Xiaomi predstavuje svoj priehľadný televízor Mi TV LUX Transparent Edition

Priehľadný televízor Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition

Xiaomi nežije len z uvádzania nových mobilných zariadení, no má širokú škálu produktov, ktorými prekvapuje trh rok za rokom. Jasným príkladom toho je Mijia Sports ECG, tričko s meračom tepu, ktoré užívateľovi pri cvičení poskytuje veľmi zaujímavé údaje o jeho tele.

Teraz a bez akéhokoľvek predchádzajúceho oznámenia čínska spoločnosť predstavil nový televízor s priehľadným panelom ktorá vám umožní vidieť, čo je za obrazovkou: Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition. Oznámenie bolo urobené v súvislosti s prezentáciou Mi 10 Ultra a pravdupovediac, táto televízia nás nechala bez slov…

Takto vyzerá televízia budúcnosti od Xiaomi

Dizajn Xiaomi Mi TV LUX Transparent

Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition má, ako ste si už určite všimli, trochu alebo vôbec nič konvenčného dizajnu, s takmer bezrámovou úpravou a kruhovou základňou v spodnej časti. Dovtedy nespomínali materiály, ktoré budú na výrobu použité, ale potvrdili to panel má hrúbku 5,7 milimetrov.

Funkcie Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition

Čo sa týka obrazovky, Mi TV LUX sa môže pochváliť 55-palcovým priehľadným OLED panelom ktorý je schopný reprodukovať 93 % farebného priestoru DCI-P3. Obnovovacia frekvencia medzitým dosiahne hodnotu 120 Hz a zahŕňa technológiu MEMC (Motion Estimation and Motion Compensation). Jeho rýchlosť odozvy, ako je inzerovaná, zostáva na milisekunde, takže bol by viac než pripravený pre konzoly novej generácie.

Transparentný televízor od Xiaomi

Na druhej strane Xiaomi v prezentácii spomenulo, že jeho televízor obsahuje technológiu AI Master, Čo to znamená? To použiť umelú inteligenciu na zlepšenie scén. To je možné vďaka procesoru MediaTek 9659 Čo je vo vnútri.

Cena a dátum vydania Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition

Cena transparentnej televízie Xiaomi

Zatiaľ čo čínska spoločnosť nepotvrdil dátum vydania pre svoj nový priehľadný televízor ste spomenuli cenu, s ktorou sa dostane na trh: 49 999 juanov, niečo ako 6.100 eur k aktuálnej zmene. Rovnako nie je známe, či budú rôzne veľkosti, keďže bol predstavený iba 55-palcový model.