║ automatick├ę zaostrovanie dotykom, manu├ílne vyv├í┼żenie bielej, digit├ílna vodov├íha a nov├ę ├║rovne FPS v 21:9Form├ít bol aktualizovan├Ż.

Snapdragon 865 s podporou 5G

Nov├Żm jadrom smartf├│nu je Qualcomm Snapdragon 865, ktor├Ż sa Sony prip├íja k modemu Snapdragon X55 pre mobiln├ę telef├│ny a┼ż do ┼ítandardu 5G. SoC je s 8 GB RAM a 256 GB kombinovate─żn├í roz┼í├şrite─żn├í pam├Ą┼ą. Na rozdiel od predch├ídzaj├║ceho roka spolo─Źnos┼ą Sony zru┼íila podporu du├ílnej SIM karty, preto┼że model Snapdragon 865 nie je schopn├Ż du├ílnej SIM karty 5G. Spolo─Źnos┼ą Sony sa rozhodla proti integr├ícii funkcie s jedn├Żm 5G a jedn├Żm LTE. Na opl├ítku bat├ęria vyrastie 30,330 mAh 41000 mAh a prv├Żkr├ít bezdr├┤tov├ę nab├şjanie je podporovan├ę ┼ítandardom Qi.

3,5-mm jack je sp├Ą┼ą

─îo sa t├Żka sl├║chadiel, spolo─Źnos┼ą Sony prin├í┼ía model Xperia 1 II konektor pre sl├║chadl├í vo form├íte 3,5-mm jack sp├Ą┼ą. Zosil┼łova─Ź zvuku Sony DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) m├í v novej verzii Ultimate zv├Ż┼íi┼ą kvalitu zvuku komprimovan├ęho obsahu, ako s├║ AAC alebo MP3, na ├║rove┼ł porovnate─żn├║ s nat├şvnym zvukov├Żm obsahom s vysok├Żm rozl├ş┼íen├şm.

obrázok 1 z 3

Xperia Pro iba pre japonsk├Ż trh

Sony chce model Xperia 1 II s Androidom 10 v druhom ┼ítvr┼ąroku za cenu 1Na nemeck├Ż trh prineste 0,199 EUR vo farb├ích ─Źierna, fialov├í a biela. Xperia Pro sa pl├ínuje aj pre japonsk├Ż dom├íci trh, ktor├Ż obsahuje technick├ę ├║daje o Xperia 1 II preber├í, ale je vybaven├Ż robustn├Żm krytom v ┼ít├Żle alfa kamier a vstupom HDMI, aby mohol smartphone pou┼ż├şva┼ą ako displej pre profesion├ílne fotoapar├íty. Okrem toho Xperia Pro podporuje 5G cez mmWave, zatia─ż ─Źo norm├ílny variant na6-GHz rozsah je obmedzen├Ż. Pod─ża spolo─Źnosti Sony bude Xperia Pro st├í┼ą podstatne viac ako Xperia 1 II.

Spolo─Źnos┼ą ComputerBase z├şskala inform├ície o tomto ─Źl├ínku od spolo─Źnosti Sony v r├ímci NDA. Jedinou po┼żiadavkou bol najskor┼í├ş mo┼żn├Ż d├ítum uverejnenia.