Xiaomi proti nemu slogan OnePlus „Vlajková loď zabijáka“ … vedľa označenia OnePlus

Práve sme zakryli Xiaomi, ktorý zachytil Oppo, predstavením vlastnej sub-display kamery Twitter krátko po tom, čo prvý predstavil svoj prototyp, ale internet nie je jediným miestom, na ktoré Xiaomi zaútočí na svojich súperov. Po prvé, spoločnosť začala s predajom nového modelu Redmi K20 ako „Flag Shooter“, presného marketingového obdobia OnePlus, ktoré sa agresívne používalo počas svojich prvých rokov. Potom spoločnosť zriadila billboardy vedľa reklám OnePlus v Indii s výrazným prehlásením: „Docela nadradená najnovšej.“

Pozrime sa na tento spor. Ako mnohí z vás pravdepodobne vedia, OnePlus je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Oppo, hoci obe spoločnosti chcú poprieť skutočnosť, že sú úzko prepojené. Mnohé z vlajkových vzorov Oppo sú stále plánmi jednotiek OnePlus a vlajkovú spoločnosť zabíjania založil viceprezident Oppo Pete Lau. Marketing OnePlus bol vždy o poskytovaní najlepších špecifikácií zákazníkom za najnižšiu možnú cenu, a to všetko pri poskytovaní softvéru, ktorý je vhodný pre používateľov energie – najskôr CyanogenMod (RIP), potom je to vlastný kyslíkový OS. Spoločnosť tak uviedla na trh svoju jednotku ako „vlajkového vraha“. Spoločnosť sa od svojich počiatkov veľa vyvíjala a jej marketingová metóda sa stala menej senzačnou, ale základný prísľub – nízka (-ic) cena a vysoké špecifikácie – sa nikdy nezmenil.

Xiaomi nedávno vyvinula podobnú stratégiu. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Poco vydala spoločnosť Pocophone na západných trhoch s výslovným prísľubom podpory vývojárom a predajcom zariadení, čím sa zarezala priamo do pôvodnej zákazníckej základne OnePlus. Mnohí (vrátane nás) dokonca nazvali Poco duchovným nástupcom OnePlus, hoci spoločnosť je oveľa menej nezávislá od svojej matky ako OnePlus je od Oppo. Toto je zrejmé z najnovšieho marketingu svojej vlajkovej lode Redmi K20 spoločnosti Xiaomi – s Redmi ako ďalšou dcérskou spoločnosťou. Zdá sa, že podnik si všimol, že marketing jeho jednotiek ako lacných alternatív k konkurencii funguje naozaj dobre, a preto rozšíril túto správu zo svojej pod-značky Poco na svoju vlastnú vlajkovú loď.

A aký lepší spôsob, ako predávať svoje zariadenie, ako útočiť na spoločnosť, ktorá zasiahla rovnakú žilu a má rovnakú zákaznícku základňu, o ktorú máte záujem? Preto je pre spoločnosť Xiaomi ideálne agresívne inzerovať proti jej priamemu konkurentovi a očakávam, že proti nemu uvidíme viac týchto trestných činov. Otázkou je, či OnePlus bude pociťovať potrebu začať protiútoky, keď sa Xiaomi predstavuje vo svojom vzťahu ako slabší pes (samozrejme, Xiaomi predáva omnoho viac telefónov ako jej konkurent – ide o skúmanie ďalších demografických skupín).

Taktika Xiaomi nie je vôbec nezvyčajná: podobnú stratégiu sme videli, keď Google spustil svoju líniu Pixel a umiestnil ju priamo proti Apple a znova s ​​Pixel 3a proti “Phone X”, čo bolo dosť nejasné, že došlo k úderu proti iPhone X. Samsung sa podobným spôsobom priblížiť sa o pár rokov späť, hoci všetko trvalo trochu príliš ďaleko.

Vďaka:
Manjot Singh, technologický most, Satheesh