Xiaomi svojim novým Mi 10 Ultra ničí DxOMark

Xiaomi mi 10 ultra dxomark

Máme nového kráľa DxOMark? Áno, máme ho a je ním nový Xiaomi Mi 10 Ultra. Mobil predstavený na oslavu 10. výročia spoločnosti láme rekordy a pozadu nemôže zostať ani ten najlepší fotoaparát na svete. Mi 10 Ultra rozdrvil rekord DxOMark Huawei P40 Pro, Chcete zistiť, ako to urobil?

Xiaomi Mi 10 Pro je podľa DxOMark mobil s najlepším fotoaparátom na svete

Fotografické porovnanie Mi 10 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Galaxy S20 Ultra

DxOMark je webová stránka špecializovaná na testovanie profesionálnych a mobilných fotoaparátov. Týždeň čo týždeň podrobujú rôzne zariadenia fotografickým testom na vysokej úrovni a potom analyzujú výsledky, aby každému dali skóre.

Rekord v mobile s najlepším fotoaparátom na svete držal nejaký čas Huawei P40 Pro so 128 bodmi. Ale napriek tomu, Xiaomi Mi 10 Ultra ho teraz prekonáva s priemerom 130 bodov a stane sa z neho najlepší smartfón pre fotografie a videá. Na webovej stránke DxOMark si môžete pozrieť celú recenziu, ale tu zhrnieme, čo povedali o Mi 10 Ultra:

  • Nastavenie vášho fotoaparátu je úžasné: má hlavný snímač o 48 MP f/1.85 s PDAF, EIS a OIS + teleobjektív o 48 MP f/4.1 s PDAF, EIS, OIS, 5x optický zoom a 120x hybridný zoom + ďalší teleobjektív 12 MP f/2.0 s funkciou Dual Pixel AF a 2x optickou transfokáciou + ultra širokouhlým uhlom 20 MP f/2.2 s 128º videním a PDAF. Takmer nič, nie?
  • Ich fotoaparáty sú veľmi flexibilné a vykazuje skvelú správu farebného kontrastu a vyváženie bielej. Expozícia je výborná, rovnako ako podanie farieb a dynamický rozsah.
  • Mi 10 Ultra zachytáva veľa detailov v jasných aj zlých svetelných podmienkach, vďaka čomu je ideálnym zariadením na nočné fotografovanie.
  • Širokouhlý objektív 128 stupňov ponúka bezchybný uhol snímaniaa podľa DxOMark najrozsiahlejšie, aké bolo možné vidieť na mobile.
  • Bokeh režim zachováva klasické nedokonalosti rozmazania softvérovo vylepšené. Zostáva to však celkom prirodzené a v rámci úrovní iných špičkových produktov.
  • Xiaomi Mi 10 Ultra zachytáva prirodzenejšie farby ako P40 Pro (s tendenciou k studeným farbám) a Galaxy S20 Ultra (ktorý má tendenciu sa zahrievať).

Zoom Xiaomi Mi 10 Ultra ďaleko prevyšuje konkurenciu, no nie všetko je dokonalé

Xiaomi mi 10 ultra fotografia 10x zoom dxomark

S hybridným zoomom 120x ako maximálnym komerčným prínosom musí byť Mi 10 Ultra v tomto bode veľmi dobrý, a to určite je. To je pravda digitálny zoom je nepriateľom fotografiekeďže sa stratí veľa detailov, ale výsledok Xiaomi je pozoruhodný.

Aby bol test spravodlivý, maximálne priblíženie, ktoré bolo testované, bolo 10x na Xiaomi aj P40 Pro a Galaxy S20 Ultra. Výsledok bol veľmi priaznivý pre Mi 10 Ultra, ktorý zachovala neuveriteľnú kvalitu vašich priblížených fotografií.

Navyše, orezaním fotiek a priblížením, aby ste ocenili všetky detaily, si Xiaomi zachovalo veľkú časť z nich vo výbornej kvalite. Medzitým boli Samsung a Huawei prinajlepšom len „dobré“.

Ale pozor, čo Mi 10 Ultra nie je dokonalý. Pri zoomovej fotografii predstavuje Xiaomi detail, ktorý sa môže stať nepríjemným pre tých najnáročnejších. Ak má fotografovaný povrch veľa detailov, Mi 10 Ultra pravdepodobne urobí a neprirodzené stvárnenie tej textúry. Vidno to však až pri veľmi blízkom priblížení fotiek, takže to nie je až také vážne.

Kvalita videí zaznamenaných s Mi 10 Ultra je fantastická

So známkou 106 bodov vo videotestoch je na tom Xiaomi skvele aj v tejto oblasti. Podľa DxOMark, kvalita záznamu 4K Mi 10 Ultra je pozoruhodná a pri priblížení videa oceníte aj mnohé detaily.

Veľmi dobre sa správa aj automatické zaostrovanie, ktorý ponúka veľmi rýchlu odozvu aj pri zlých svetelných podmienkach. A keď už sme pri tom, výborný je aj výsledok Xiaomi v nočnom zázname, ktorý ponúka veľmi dobrý kontrast.

detail? Očividne existuje, pretože nič nie je dokonalé. Hoci súvaha je veľmi pozitívna, niekedy môže byť expozícia trochu nízka vo vnútorných videách. Rovnako tak je pri niektorých príležitostiach zaznamenané malé blikanie vo videách, ako aj niektoré zlyhania pri vyhladzovaní povrchov. Sú to vážne problémy? Podľa DxOMark nie.

Nový Mi 10 Ultra je nesporným kráľom mobilnej fotografie a zatiaľ neexistuje nič lepšie

Xiaomi mi 10 ultra výsledok dxomark

Xiaomi Mi 10 Ultra je novou jednotkou v rebríčku fotoaparátov DxOMark, To je správne. Vo fotografickom režime nevykazuje žiadnu skutočnú slabinu a ponúka najlepšie výsledky v niekoľkých kategóriách. Je obzvlášť pôsobivý pre zoomované alebo širokouhlé fotografie, vďaka čomu je všestranným zariadením.

Je to tiež skvelý nástroj pre milovníkov videapretože ponúka vynikajúcu celkovú kvalitu s účinnou stabilizáciou pri 4K a 60 FPS. Vo všeobecnosti neexistuje mobil, ktorý by ju v súčasnosti prekračoval a korunu tomu môže ubrať až do konca roka, kedy sa predstavia ďalšie zariadenia.

Ste pripravení získať ho, keď sa dostanete na globálny trh?