Xiaomi uvádza na trh nový elektrický skúter v spolupráci s AMG Petronas

skúter xiaomi mercedes

Okrem toho, že je známy pre svoje smartphones, Xiaomi je známe aj svojimi elektrickými kolobežkami. A v snahe stať sa známym a partnerom veľkých spoločností odhalili v spolupráci s tímom Formula nový skúter. 1 Mercedesu.

Pár dní po predstavení Mi Bandu 5, Xiaomi predstavilo nový Mi Scooter Pro 2 a teraz prichádza, vďaka tejto spolupráci, Elektrická kolobežka Xiaomi Mi 2 Profesionálny Mercedes AMG Petronas F1. Ide o upravenú verziu Mi Electric Scooter Pro 2 s niekoľkými výhodami v porovnaní so základnou verziou (všetko nasvedčuje tomu, že zmeny budú čisto estetické), aj keď nevylučujeme, že uvidíme niekoľko zaujímavých noviniek, keďže ide o spoluprácu s tak poprednou značkou.

Toto bude nový elektrický skúter od AMG Petronas a Xiaomi

skúter mercedes xiaomi

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi 2 Profesionálny Mercedes AMG Petronas F1 prichádza s niekoľkými veľmi zaujímavými funkciami:

  • Autonómia až 45 kilometrov.
  • Najvyššia rýchlosť 25 km/h.
  • 300W motor schopný zdolávať svahy s 20% sklonom.
  • Dvojitý brzdový systém ABS plus mechanická brzda.

Chris Church, šéf reklamného tímu Mercedes AMG, povedal, že sú radi, že môžu spolupracovať so spoločnosťou Xiaomi, aby fanúšikom značky priniesli zážitok z Mercedesu. Tento nový skúter bude mať nálepky tímu Formula 1 Mercedesu.

Je čas počkať si na oficiálne spustenie, aby sme vedeli, či budú nejaké novinky nad rámec estetiky. Táto kolobežka sa dodáva s 2W predným osvetlením a odrazkami na bokoch.

skúter xiaomi mercedes

Cena a dostupnosť Xiaomi Mi Electric Scooter 2 Profesionálny Mercedes AMG Petronas F1

Xiaomi ani Mercedes neprezradili nič o dostupnosti nového skútra. Žiadajú však fanúšikov, aby zostali naladení, pretože ďalšie informácie budú odhalené čoskoro.

O akýchkoľvek novinkách v tejto súvislosti vás budeme pozorne informovať. Cena sa nemusí veľmi líšiť od základnej kolobežky, asi 550 €.

a ty Chceli by ste mať tento nový skúter od Xiaomi a Mercedesu?