Xiaomi s procesorom Exynos od Samsungu? Jedna realita za druhou…

samsung exynos

Historicky boli na trhu s procesormi vždy dvaja hlavní hráči smartphones. Qualcomm a MediaTek sú dve firmy, ktoré už roky bojujú v strednej triede, keďže vo vysokej triede je kráľom americký gigant. Ale kúsok po kúsku, Samsung s ich Exynos a Huawei so svojou rodinou Kirin, sa stávajú čoraz vážnejším rivalom.

V prípade Huawei ázijská firma nepredáva svoje procesory Kirin iným značkám. Na druhej strane Samsung obchodoval s inými firmami, ako môžeme vidieť na modeloch Meizu s procesorom Exynos. Ale zdá sa, že nemajú dosť.

Viac než čokoľvek iné, pretože to naznačuje nová povesť Samsung sa chystá začať predávať procesory Exynos Xiaomi, OPPO a Vivo, orientované na strednú triedu.

Xiaomi namiesto MediaTeku vsadí na Samsung Exynos

Xiaomi mi 10 lite 5g

Je zjavným faktom, že kórejský výrobca získava čoraz väčšiu váhu v sektore výroby procesorov. Okrem toho má veľmi pestrý katalóg riešení, ktoré dokonca disponujú 5G konektivitou.

Čo sa týka Vivo, treba poznamenať, že Samsung sa spojil s touto spoločnosťou, aby uviedol na trh Exynos 980, vlastný procesor s 5G. A zdá sa, že počet zákazníkov výrobcu sa bude rozširovať.

Viac ako čokoľvek iné, pretože podľa novín Business Korea Samsung sa už dohodol so spoločnosťami Xiaomi, OPPO a Vivo na ich polovodičovej divízii, že im začne predávať procesory Exynos.

samsung exynos 1000

Ak sú fámy pravdivé a treba vziať do úvahy, že obchodná Kórea je veľmi uznávané médium, prvá várka procesorov by mala doraziť v polovici roku 2021, takže sa očakáva, že do konca roka začneme vidieť prvé telefóny od Xiaomi, OPPO a Vivo s procesormi Exynos.

Dôvod tejto zmeny? The zvýšenie cien procesorov Qualcomm, čo spôsobilo zmätok niektorých výrobcov, ktorí radšej začali vsádzať na procesory Exynos od Samsungu. Dokonca by mohol pomôcť aj koncovému užívateľovi, keďže cena jeho terminálov by mohla klesnúť so zmenou procesora.