Xperia 1 II je doteraz najväčšou hazardnou hrou spoločnosti Sony Mobile

Xperia 1 II je doteraz najväčšou hazardnou hrou spoločnosti Sony Mobile 1

Musíte to odovzdať spoločnostiam ako HTC a Sony. Aj keď ich smartphones podniky naďalej krvácajú, každý rok im stále dávajú najlepšiu ranu. Najlepšie zábery v prípade spoločnosti Sony, ktorá stále dokáže uviesť na trh najmenej dve špičkové modely smartphones ročne. Na rok 2020 sa tento názov nevzťahuje na Xperiu 2 ako mnohí očakávali, ale na podivne pomenované Xperia 1 II. Vybavený jedinečným kompasom CinemaWide 21:9 displej a najnovší hardvér smartfónu, nie je to len najkvalitnejší telefón spoločnosti Sony. Je tiež najodvážnejšia a nie celkom dobre.

Pokiaľ ide o základné špecifikácie, Sony Xperia 1 II spĺňa vaše očakávania špičkovej vlajkovej lode Android pre Android do roku 2020. To sa prekladá do Qualcomm Snapdragon 865 s 8 GB RAM a 256 GB skladovania. Tu už stretneme prvý veľký úlovok tohto telefónu. V USA je to Xperia 1 II nebude mať podporu 5G, aj keď má čip zabudovaný. Iné trhy však môžu alebo nemusia mať variant 5G, v závislosti od toho, ako sa tam technológia dostane.

Rovnako ako minulé telefóny Xperia, aj Xperia 1 II nesie honosnú spoločnosť 21:9 Technológia CinemaWide, s rozlíšením 4 kB v balení 6,5-vnútorný panel. Neprichádza s ponúknutými rýchlymi obnovovacími rýchlosťami svojich kolegov, ale Sony sľubuje, že jeho potlačenie rozmazania pohybu je ekvivalentné obrazovke s 90 Hz. Aj keď stále prebieha diskusia o praktických výhodách 21:9 obrazovka väčšinou 16:10 alebo 16:9 vysoký alebo široký displej má jednu výhodu, ktorú spoločnosť Sony teraz využíva. Môžete napchať viac ovládacích prvkov pro kamery bez toho, aby ste príliš veľa obetovali hľadáčiku.

Xperia 1 II je doteraz najväčšou hazardnou hrou spoločnosti Sony Mobile 2

To nás samozrejme privádza k skutočnému mäsu z Xperie 1 II zážitok, jeho kamery. Spoločnosť Sony prirovnáva zobrazovaciu technológiu telefónu k špičkovým fotografom Alpha, čo je pravdepodobne úsek vzhľadom na priepasť medzi týmito dvoma triedami zariadení. Na papieri sú na zadnej strane štyri kamery:

• 12 MP 1/2,6-inch 16 mm Dual Photo Diode AF
• 12 MP 1/1,7-inch 24mm duálna fotografická dióda OIS
• 12 MP 1/3,4-inch PDAF OIS
• 3D iToF (čas letu)

Xperia 1 II je doteraz najväčšou hazardnou hrou spoločnosti Sony Mobile 3

Telefón spája najlepšie senzory Exmor RS pre mobil od spoločnosti Sony a jeho obrazový procesor BIONZ pre mobil, aby umožnil funkcie, o ktorých ste počuli iba na vyhradených fotoaparátoch. Medzi tieto vlastnosti patrí režim AF v reálnom čase, režim snímania 20 snímok za sekundu so sledovaním AF / AE a záznam videa HDR 4 K 60 snímok za sekundu. Spoločnosť Sony tiež navrhla svoje používateľské rozhranie pre fotoaparát tak, aby presne zodpovedalo tomu, čo by profesionálni fotografi videli na zariadení Sony Alpha. Na druhej strane režim videorekordéra v aplikácii je takmer ako rozhranie editora videa, a nie ako základné používateľské rozhranie, ktoré nájdete na väčšine smartphones,

Mysleli by ste si, že Xperia 1 II je špičkový smartphone od spoločnosti Sony, ak nie pre existenciu modelu Xperia PRO. Ten je stále nedokončenou prácou a nemusí byť k dispozícii spotrebiteľom, ale ukazuje, čo by vám na Xperii mohlo chýbať. 1 II počínajúc 5G mmWave podporou, ktorá je v skutočnosti poháňaná a 4diaľková anténa, ktorá vytvára 360-stupňové všesmerové pripojenie. Zdá sa však, že Xperia PRO je zameraná na veľmi špecifickú skupinu používateľov, ktorí budú prostredníctvom zabudovaného výstupu HDMI používať telefón ako monitor kamery.

Čo urobí Xperiu 1 II vysokoriziková hazardná hra pre Sony bude nakoniec jej cenovkou. Keď bude v USA uvedený na trh tento rok, takmer určite bude súťažiť na rovnakej úrovni ako Samsung Galaxy S20 + alebo dokonca iPhone 11 Pro. Nebolo by príliš veľa opýtať sa, či sú výsledky spoločnosti Sony na mobilnom trhu do značnej miery pozitívne. Za súčasného stavu bude pre spoločnosť ťažké predať, najmä ak sa ukáže, že jej kamery sú ohromujúce.