Xiaomi venova┼ą pozornos┼ą s├║kromiu, nov├í funkcia prich├ídza na MIUI 11

Ot├ízka ochrany s├║kromia a ├║dajov je v technol├│gii st├íle d├┤le┼żitej┼íia. St├íle ─Źastej┼íie sa dozvedia o akejko─żvek aplik├ícii, ktor├í m├í pr├şstup k ur─Źit├Żm ├║dajom bez v├Żslovn├ęho s├║hlasu pou┼ż├şvate─ża. Android 10 u┼ż predstavil nov├ę funkcie na lep┼íiu spr├ívu povolen├ş aplik├íci├ş, Xiaomi chce teraz poskytn├║┼ą podporu zaveden├şm zauj├şmavej funkcie na MIUI 11.

Kolegovia z XDA-v├Żvoj├íri zistili, ┼że ─Ź├şnsky v├Żrobca testuje funkciu, ktor├í varuje pou┼ż├şvate─ża pred akouko─żvek ─Źinnos┼ąou, ktor├í by mohla naru┼íi┼ą s├║kromie alebo bezpe─Źnos┼ą. N├ízov funkcie je v├Żre─Źn├Ż (Aplik├ícia Spr├ívanie polo┼żiek) a zodpoved├í za zaznamen├ívanie spr├ívania aplik├íci├ş.

Xiaomi venova┼ą pozornos┼ą s├║kromiu, nov├í funkcia prich├ídza na MIUI 11 1

Potenci├ílne ─Źinnosti, ktor├ę mo┼żno uvies┼ą, s├║ r├┤zne a zah┼Ľ┼łaj├║:

automatick├ę spustenie v aplik├ícii na pozad├ş, ktor├í iniciuje pr├şstup aplik├ície k miestnemu zvukov├ęmu z├íznamu v pr├şstupe na pozad├ş, aby sa hist├│ria hovorov ─Ź├ştala z telef├│nneho ─Ź├şsla

Zoznam je pomerne dlh├Ż. Ak sa chcete vyhn├║┼ą nepretr┼żit├ęmu prij├şmaniu upozornen├ş, pou┼ż├şvate─ż sa m├┤┼że rozhodn├║┼ą, ktor├ę aplik├ície monitorova┼ą alebo ktor├ę povolenia zv├í┼żi┼ą, Pou┼ż├şvate─ż sa m├┤┼że napr├şklad rozhodn├║┼ą, ┼że nedostane upozornenia na spr├ívanie sa aplik├ície, ktor├║ pova┼żuje za bezpe─Źn├║.

T├íto funkcia sa moment├ílne testuje a nevieme, kedy bude k dispoz├şcii pre v┼íetky zariadenia s programom MIUI 11. Je to v┼íak ─Ćal┼í├ş krok k ochrane s├║kromia, ktor├Ż obohacuje to, ─Źo u┼ż spolo─Źnos┼ą Google pon├║ka so syst├ęmom Android 10.